Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,решил съм да си сглабям компютър за игри до 1400лв ,може и малко да надвиши цената не е проблем,та мисълта ми е дали ще мога да  играя  най-новите игри на най-високите настройки на добри фпс.Предпочитам да е Интел процесор и картата да е на Нвидиа. И искам да видя какво ще ми предложите на такава цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

I5 - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r55867p1r55763p1r55002p1r54043p1r52202p1r2240p1rf.html

I3 - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r55867p1r55763p1r55002p1r54043p1r52202p1r56104p1rf.html

Ако изнамериш още 70 лв. взимай I5. Видеокартата не я пипай.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Roujin Z написа:

I5 - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r55867p1r55763p1r55002p1r54043p1r52202p1r2240p1rf.html

I3 - http://nikem-bg.net/cart/48235p1r55867p1r55763p1r55002p1r54043p1r52202p1r56104p1rf.html

Ако изнамериш още 70 лв. взимай I5. Видеокартата не я пипай.

Към питащия: от тия двете ако можеш първото, ако ще пестиш и решиш да е второто, тоя процесор i3-6320 е най-безмислената покупка, която съществува. Ако ще е i3, да е 6100. Ако успееш да вземеш захранване be quiet! System Power 7 500 още по-добре.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тунингованото фсп с китайски кондезатори не е по-качествено от сиисоника в никакъв случай. Единственото му по.. е цената.

Явно и на теб и на Tommygun рекламата на швабите ви е промила мозъците.

С тая разлика че той поне би се възползвал от отличната поддръжка ако се скапе по-време на гарнц. срок но не и в България. 

Тук каквото и да вземеш ще плащаш за куриер до фирмата а гаранцията на XFX-то е 5 години ако от Никем не са я скопили та и в това отношение е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за предложението.А да попитам дали е голяма разликата между i5 6400 и I5 6500.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/compare/88184,88185

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

XFX R9 380X DD XXX OC R9-380X-4DF5 
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
    Zalman Case mATX ZM-T4  USB3.0 Black 
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
    MSI H110M PRO-D LGA1151 
    Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 2400 BLS8G4D240FSA 
    ADATA SSD SX930 240G SATA3 XPG 

Обща стойност - 1 407.50 лв. с ДДС

Надявам се не е проблем че не е с nvidia. Тази би изкарала доста по-добри резултати!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За подкарване ще я подкараш но едва ли ще останеш очарован. 

http://www.kotaku.com.au/2016/02/rise-of-the-tomb-raider-pc-benchmarks-steep-demands/

преди 4 минути, Ultimate Computers написа:

MSI H110M PRO-D LGA1151 

Надявам се не е проблем че не е с nvidia. Тази би изкарала доста по-добри резултати!

Човека е писал че иска Nvidia но дори да се абстрахираме от това мислиш ли че 380Х е алтернатива на 970?

Вярно че захранването е качествено и да ще понесе дори тая лакомия ама ще е совалка по-време на игра.

И тая ужасна кутия като и напъхаш тая карта ще има да грее и грее... Честно какво ти е направило момчето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, Roujin Z написа:

Тунингованото фсп с китайски кондезатори не е по-качествено от сиисоника в никакъв случай. Единственото му по.. е цената.

С тая разлика че той поне би се възползвал от отличната поддръжка ако се скапе по-време на гарнц. срок но не и в България. 

Тук каквото и да вземеш ще плащаш за куриер до фирмата а гаранцията на XFX-то е 5 години ако от Никем не са я скопили та и в това отношение е по-добре.

След като очевидно си нямаш и грам понятие от електроника, защо не си траеш? Като кажеш Seasonic и все едно с Господ си вечерял. FSP наред със Seasonic, CWT и Super Flower в момента са основен конкурент на пазара, справка EVGA GQ сериите, be quiet! Dark Power Pro, Antec EA. Говорейки за кондензатори, този XFX по второстепенните елементи ползва китайски Teapo: същите, на които се залага в System Power 7 изцяло, кондензаторите са познати, ползват се в доста от масовите захранвания, Tier 2, далеч са от жълтите CapXon, Su'scon и т.н. В System Power 7 на +12v filtering ще откриеш кондензатори с маркировка 105C. На машина за 1400лв с GTX 970 и пиков товар около 250-300W без овърклок захранване 430W с един захранващ PCIe конектор ми идва малко. Ще работи на 80% товар, перката може да става шумна и няма толкова перспективи за ъпгрейд. При този бюджет предложих като алтернатива be quiet!, понеже е качествено, на добра цена, с два захранващи PCIe. Има 80 Plus Silver, така че по показателя ефективност е дори по-добро. Не се опитвай да го изкарваш долнопробно само защото не ти изнася, че съм го дал като алтернативен вариант!

