Премини към съдържанието
Jayminx

Проблем след смяна да процесор.

Препоръчан отговор

Здравейте, смених си процесора и след като го пуснах, първите 2 пъти бяха неуспешни, след 10,15 секунди се изключи компютъра, не даде картина, нито мишката или клавиатурата бачкаха нито се чу звука, който се чува след 3,4 секунди след като пусниш компютъра. Мирисах за нещо изгоряло, няма, видях процесора и той е добре, термопастата все още прясна. Захранването и то не мирише, а и не вярвам той да е проблема защото е 550W пък компа е бая стар Е8500 е новия процесор с 550 GTX Nvidia  и 3 гб РАМ. След ония 2 пъти в който се изключи компютъра, следващите пъти не се изключи. Но тук по страшния проблем идва, че когато сложих стария процесор и той така прави, явно съм бъгнал нещо или не съм сложил някоя част както трябва или съм бутнал кабел някъде. Ако направя ресет на БИОС-а дали ще помогне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако все пак успееш да подкараш машината със стария процесор първо обнови биоса и тогава слагай новия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, suchmo написа:

Редно е да дадеш поне информация и дъното какво е!

Дъно gigabyte ga-945gcm-s2l . Процесор стар Intel E5200 нов intel E8500, 3GB Ram, GTX 550, Захранване 550W за друго не се сещам. Проблемът с 2 думи - включва се, но не се чува звукът след като пуснеш комютъра и не зарежда клавиатурата, мишката и екрана. Все едно не са свързани. Дали пък дъното да е изгоряло или нещо друго не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко тоя процесор изобщо поддържа ли се от това дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Zealar написа:

Чакай малко тоя процесор изобщо поддържа ли се от това дъно?

Screenshot_2016-02-04-18-12-33.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво точно сте правили но този процесор няма даже логика да върви на това дънно.

Дънното ви поддържа предна шина до 1066 а закачате процесор 1333 (не че няма варианти това да се случи но вашият не е такъв).

Най-доброто което може да предприемете е да извадите батерията, изчаквате малко и я поставяте. Включвате го в ел мрежата (това с старият процесор) и палите 2 свещи и го стартирате с много молитви.

Ако не стане -> сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Zealar написа:

Нямам идея какво точно сте правили но този процесор няма даже логика да върви на това дънно.

Дънното ви поддържа предна шина до 1066 а закачате процесор 1333 (не че няма варианти това да се случи но вашият не е такъв).

Най-доброто което може да предприемете е да извадите батерията, изчаквате малко и я поставяте. Включвате го в ел мрежата (това с старият процесор) и палите 2 свещи и го стартирате с много молитви.

Ако не стане -> сервиз.

Благодаря. Заключвайте темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Zealar написа:

Добър опит.

2ghHqb9.jpg

Това е за друго дъно S2 а той пише че неговото е S2L - за  E8500 Since BIOS Version F6 (by Overclocking) 

Ако тръгне със стария процесор - добре, ама ако не тръгне е безсмислено толкова старо дъно да го кара в сервиз. 

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е сега виждам че при търсене ми е върнало грешен резултат и не съм обърнал внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.