Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам оптичен интернет,налични два суича и два рутера(единия тп линк,другия линксис). Целта ми е да имам безжичен и жичен интернет в две отдалечени стаи. В едната където идва оптиката се ползва компютър,смарт телевизор и хбокс (3 жично свързани устройства). В другата стая- смарт телевизор,андроид бокс и хбокса някой път (пак 3 по кабел). Безжично няколко телефона, до които не достига сигнал, ако рутера е в едната стая, а телефона в другата стая. Ползвам домашния медия сървър за да гледам филми от компа на телевизорите!

Последната схема която пробвах е двата рутера и компа директно към суича. С интернета всичко е точно,но компа не вижда телевизорите и обратното. Ако прехвърля компа към единия рутер и се вижда само с телевизора към съответния рутер.

Как да ги свържа за да се виждат всички устройства в къщи. Но без да стават конфликти и да прекъсва нета.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно трябва да се отворят портове, но зависи как се споделят нещата. За стандартното споделяне на файлове в Windows портовете са TCP 139 и 445 и UDP 137 и 138.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много неясно си го обяснил

преди 46 минути, patzi написа:

Последната схема която пробвах е двата рутера и компа директно към суича. С интернета всичко е точно,но компа не вижда телевизорите и обратното. Ако прехвърля компа към единия рутер и се вижда само с телевизора към съответния рутер.
Как да ги свържа за да се виждат всички устройства в къщи. Но без да стават конфликти и да прекъсва нета.
Благодаря!

Как ги свързваш (или връзваш - с въженце, мей би) "двата рутера и компа директно към суича."

Схемата трябва да е следната:

Единия рутер - основен. Оставяш го както си е - само му виж обхвата на DHCP.

Втория рутер става повторител. Първо го рестартирай. Задаваш му IP в същия диапазон, но извън обхвата на DHCP на първия. Спираш му DHCP и firewall-а. Wifi ня втория му задаваш същото име и парола, като на първия, но на друг канал.

Накрая - свързваш от LAN порт на първия към WAN порта на втория.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В добавка на jhoro - малко картинки и доизясняване на безжичната част:

http://www.wikihow.com/Connect-Two-Routers

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.