Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Е не ми се стори подходящо да е в Раздел Програми, но съм съвсем сериозен, че може да се ползват.

Идва лято, а с него и малките, зли кръвопиици - комарите. Ето ви 2 програмки, които би трябвало да вършат работа за през лятото или поне да намалят броя на нахалниците, ако все пак живеете в блато си купете Raid! biggrin.gif

Anti Mosquito Software 1.0

This program produces sound in the range of 16000Hz to 20000Hz which is beyond the audible range of the humans. Pets and othet animals can though here the same. This sound produces an undesirable effect on the mosquitos and other pests thus restrains them from flying

и

KP-Anti Mosquitoes v1.0

Програма, създадена с цел да изгони комарите от стаята, където е компютърът ви. Интерфейсът на KP-Anti Mosquitoes е лесен за използване - има плъзгач, регулиращ звука от 10 - 22 Khz (тази изисква инсталация)

(не намерих нищо с търсачката, ако има тема или е писано за програмата, ще я изтрия веднага)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е не ми се стори подходящо да е в Раздел Програми, но съм съвсем сериозен, че може да се ползват.

Идва лято, а с него и малките, зли кръвопиици - комарите. Ето ви 2 програмки, които би трябвало да вършат работа за през лятото или поне да намалят броя на нахалниците, ако все пак живеете в блато си купете Raid! biggrin.gif

This program produces sound in the range of 16000Hz to 20000Hz which is beyond the audible range of the humans. Pets and othet animals can though here the same. This sound produces an undesirable effect on the mosquitos and other pests thus restrains them from flying

и

KP-Anti Mosquitoes v1.0

Програма, създадена с цел да изгони комарите от стаята, където е компютърът ви. Интерфейсът на KP-Anti Mosquitoes е лесен за използване - има плъзгач, регулиращ звука от 10 - 22 Khz (тази изисква инсталация)

(не намерих нищо с търсачката, ако има тема или е писано за програмата, ще я изтрия веднага)

Що аз почнах да я чувам, много слабо и рядко?

Аз комар ли съм?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, комар ли си? :hush: Това е бученето на вентилатора, хихи аз за 3 лета ползване и преди да сложа последните две перки не чувах нищо, иначе друго са си 20 000Hz, само за черно парти! biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам, комар ли си? :hush: Това е бученето на вентилатора, хихи аз за 3 лета ползване и преди да сложа последните две перки не чувах нищо, иначе друго са си 20 000Hz, само за черно парти! biggrin.gif

Не, че чувам, но осетих промяна нещо. Кой знае кво ми се причува. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как трябва да я задействам?Инсталирах я давам върху иконката давам на Run on Startup,но неще sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaто я стартираш само даваш ОК и тя се прибира долу в tray-а, тя си работи, но ти не трябва да я чуваш като колегата горе :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kaто я стартираш само даваш ОК и тя се прибира долу в tray-а, тя си работи, но ти не трябва да я чуваш като колегата горе :hush:

Явно обърках хората. Ако не знаете дали работи ме викате и аз ще ви кажа какво чувам ohmy.gif .

ПС: И аз преди 2 години бях пробвал някакви бета версий, но не бях сигурен относно резултатите, сега като пусна тази(и като я чуя ;) ) ще видим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хихи как се гордееш, че чуваш разни неща.

Имам едно нещо, дето ще ти докара на компа много комари, тъй че внимавай какво си пожелаваш :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хихи как се гордееш, че чуваш разни неща.

