Премини към съдържанието
Optium

Откога програмата BitTorrent се води в "черния" списък на PUP.Optional. Amonetize !?

Препоръчан отговор

От известно време ми прави впечатление че при всяко мое "по-дълбоко сканиране" на компютъра ми с

Malwarebytes Anti-Malware, редовно във файловете ми поставени под Карантина намирам . . . BitTorrent.exe!?

Той винаги е поставен в групата на PUP. Optional.Amonetize !

Последната се счита за потенциално нежелана програма, която извършва злоумишлени действия веднъж вече

инсталирана на компютъра ви. При тях се споменава и факта че този вид програми използуват за постигане на

своите недобросъвестни цели добавки от рода на Pyton 34 за постигане на крайните си цели.

За да избегна по-нататъшни конфликти с тази програма реших да я ползувам само във Virtual Box и я

преместих съответно в раздела "Изключения" на антивирусната ми програма:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15184&fullsize=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Откакто внедриха изненади в нея...

Цитат

C:\Program Files\BitTorrent\bin\222ae069-bbae-484e-bf35-e27aaf375bc7\Jackson.exe -> (NSIS o) -> zlib_nsis0003     detected: Gen:Variant.Midie.7032 (B)
    C:\Program Files\BitTorrent\bin\222ae069-bbae-484e-bf35-e27aaf375bc7\Jackson.exe -> (NSIS o) -> zlib_nsis0006     detected: Adware.Linkury.BG (B)
    C:\Program Files\BitTorrent\bin\222ae069-bbae-484e-bf35-e27aaf375bc7\xtc.exe     detected: Trojan.Generic.15444432 (B)

За справка => тази тема

Като цяло повечето програми от този вид винаги са били потенциално нежелани, защото са P2P програми.

За повече информация => How cyber criminals infect victims via P2P with pirated software

Но понякога в инструментите биват вградени и повече неща от предвиденото. Преди в uTorrent имаше вграден копач за биткойни - EpicScale и след това от компанията се извиниха на потребителите си.

Обикновено след недоволство от страна на потребителите след това бързо премахват нежеланите неща, но все пак по време на инсталацията им е добре да се внимава с отметките (може да се инсталира и Unchecky за целта) или дори с програма с HIPS възможности като Comodo Internet Security да се следи какво точно правят програмите при инсталирането си и да се блокират нежеланите заявки.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

PUP е потенциално нежелана програма. Не означава непременно, че нанасяна някаква вреда или краде нещо. В този случай, става въпрос за bitcoin miner, който беше вграден в utorent. А това е продукт, на bittorent.

http://www.myce.com/news/bittorrent-removes-bitcoin-miner-from-utorrent-installer-75746/

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

наскоро инсталирах последния билд на десятката и бях много изненадан, че не мога да тегля от калдата програмите за обмен ...ъ-ъ-ъ... трие ги веднага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От както се появиха "екстрите",ползвам алтернативната  qBittorrent и нямам проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, ghostBG86 написа:

PUP е потенциално нежелана програма. Не означава непременно, че нанасяна някаква вреда или краде нещо. В този случай, става въпрос за bitcoin miner, който беше вграден в utorent. А това е продукт, на bittorent.

http://www.myce.com/news/bittorrent-removes-bitcoin-miner-from-utorrent-installer-75746/

В интерес на истината мога да кажа че съм много доволен от работата на тази програма BitTorrent,

която ползувам от няколко месеца ! Тази добавка Pyton 34 върши прекрасна работа като търсачка,

защото ако реша да търся НЕЩО, то ще ми го открие най-малко в 10 сайта пръснати по-целия свят.

Единственият ти проблем е да внимаваш със зловредния софтуер, който може да качиш на компютъра си.

Поради тази причина работя с BitTorrent изключително чрез Virtual Box, за да се предпазвам от изненади !

Предишната програма която ползувах BitComet бе тромава и бавна и не бе на нивото на BitTorrent.

Поради тази причина, тя никога не е попадала в "черни" софтуерни списъци . . !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, NIKISHARK написа:

От както се появиха "екстрите",ползвам алтернативната  qBittorrent и нямам проблеми.

Само да допълня!

Отлична алтернатива -  лека, бърза, безпроблемна, без кичове и лесна за работа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, NIKISHARK написа:

благодаря ...ъ-ъ-ъ... оцеля при изтеглянето и при инсталирането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, ghostBG86 написа:

Ясни са ми разликите между PUP и PUM (потенциално нежелана програма и потенциално нежелана модификация), но и двете фирми uTorrent и Bittorent вече имат общ собственик. И не съм споменал, че нещо краде в случая, просто показва нежелани реклами, което е достатъчно досадно.

преди 25 минути, adersa написа:

B-boy/StyLe/ 

Аваст скоро ще слагат ли Hips ?

Не мога да знам. Не я следя в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Ясни са ми разликите между PUP и PUM (потенциално нежелана програма и потенциално нежелана модификация), но и двете фирми uTorrent и Bittorent вече имат общ собственик. И не съм споменал, че нещо краде в случая, просто показва нежелани реклами, което е достатъчно досадно.

Тъй като се налага да изпратя тази информация /а, тя е важна/ на колега от Форума, искам някой

от вас да ми обясни как да прехвърля тази снимка от програмата ми VIRTUAL BOX на реалния ми

компютър, с помощта на "Спомагателната ми папка" между двете ми . . . Оперативни системи !?

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15186&fullsize=1

Редактирано от Optium
    Корекции в текста. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не помня настройката...Колко е голяма снимката като файл - използвай email, или сайт за хостинг, например http://www.zippyshare.com/ за прехвърляне на файлове м/у машините...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Писали сме едновременно. Коментара ми, не е към теб. А и не бих си позволил, точно на теб, да обяснявам какво е PUP. Не съм ти в категорията. :shy11:

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Optium написа:

Тъй като се налага да изпратя тази информация /а, тя е важна/ на колега от Форума, искам някой

от вас да ми обясни как да прехвърля тази снимка от програмата ми VIRTUAL BOX на реалния ми

компютър, с помощта на "Спомагателната ми папка" между двете ми . . . Оперативни системи !?

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15186&fullsize=1

Drag and drop не върши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.