Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Обръщам се към Вас за помощ. Случаят е следния. Лаптоп Sony Vaio VPSEB1MOE, Intel. Когато го включа тръгва, но веднага започва да загрява. След известно време се  изключва сам и не тругва докато не се охлади. Отворих го, почистих го, смених термо пасата (беше твърда, едвам я почистих), сложих настройките по подразбиране от Biosa. Преинсталиран е тъй че няма софтуеър, заради който да загрява. Огледах медната тръба за пукнатини и други такива - не успях да намеря.Когато е охладен е 54 С и  когато му задам да инсталира нещо вентилатора да започва бучи, повишава температурата до 77-78 С и се изключва екрана, след това и целия лаптоп. Дайте предложения какво още да направя. Ако заменя цялата охладителна система и вентилатора дали ще се намали температурата. Изчетох доста, но нищо вече не ми идва наум. Помагайте !!!

Редактирано от Dani Stoimenova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени термо подложките на CPU, GPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, ExaFlop написа:

Смени термо подложките на CPU, GPU

Това е единственото място където открих за смяна, то беше не термо подложка, а термо паста. Ако заменя вентилатора и медната тръба има ли шанс в това да е проблема? 

20160205_100015[1].jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни вента ........под него е процесора :) там е заровено кучето с висока температура !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, това снимка на вашата машина ли е? Ако да - носена ли е на ремонт? Тази тръба не премминава през чипа, който е горе в ляво. А той е с място за термоконтакт и там в момента не контактува с охладиител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Некои лаптопи чипсета им няма контакт с охлаждането,понеже тоя е с отделно видео ,а натоварването е там и съответно температурата.

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не е мой. Помагам на приятел. Махнах вентилатора но там - нищо! То това куче доста заразно ще да е и аз вдигнах температура от него :emoji_smiley-35:

20160207_140037[1].jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма охлаждане на чипа отляво (левият голям чип). И като гледам петното от пастата на CPU и там не е била добре работата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Няма охлаждане на чипа отляво (левият голям чип). И като гледам петното от пастата на CPU и там не е била добре работата.

Прав си ......достта странно.....сега като е без вент ............то тоя чип е на чипсета ............и ако е без охлаждане и  в него е видеото,се чудя как е издържала машинката.Аз останах с впечатлението ,че е с отделно видео :(.................!Оф сега погледнах то видеото е във процесора:ohmy: така става като няма цялото инфо...................

Почистете хубаво процесора,нова паста и вента също почистете ,ламелите на радиатора .

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен това ми направи впечатление в началото, но реших че е така, но кати изгледах видеа с подобни реших че е нормално !!!!!! Това е SrtSc от видео. 

Untitled-1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инжинерна недомислица но пък в тоя чипсет няма вградено видео ,не е голям кахър.Изчистете старата паста, перката на вента и ламелите на охладителя .После нова паста и сглобявате :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.