И да ти задам на свой ред един въпрос, след като ще се заяждаш: ти, приятелю, с гениалния си непромит акъл, как стигна до идеята да предложиш на някого да плати 340лв за процесор i3???

преди 12 минути, Ultimate Computers написа:

MSI H110M PRO-D LGA1151 

По-добри резултати в кое?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лошо. Картата е много по-слаба та и процесор за 2 бона да и сложиш няма да стане по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

Чакай сега малко, аз се изказвам за захранванията на марката ,защото съм сложил от тях на не знам колко компютъра и досега няма оплакване. Единственото познато ми горяло е моето Straight Power и то от серия 6 преди да започнат да им ги произвеждат FSP. После ме домързя да го пратя и му изтече гаранцията.От 3 опита да сложа Seasonic и то висок клас (с името си не ребранд) двете заминаха. Не отричам че на теория са супер,но личния ми опит говори друго.Вярно смениха ги и оттогава няма грижи,но не е ли по-добре директно да няма грижи.

На компютър който сглабям тук,минимума е Pure Power а System Power ми идва малко евтино.Този примерно е моя първия в България,в момента с G3258.Но точно на това захранване примерно съм подкарвал 4870Х2 с магии с преходници и глупости.

Spoiler

IMG_2137.thumb.JPG.c9d242612a3e71da8a232

Но за България System Power е един чудесен продукт. Най-вече,защото be quite никога не са пестили от защити и дори и този им модел ,който за западния свят е без пари направо ,има всички. Нещо с което много от предлаганите тук "маркови" модели не могат да се похвалят. По-високите им серии били скъпи - ми нормално е,като само вентилатора струва 20-30 евро вътре. Ма на нас не ни пука за тишина нали, важното е да не е FSP и да е евтино.Или и лайно да е ,но SS да е......Някои били с тайвански кондензатори пък виждаш ли конкуренцията им с японски. Това може да му е важно на бай Torres в Hardwaresecrets,но на практика когато захранването издържа всякакви натоварвания и претоварвания без проблем и работи дълги години,на потребителя му е през оная работа за електрониката вътре.Това което обаче не му е през, е дали може да си прекара кабелите както трябва,дали има верните конектори с вярната дължина,дали се чува вентилатора че ако искате даже и какъв цвят е.

И хайде аз да съм тъп и като чета тестове да се връзвам на рекламата,защото немците си хвалят тяхното винаги. Но тъпи ли са примерно всички хора купили тези захранвания.

Ето ви го любимия TS(не казвам че е лошо с това)Zwischenablage01.jpg.11167e8ff5edb30ee21

Ето малко по-скъпи bQ Zwischenablage02.jpg.3e6592a1e10a580a44c

Ето и малко по-евтини Zwischenablage03.jpg.70dff9b71042a40ac48

Колкото и да не му се вярва на Кико примерно,немеца наистина не търпи да дава пари за нещо ,което не струва и за разлика от българина си търси правата и се обажда и пише и бучи,докато му се угоди. Знам го и от личен опит защото се занимавам с бизнес в сферата на услугите и се срещам с всякакви хора.Така че стига да видим червената цифра само и да спрем да говорим. Дори в този ценови клас следващите най-купувани са Corsair CX и VX. Tолкова народ глупав - още повече,че има функция коментар и всеки може да се размрънка ако нещо не му е на таман. Обаче тука сме лапнали един Seasonic и айде всичко друго не става.

И като говорим за абсолютна цифра може да вземем и това Zwischenablage04.jpg.660ad827648851bf6ec. Когато Seasonic и дериватите му видят подобно нещо може да се изкарват велики.Но поне в една такава западнала и изостанала в техническо отношение държава като Германия за последните 10 години не им се получава.Вярно че немците ги няма нито в овърклок,нито в модинг нито имат компании за техника,ма чаааак пък всички да са слепи от рекламата. По-скоро бих приел че някой българин е като кон с капаци и не иска да научи и признае нещо ново(за него),отколкото че някой немец сляпо следва рекламата .....