Имам едно нещо, дето ще ти докара на компа много комари, тъй че внимавай какво си пожелаваш ;)

Ми, чувам някакви неща близо съм до предсказването на бъдещето, но и до лудоста, та ще видим. :)

ПС: Ще дадеш ли линк за тази докарваща комари - се може да и се намери приложение :hush: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хихи, кой е казал нещо за програма ;) , ето да не си капо

Комари

:) Сега имам да ги г оня :) . ама, ако някой направи програм викаща комари, ще е здраво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kaто я стартираш само даваш ОК и тя се прибира долу в tray-а, тя си работи, но ти не трябва да я чуваш като колегата горе :)

Аха,разбрах.Мерси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
то съм чувал че само женските комари хапят biggrin.gif

Учебникът по биология учи, че за размножението на комарите е необходима тиха застояла вода, където женската да снася яйца.Мъжките са по-дребни на размер и се хранят с растителни сокове, докато женските са кръвопийци.Необходимата кръв издува насекомото и така то снася яйца.Човекът има тънка кожа и сладка кръв, поради което е обект на атака.В стая от двама човека комарът ще предпочете тялото с по-висока телесна температура и той е в състояние да различи разлика от една десета градуса.Характерно за страните с джунгли е, че комарите могат да ви заразят с малария.

Сега е размножителения период за насекомите.Благодарност на MasterRalf, че предостави подобни програми.Аз искам да искажа скептицизъм за тяхната ефективност.Програмите са своего рода осцилатори на звук с определна форма и честота, която трябва да дразни насекомите.Изпълнител на това ще бъде вградения говорител на компа.Това е и проблемът.Този говорител е подключен към маломощен усилвател на мощност в порядъка на 80-100mW.Високоговорителят е хартиен и работи в диапaзона 1500Hz~5000Hz.Извън тези честоти има силно затихване, да не кажа невъзможност да възпроизвежда над 12 000Hz.

За моя радост муха не съм виждал с години, но мравки, комари, паяци и хлебарки дал Бог.Профилактиката на компа включва освен изчистване на прах и отстраняване на термитници вътре в кутията.Топло им на мравките и те се завират.Не се оплаквам и от паяжини.В училище са ме учили, че паяжините са токопроводими.Да не ви говоря за хлебарки.Такова чудо тук достига до 8см.Не е въпрос на лоша хигиена в жилището.Те летят и влизат през отворени прозорци привлечени от светлината.

Решение: Raid на таблетки, обгазяване за два часа с Raid и К 700.Домашна котка.Миризмата на котка отпъжда хлебарките.

В Nokia-та на drvdr има вградена пиезокристална слушалка, която е способна да възпроизведе звукова честота до 25 000 Hz.

Добро утро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да припомня, че за да са ефикасни подобни програми ще е необходим съответен хардуеър. Много се съмнявам че колоните на който и да е телефон или компютър могат да възпроизведат звука с такава честота, че да има наистина ефект. Чувал съм хора да казват, чкомар ги хапел докато държат в ръката си Nokia възпроизвеждаща такива звуци.

Иначе като идея не е зле. :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и

KP-Anti Mosquitoes v1.0

На мен ще ми е от полза да действа - вече целия ме нахапаха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще ги пробвам,да видим дали ще са полезни.По между другото 2-та програма издава много гадни звуци и май ще изгони мен не комарите :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така е - първата е по добра че не я чуваме

А да кажа откъде се издават тези високо честотни звуци

Може би много от вас помнят старите игри при който звука се издаваше от самият компютър със разни свиркания и кликания

Е и тук е така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие да не си държите комповете на открито, че пробвате? biggrin.gif

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми у нас същност няма комари(още), така че са само инсталирани и не пробвани, но ако споделите повече мнения относно ефективноста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно нещо не ми стана ясно как комарите могат да ви повредят компютъра? ohmy.gif

хаха,ти пък, laugh.gif не става дума как да ни повредят компа,а как нас да не ни хапят biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
хаха,ти пък, laugh.gif не става дума как да ни повредят компа,а как нас да не ни хапят biggrin.gif

Не знаех за това може би с някакъв спрей или това което предлагат за прогонване на комарите ама чак пък програми не знам с какво могат да допренесат за това да не ни хапят. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лично аз никак не обичам да използвам спрейове,предпочитам лавандулата,по приятно мирише,и е по екологично :blink: ,а колкото до програмата,смятам да я тествам,не се знае може и да има ефект,а ако вече някой я е тествал нека да каже :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване