Премини към съдържанието
De Santa

Проблем с Win8.1 (Скорост на сваляне)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Снощи ми се развали лаптопа който беше с win8.1 и реших да инсталирам win10 заради dx12 и игрите които излизат скоро... Незнайно защо имах проблеми с 10 (постоянно рамта и диска работеха на 100%) и за това реших да се върна на 8.1, но докато бях с 10 забелязах че свалям файлове с много добра скорост, почти двойна. Една програма която на 8.1 свалям с 4.6 мб/с, на 10 я свалям със 8 мб/с. На "ти" съм с компютрите, имам всички налични драйвъри и ъпдейти от сайта на производителя но не мога да разбера защо е толкова голяма разликата при сваляне и наистина искам да свалям с толкова и на 8.1... някой ако има идея какъв е проблема и как да го оправя?

Благодаря предварително :)

(С Wifi съм)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да разгадаем загадката от тебе искам следата информация

Марка / модел на рутера

Скорост на безжичната връзка на рутера

Ако ти е стандартно 150 mbps рутер и wi fi картата ти е 72 mbps то повече от 4.6/5 mb/s ще дигнеш но 8 може да дигнеш на Wi fi ако го позволява инфраструктурата на доставчика , както и ако е 300mbps дори и гигабитен да ти е рутера .

Винаги на Wi fi съм теглил не повече от 5.6 mb/s в идеални условия и скоростта на speedtest ми показва 46mbps

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е TP-LINK tl-wr740n (150Mbps Wireless N Router

От тези неща не разбирам но на Windows 10 свалях с повече от 8 mb/s а на Windows 8.1 едва достигам 4.7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми да ти кажа и аз незнам защо така рутера е същия като моя колко теглиш на настолен когато лан кабела е в рутера

Аз съм с 7 на кабел тегля 10.7/11 mb/s на Wi fi 4.6 mb/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, с кабела е друго... нямам компютър, но преди когато имах на него теглех с 7,5- 8 мб/с с кабел. Трябва да има някакво решение на този проблем. Как така с wifi на една ОС ще свалям двойно по бързо от друга ОС не мога да си го обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Oscar D. Santana написа:

Рутера е TP-LINK tl-wr740n (150Mbps Wireless N Router

От тези неща не разбирам, но на Windows 10 свалях с повече от 8 mb/s а на Windows 8.1 едва достигам 4.7.

преди 10 минути, adersa написа:

За да разгадаем загадката от тебе искам следата информация

Марка / модел на рутера
Скорост на безжичната връзка на рутера

Ако ти е стандартно 150 mbps рутер и wi fi картата ти е 72 mbps то повече от 4.6/5 mb/s ще дигнеш но 8 може да дигнеш на Wi fi ако го позволява инфраструктурата на доставчика , както и ако е 300mbps дори и гигабитен да ти е рутера .

Нещата не зависят само от "твоята страна" - връзка, рутер. Много е важно и откъде (сървър), през къде (трасе) и кога (време на денонощието - променящо се натоварване) сваляш.

Колкото до 

преди 13 минути, adersa написа:

Винаги на Wi fi съм теглил не повече от 5.6 mb/s в идеални условия и скоростта на speedtest ми показва 46mbps

по-скоро download-а ти е 5,6 MBps или 42 - 43 Mbps. (За разликата мегабайт - мегабит)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Нещата не зависят само от "твоята страна" - връзка, рутер. Много е важно и откъде (сървър), през къде (трасе) и кога (време на денонощието - променящо се натоварване) сваляш.

Колкото до 

по-скоро download-а ти е 5,6 MBps или 42 - 43 Mbps. (За разликата мегабайт - мегабит)

Добре обясни тогава как с win10 свалям двойно по-бързо от win8.1 при положение че доставчикът е един и същ, свалям едни и същи неща и тн. Явно има нещо в win 8.1 което не ми позволява да достигна максималната скорост, но какво..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Oscar D. Santana написа:

Добре обясни тогава как с win10 свалям двойно по-бързо от win8.1 при положение че доставчикът е един и същ, свалям едни и същи неща и тн. Явно има нещо в win 8.1 което не ми позволява да достигна максималната скорост, но какво..?

Бих ти го обяснил, ама ... боба в момента се вари (прая си боб-чорба), лещата свЪрши. Кристалната топка е при Кристалина (знаеш коя) и  ...

Първо ти ми обясни как при една и съща машина, ОС, връзка (като всякакви параметри) от едно и също място, едни и същи файлове - един път се теглят с една скорост, друг път - с друга.

Ако ползваш торент-клиент - провери си настройките за лимити на сваляне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на двете ОС ползвам един и същи торент клиент (Utorrent) изтеглен от едно и също място (оригиналния сайт на utorrent)... предполага се че и настройките са едни и същи. Ако можех да ти обясня това което искаш надали щях да пиша във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз не мога (едва ли някой може) да ти дам точен и категоричен отговор.

Скоростите на download и upload по принцип, а особено - към конкретно IP - зависят от много неща. За да ти кажа, трябва да знам цялата логическа и физическа топология на трасето от твоя хард диск до хард-а на въпросния сървър.

Операционната ти система може да влияе само чрез недобре работещи драйвъри на wifi-адаптера. За настройките - не предполагай, а си ги провери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да е в Wifi драйвъра и/или в tcp/ip. Пробвай да направиш ресет на tcp/ip  от cmd (startirana kato admin):

netsh int ip reset %userprofile%\desktop\tcp.txt & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

и натисни Enter.

Системата ще рестартира.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

Проблемът може да е в Wifi драйвъра и/или в tcp/ip. Пробвай да направиш ресет на tcp/ip  от cmd (startirana kato admin):

netsh int ip reset %userprofile%\desktop\tcp.txt & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

и натисни Enter.

Системата ще рестартира.

Това не помогна... 

*\desctop\

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

*\desctop\

това какво е?

Свали си по-нов/по-стар драйвър за Wifi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

това какво е?

Свали си по-нов/по-стар драйвър за Wifi

Поправих ти правописната грешка - netsh int ip reset %userprofile%\desctop\tcp.txt 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Oscar D. Santana написа:

Поправих ти правописната грешка - netsh int ip reset %userprofile%\desctop\tcp.txt 

хм, постарай се, когато искаш помощ, да се вглеждаш малко повече в постовете на специалистите на сайта

къф е тоя "desctop"?!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, аман от умници! Що си мислиш, че твоята крава е мъжка? Това, което си направил, е грешно!!!!!!

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=desctop

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.