Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, мисля да сменям старото PC и се загледах в някои. Този сайт доста пъти му виждах рекламите и затова реших да го погледна. Бих искал да кажете мнението си относно сайта (ако някой е пазарувал от там или има впечатления) и да коментирате като за начало тези компютри:

http://plasico.bg/odin-six-core-fx-63008gb1tbgt730-4gb-19662.html

http://plasico.bg/fast-quad-core-i5-44604gb1tbr7-240-2gb-10348.html

http://plasico.bg/modular-six-core-fx-61008gb1tbgtx750-2gb-19666.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземете готова конфигурация, ще вземете само 50% от това, което може да вземете за бюджета, който е неясен. Ориентирайте се към закупуване на компоненти за конфигурация. Дори и да не можете да я сглобите, повечето магазини за компоненти като Nikem, предлагат такава услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво можете да ми предложите в рамките на около 800-900 лв. и да е добра машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, bmw00 написа:

Ами какво можете да ми предложите в рамките на около 800-900 лв. и да е добра машината.

Ето нещо набързо, просто за да се замислиш... http://www.is20-bg.com/vtora-upotreba/dell-precision-t5500-six-core-xeon/

Не твърдя, че точно това е избора, но да се сравняват DELL и   Plasico Computers би трябвало да те накара да се замислиш малко...

Ето ти и един лаптоп, в пъти по-добър от пласико-масико... - http://www.is20-bg.com/vtora-upotreba/lenovo-thinkpad-w520-quad-core/

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва конфигурацията? Имате ли някакви стари компоненти, които искате да използвате в новата? Искате ли да има някакви оптични устройства и SSD? Искате ли отделна видео карта?  Ето една сравнително нова платформа със Skylake процесор и DDR4 рам:

8G DDR4 2133 KINGSTON HYPERX

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SSD Samsung 650 Series 120GB 3D V-NAND

DeepCool PSU 500W 80+ APFC DN500 V2

SHENHA ATX TOWER SH-999

MSI H110M PRO VD LGA1151

i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX

Количка 

Друг вариант е без SSD и със закупуване на отделна видео карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bmw00 написа:

Здравейте, мисля да сменям старото PC и се загледах в някои. Този сайт доста пъти му виждах рекламите и затова реших да го погледна. Бих искал да кажете мнението си относно сайта (ако някой е пазарувал от там или има впечатления) и да коментирате като за начало тези компютри:

http://plasico.bg/odin-six-core-fx-63008gb1tbgt730-4gb-19662.html

http://plasico.bg/fast-quad-core-i5-44604gb1tbr7-240-2gb-10348.html

http://plasico.bg/modular-six-core-fx-61008gb1tbgtx750-2gb-19666.html

Третия който си дал е много добър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не бих си взел нещо подобно от поредната бакалия за компютри ширпотреба, сглабяно от някакви чарколяци, не съвсем ясно какви. Вече нямам и желанието сам да си правя конфигурация, след като последния път когато правих такава (някъде 2009 г.) се изръсих 3-4 хиляди. Не че е лоша, направих я с внимание към всеки детайл, като почна от кутията на Lian Li и т.н. С цел да е почти абсолютно безшумна, ама това я оскъпи значително. Сега бих взел нещо готово, на доказана марка, като HP, DELL и т.н. Според мен, това би ми спестило и време, и пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно обратното. Ще вземете само половината от това, което може да вземете за бюджета си. Готовите конфигурации са правени по вкусовете на някого, орязани от всякъде и повечето компоненти са с неясни точни параметри, марки или модели. Разликите са много и големи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм съгласен. Разбира се, не говоря за колоси като Пласико или там каквито са. Най-големите фабрики работят за Lenovo, DELL, HP, Fujitsu, Apple и т.н. Там няма и не би могло да има случайни неща или второкачественно производство (за високия клас), какъвто най-вероятно е вноса в България. Аз хубаво ще си сглобя сам конфигурацията, а много е вероятно дори да ми е по-евтина, но много малко вероятно е, компонентите които съм използвал да са със същото качество. Както и да е, за мен това време отмина, сега само бих ъпгрейдвал, защото и без това съм вложил достатъчно в настолната машина, но май вече окончателно ще се ориентирам към малки мобилни решения, като новия Compute Stick на Intel или пък лаптоп от реномиран производител и подходяща серия. И да уточня, игрите не са ми приоритет (сметката за тока - да).