Btw Be Quite не сменят само лепенки както всички SS производни a си правят дизайна сами или поне на новите платформи заедно с FSP.Има голяма разлика.Даже и сериите които им правеха SS са съвместна разработка,потърсете и почетете малко...

Но иначе си купувайте каквото искате де. На мен ако някога ми изгори HX-a ще си купя Dark Power,но това не значи че и всеки друг трябва.Когато някой ме пита за съвет му препоръчвам това ,което смятам за правилно за него.Всеки има право да прави каквото поиска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я кажи какво ги правиш тия захранвания че гърмят така? :no-no: Честно 2 Сиисоника са ти изгърмели? 

Аз за над 10 години не съм имал проблеми и старите Чифтета още бацат при това в България а тук проблемите с тока са ежедневие. 

Иначе имам и тоя 430W Seasonic та и един Zalman купих наскоро за рода и всичко си върви като пушка.

Предимството на XFX e че във Вали и във Варио дават 5 години гаранция (сега е изчерпан а в Никем не знам как е ситуацията)

докато Seasonic-а е с три години колкото и ниския клас на bQ (Между другото Raider е с 5 години...).

Ситуацията в България е следната имаш XFX за по-малко пари с повече гаранция от System Power 7 които е и с по-ниско качество колкото и да е добър и каквото и да си говорим.

В Германия цените и гаранционното обслужване може да са различни но тия дето живеем тук това не ни касае.

Колкото до по-високия им клас те са още по-скъпи - http://www.vario.bg/komponenti-zakhranvane?53%5B%5D=be+quiet&price=&orderby=

пс. Между другото когато говорим за "домашно кино" и не цепим стотинката на две често препоръчвам - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet-SYSTEM-POWER-7-300W-BN140/description.html

Та това че не препоръчвам bQ не е вярно. Препоръчвам каквото сметна за добро решение в определена ситуация ако е налично.

В крайна сметка обаче дори когато го препоръчвам питащия си купува DN400 V2 или FSP350-60APN та май никой не ще bQ. :D

Edit; antigravity това е последния ми коментар по-препоръките ти та може да се успокоиш.

Забелязах че обичаш да препоръчваш при карти с ниска консумация "по-яки" захранвания с по-висок сертификат с убеждението че са по-качествени.

Като изключим ниския клас bQ явно се възхищаваш и на DQ550ST което за мен изчерпва въпроса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Roujin Z написа:

Edit; antigravity това е последния ми коментар по-препоръките ти та може да се успокоиш.

Забелязах че обичаш да препоръчваш при карти с ниска консумация "по-яки" захранвания с по-висок сертификат с убеждението че са по-качествени.

Като изключим ниския клас bQ явно се възхищаваш и на DQ550ST което за мен изчерпва въпроса. 

Ако ми цитираш къде съм препоръчал "яко" захранване за карта с ниска консумация, ще се съглася. Само да ми кажеш, че 500W или 550W е "яко" за система с пикова консумация 300W без клок, е най-смешното нещо, което съм чувал. И по повод на електрониката и i3 за 330лв не се изказа, всеки път като забуксуваш и си мълчиш, а преди това се пениш като за последно. Един път не казаа нещо като съм те репликирал. Тъжно е, че точно ти си пръв по препоръките наистина... А DQ550ST е същото захранване като Corsair RM550x и Chieftec Navitas, но за невежи като теб, които гледат само марки нямам никакъв коментар. Наистина жалко, че си мислиш, че имаш понятие от хардуер.

P.S. Аз обясних някои неща по електрониката, изобщо не ме изкарвай, че само заради сертификата и мощността препоръчвам дадено захранване. Достатъчно много неща изписах. Подкрепил съм всяка една своя дума. А ти по твърдението ти за "ниско качество" на be quiet! сега би ли показал малко технически познания и да кажеш как стигна до това заключение, че с кондензаторите вече се изложи?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.02.2016 г. at 17:37, Roujin Z написа:

...гаранцията на XFX-то е 5 години ако от Никем не са я скопили...

