Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко месеца си взех таблет Sony xperia z2 от Ибей. Беше в секцията "Refurbished" или за по-ясно - поправени. Та така работи няколко месеца без проблем и изведнъж изгасна. От тогава не съм успял да го включа. Когато го сложа да се зарежда индикиращата лампичка показва, че започва зареждане даже на два-три пъти ми показа и изтощена батерия на екрана, но това много рядко. Пробвал съм доста пъти да го включа дори след като е оставен за часове да се зарежда и пак нищо. Носих го и на ремонт но ми казаха, че било изгоряло вътре нещо си( не съм на ти с тези работи) и понеже на този модел дисплея бил свързан с това нещо трябвало и двете да се сменят заедно (така или иначе успях да пукна екрана в последствие без да искам).  Също така когато го включа да се зарежда и натисна копчето за включване се усеща вибрацията, но до там. Вече доста време е така и съм го отписал нацяло и честно казано не ме и интересува вече много, но реших да попитам и тук, понеже не ми се хвърля ей така без да съм опитал всичко. Пробвал съм и хард и софт ресет, но без полза. Има ли шанс да се оправи и колко би струвало. Благодаря Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България истинкки сервизи за таблети няма (мое мнение) . направи му reset (връщане до фабрични настройки), но както се прави в YouTube (не познавам таблета ти), ако не се получи нищо просто го изхвърли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kriss0 написа:

Здравейте, преди няколко месеца си взех таблет Sony xperia z2 от Ибей. Беше в секцията "Refurbished" или за по-ясно - поправени. Та така работи няколко месеца без проблем и изведнъж изгасна. От тогава не съм успял да го включа. Когато го сложа да се зарежда индикиращата лампичка показва, че започва зареждане даже на два-три пъти ми показа и изтощена батерия на екрана, но това много рядко. Пробвал съм доста пъти да го включа дори след като е оставен за часове да се зарежда и пак нищо. Носих го и на ремонт но ми казаха, че било изгоряло вътре нещо си( не съм на ти с тези работи) и понеже на този модел дисплея бил свързан с това нещо трябвало и двете да се сменят заедно (така или иначе успях да пукна екрана в последствие без да искам).  Също така когато го включа да се зарежда и натисна копчето за включване се усеща вибрацията, но до там. Вече доста време е така и съм го отписал нацяло и честно казано не ме и интересува вече много, но реших да попитам и тук, понеже не ми се хвърля ей така без да съм опитал всичко. Пробвал съм и хард и софт ресет, но без полза. Има ли шанс да се оправи и колко би струвало. Благодаря Ви.

То не си струва, след като и дисплея сте похабил да наливате още средства по него.Продайте го на части на някой частник. Има много такива, които се занимават с ремонти по градовете!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, * СТЕФАН * написа:

Продайте го на части на някой частник. Има много такива, които се занимават с ремонти по градовете!

Ако под частник имаш предвид сервизен техник ( без да се обиждаш )...едва ли ще му броят много. По добре да го пуснe за продажба...има много ентусuaсти които със сигурност ще му дадат повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, julienalexandrov написа:

Ако под частник имаш предвид сервизен техник ( без да се обиждаш )...едва ли ще му броят много. По добре да го пуснe за продажба...има много ентусuaсти които със сигурност ще му дадат повече.

Именно, че така го разбирам, а не като Вас.(сервизен техник) Я си представете че този ентусиаст е вашият син. На Вас човек като ви показва правият път, защо повечето гледате как да причините някоя вреда на други хора? В този форум наистина има много гамени, както умее да ги нарича един посетител в раздел "политика". значи, да посетим отново OLX - ,а?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, * СТЕФАН * написа:

Именно, че така го разбирам, а не като Вас.(сервизен техник)

Ами така както си го писал

на 2016-02-05 at 13:36, * СТЕФАН * написа:

Продайте го на части на някой частник. Има много такива, които се занимават с ремонти по градовете!

според теб частник който се занимава с ремонт по градовете ( такъв като теб ), не е местния сервизен техник така ли

Я си представете че този ентусиаст е вашият син.

Ами моя син ( включително и аз ) си купуваме точно от такива като пусналия темата и със сигурност му даваме повече откоклкото сервизните техници.

В този форум наистина има много гамени,

Не можах само да разбера защо съм гамен. Като гледам тоя епитет към мен е насочен.
Нещо лош съвет съм дал на Kriss0  или...

значи, да посетим отново OLX - ,а?

за OLX не знам , но аз редовно пазарувам, а също и продавам от подобен сайт и със сигурност плащам повече отколкото сервизните техници

На Вас човек като ви показва правият път, защо повечето гледате как да причините някоя вреда на други хора?

В случая на кого гледаме ( ние повечето ) да причиним вреда ...... и нещо момента където си ми показал правия път нещо ми убягва...жокер нещо да пуснеш така...

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има смисъл да спорите или да използвате каквито и да е епитети. Всеки си има мнение и не може да настоява, че неговото е по-правилно от на другия (моя кон е по-кон от твоя). Всеки решава какво да направи сам със главата си !
Благодаря ви за отговорите, вероятно ще ви послушам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте, преди няколко месеца си взех таблет Sony xperia z2 от Ибей. Беше в секцията "Refurbished" или за по-ясно - поправени" -  този пасаж за мен е достатъчен, за да не си взема подобна стока. Не се знае какво и как е поправено, а и в повечето случаи такава техника се "закрепва" за да работи кратко време и после умира.

Просто е безмислено вече каквото и да правите с този таблет. Отива ма боклука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

"Здравейте, преди няколко месеца си взех таблет Sony xperia z2 от Ибей. Беше в секцията "Refurbished" или за по-ясно - поправени" -  този пасаж за мен е достатъчен, за да не си взема подобна стока. Не се знае какво и как е поправено, а и в повечето случаи такава техника се "закрепва" за да работи кратко време и после умира.

Просто е безмислено вече каквото и да правите с този таблет. Отива ма боклука.

Може би сте прав, но имам познати, които карат точно с такава техника БЕЗ никави проблеми, та даже и ъпдейти си получават редовно. Бих добавил, че тази техника се изкупува в хиляди бройки от същият този сайт. Друг е въпросът кой уцелил тези с поправените нищо и никакви проблеми и тези като мен, балъците, дето сме без късмет.
Хайде, със здраве :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук късмета няма нищо общо и не се обиждай, защото не си балък.  Просто при такава техника толкоз. И не си само ти дето си пострадал. Твои приятели, познати също пострадват. То си има и предупреждение за такъв вид стока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.