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, все пак готовата конфигурация може да има и предимство. Естествено, ако е направена от сериозна фирма, а не в технобакалия. Цената няма как да не е по-висока, защото ти дават готов продукт, в който са вложени и материали и време. В България, а и не само, го има момента, че се ползвват застояли или вече остарели части. Никой не може да ме убеди, че дори и при марков компютър няма икономии. Икономии няма само при Ролс Ройс и Бентли.  Примерно маркова конфигурация с 250 ватово захранване е доста често срещана практика. И същата тая маркова конфигурация обикновено е и с нестандартни размери, та ъпгрейди са почти немислими, дори една проста видеокарта да иска да постави човек. Историята помни какви ли не случаи...в момента се сещам за един съфорумник, дето си ъпдейтна марковата конфигурация, купувайки си видеокарта. Тя не се побра заради охладителя на процесора, а той махна вентилатора на видеокартата. Естествено, после пусна тема, защо не тръгва. Та една маркова конфигурация не винаги е предимство. да не говорим, че често и процесор не може да смениш. Ако тая конфигурация се ползва от НАСА, ОК, нека си е маркова и сигурна. Само че за какво му е на обикновения потребител такова животно? Едномесечни изчисления ли ще прави или какво? 7 дни в седмицата ли ще работи, та го е страх да не стане нещо? 

А тия трите конфигурации от темата са си направо боклуци. и то не заради цената, а заради компонентите, които са набъкани в тях. Примерно FX6100 - Слаб и много остарял процесор, нямащ нищо общо с FX6300  от другата конфигурация. Или видеокартите r7 240 - абсурдна видеокарта със що годе нормален процесор. Или да вземем другата видеокарта GT730 с DDR3. и ако сама по себе си видеокартата донякъде може да оправдае поставянето си с DDR5,  то тая с DDR  3  е много по-бавна, дори от вградената в процесора. 

Аз не разбрах за какво ще се ползва конфигурацията. Ако е за игри, трите предложени не са добра идея. Може би единствено тая с GTX750  може да предостави някакъв минимален гейминг на 1080p. и по-добър на 720p. Но пък там процесора компрометира нещата, дори с тая видеокарта. Не е ясно и какви са останалите компоненти, а да дава човек близо хилядарка за неясни неща, е хазарт. 

Ако е за работа, липсва SSD-то,  от което най ще се усети някакъв ефект. Дори да е за просто браузване, филми и музика, за 900 лева се добавя дори и хубава звукова карта, та конфигурацията да оправдае парите си. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие го обърнахте направо на чат. Значи момчето иска ПЦ от 800 до 900лв. и не е споменал за какво ще го ползва. Ще се опитам да отгадая и ще пусна тази конфигурация която става и за игри. Но тук не говорим за гаймин на виско ниво, дори и не можем да мислим за това. Конфигурацията ще е прилична ще става за всякакви филми, музика, интернет, и ще става и за игри някои от новите заглавия и не толкова нови.

Приготви си 1000лв. ако искаш да играеш игри на най новата платформа.

Гейм конфигурация най-новото = 994.05лв.

Това е вариант за 1150 малко по стара платформа, но бих казах че голяма разлика обикновения потребител, не би усетил.

Гейм конфигурация 1150 = 902.78лв.

може и с цяла плочка рам 8гб и ще излезе даже малко по евтинко под 900лв. примерно тази: 8G-DDR3-1600-KINGST-HYPER-FURY

Разликата между двете конфигурация са: дъното процесора и рамта, всичко друго е същото. Предимствата са че новата платформа е малко по-бърза което няма да се усети.

Все пак ако искаш конфигурация за друго, изчакай други предложения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.