Взех едно такова захранване XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 от там и гаранцията е 2 год.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.02.2016 г. at 19:54, Tommygun написа:

Чакай сега малко,...

Колкото и да не му се вярва на Кико примерно,немеца наистина не търпи да дава пари за нещо ,което не струва и за разлика от българина си търси правата и се обажда и пише и бучи,докато му се угоди. Знам го и от личен опит защото се занимавам с бизнес в сферата на услугите и се срещам с всякакви хора.Така че стига да видим червената цифра само и да спрем да говорим. Дори в този ценови клас следващите най-купувани са Corsair CX и VX. Tолкова народ глупав - още повече,че има функция коментар и всеки може да се размрънка ако нещо не му е на таман. Обаче тука сме лапнали един Seasonic и айде всичко друго не става.

. Когато Seasonic и дериватите му видят подобно нещо може да се изкарват велики.Но поне в една такава западнала и изостанала в техническо отношение държава като Германия за последните 10 години не им се получава.Вярно че немците ги няма нито в овърклок,нито в модинг нито имат компании за техника,ма чаааак пък всички да са слепи от рекламата. По-скоро бих приел че някой българин е като кон с капаци и не иска да научи и признае нещо ново(за него),отколкото че някой немец сляпо следва рекламата .....

Btw Be Quite не сменят само лепенки както всички SS производни a си правят дизайна сами или поне на новите платформи заедно с FSP.Има голяма разлика.Даже и сериите които им правеха SS са съвместна разработка,потърсете и почетете малко...

Но иначе си купувайте каквото искате де. На мен ако някога ми изгори HX-a ще си купя Dark Power,но това не значи че и всеки друг трябва.Когато някой ме пита за съвет му препоръчвам това ,което смятам за правилно за него.Всеки има право да прави каквото поиска.

Е сега SS-a ли да сменям :P Американския Chieftec  го смених, щото нали е американски, не китайски. Made in USA. Вътре Made in...А я кажи, що германците като са сметкаджии, дават по 50 евро за турски и български дънки? Дето тук ги раздават по 6 евро на шивачките?  Сетих се за един пресметлив германец. На един приятел приятел, отива да товари алуминиеви тръби в Германия и вика на немеца - това е правено в България. немеца нали много знае го контрира, че това е правено в Австрия. Само дето в Австрия от 15 години не правят такива изделия. Ама от де да знае пресметливия немец, за него всичко е така, както му казват - дънките маркови, тръбите от Западна Европа, а България му пази границата. Ама така се опазиха тия германци като много знаят, че ето пак 22 опипани германки днес на карнавала. Едната даже изнасилена. 

За германските коли кво да ти кажа. Ако имаха ограничения на магистралите, колите им щяха да бъдат не по-различни от Рено Клио и Фиат Пунто. Раната прави борбата, както казва Ганьо. Искаш ли да се бориш, ядеш. искаш ли хубава и бърза кола, махаш ограниченията. А искаш ли захранване, да не те ебе какво ще вземеш. Аз имам едно китайско, дето работи 10 години преди да го махна. Преживя удар от гръмотевица, як токов удар, но и сега си работи. Тежи не повече от 300-400 грама, демек няма нищо вътре. Ама като го удари гръм, изключва и пак се включва. Ебаси безименното захранване. Купих го, защото старото ми китайско бе 350 вата, а някаква муха ми бе влязла в главата, че на GF6600  и трябва повече. Ама де да знам аз, че Селерона така и така няма да и позволи да се нахрани с ток.  Та и ти. Изгорели ти два SS. На мен пък ни едно китайско не е изгоряло. Ако питаш тоя и оня или отидеш в някой сервиз ще видиш, че изгорели захранвания колкото искаш и от каквито марки искаш, включително FSP. Ако отидеш в един автосервиз, пак ще видиш всякакви автомобилни марки. Това означава ли, че който ходи на сервиз, колата му не става за нищо, а като цяло и марката? При положение, че в България има 100 ланчи и 1 000 000 Фолксвагена, кое ще срещнеш най-често в сервиза? И означава ли, че след като не си видял ни една Ланча на сервиз, а в същото време 100 Фолксвагена, Ланча е супер качествена кола? И кое е по-качествено - китайски Фолксваген или италианска Ланча? А замисли се малко. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.