Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, ако това не е правилното място на темата моля преместете я. Имам рутер  Tenda W308R всичко беше нормално докато не изтеглих wamp и сега ми трябва да отключа порт 80. Въпроса е че не знам как. Ще съм ви много благодарен ако някой може да помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, JoRkA написа:

Здравейте, ако това не е правилното място на темата моля преместете я. Имам рутер  Tenda W308R всичко беше нормално докато не изтеглих wamp и сега ми трябва да отключа порт 80. Въпроса е че не знам как. Ще съм ви много благодарен ако някой може да помогне :)

Търсите из менюто NAT, port forward и настройвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в настройките на рутера и добави виртуален порт 80 на съответния вътрешен IP на устройството в мрежата, което искаш да заема този порт. Ако самия порт е зает на устройството, то най-вероятно това става от някоя програма/задача. Намерете коя и я затворете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Port Range Forwarding  ? Това ли е една голяма таблица :D Като цяло ми трябва за да подкарам апачето. Защото не тръгва. Опс.... Сега докато пиша и мисля над думите ти ✯Blue Ray✯  се сетих че скайп-а ползва този порт. Спрях го и тръгна. Извинете че ви загубих времето. Просто сега се сетих. Благодаря много :)

А да ви питам какво да направя за да може да виждат какво има на хоста и други хора през ип то ми. Работя по-един проект със едно момче и сървъра е на моя компютър, та за да може да работим едновремено имали как да заобикаля рутера или трябва го махам докато работим ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно в тази "голяма таблица" добавете порт 80 за IP адреса на компютъра Ви (вижте какъв му е, става въпрос за вътрешния в dhcp сървъра). Така ще се отваря хостваното съдържание, при отваряне на IP адреса в браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ✯Blue Ray✯ написа:

Именно в тази "голяма таблица" добавете порт 80 за IP адреса на компютъра Ви (вижте какъв му е, става въпрос за вътрешния в dhcp сървъра). Така ще се отваря хостваното съдържание, при отваряне на IP адреса в браузъра.

За пускане на услуги е препоръчително да се сетне статичен адрес, защото при следващ рестарт може да му даде съвсем друг локален адрес и има да се чуди защо другите не виждат нищо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е таблицата

56b791a4982b7_.thumb.png.4e85315707837cb

Тоя ип 192.168.0. не е моя. Моя е  95.169.218.2  поне това показвa https://www.whatismyip.com. Какво трябва да по пълня в тази таблица ? (ако е тази)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика. Няколко пъти опитах ВЪТРЕШНИЯ IP адрес. Него можеш да видиш някъде из настройките на рутера. Това е IP адреса, който заема устройството във вътрешната мрежата. Този IP, който си дал е външен IP. На него трябва да е порта. Отделно от другия външен адрес, който ти се дава от оператора, всички останали ще отварят хостваното съдържание. Обърни внимание и на поста на @capnemo !  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, JoRkA написа:

Ето това е таблицата

.

Тоя ип 192.168.0. не е моя. Моя е  95.169.218.2  поне това показвa https://www.whatismyip.com. Какво трябва да по пълня в тази таблица ? (ако е тази)

Трябва да опишете в таблицата вътрешния си адрес, не външния. Ако ползвате windows в cmd командата е ipconfig/all

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, JoRkA написа:

Ето това е таблицата:

Тоя ип 192.168.0. не е моя. Моя е  95.169.***.*  поне това показвa https://www.whatismyip.com. Какво трябва да по пълня в тази таблица ? (ако е тази)

Капитане, здравей ! Може ли и аз да се включа ? Ако има нещо ще те помоля да ме коригираш. 

Този адрес 192.168.0.* е твоя, или по-точно адреса на подмрежата ти, последното число идентифицира различните апарати свързани с рутера, а другoто ИП е публично, което значи че всичко което излиза от рутера ти е със source IP: 95.169.***.*. 

Виж какво е ип-то на компютъра ти, можеш да го направиш от CMD както каза капитана или Старт >> Контролен панел >> Мрежа и интернет >> Център за мрежи и споделяне >> Промяна на настройките на адаптера (вляво) >> С десен бутон върху мрежовата карта и Свойства:  Маркирай "Използвай следния IP адрес:" Сложи ИП 192.168.0.100, а шлюз по подразбиране е вътрешния адрес на рутера ти, него можеш да го видиш от cmd, виж моите настройки:

8622652W.png

Като направиш настройките и ако все още имаш достъп до интернет влез в настройките на рутера и сложи ИП-то което си сложил на компютъра, на Start Port End Port сложи 80 и 80, маркирай с тикче Enable и с малко късмет може и да тръгне...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, midway написа:

Капитане, здравей ! Може ли и аз да се включа ? Ако има нещо ще те помоля да ме коригираш. 

Този адрес 192.168.0.* е твоя, или по-точно адреса на подмрежата ти, последното число идентифицира различните апарати свързани с рутера, а другoто ИП е публично, което значи че всичко което излиза от рутера ти е със source IP: 95.169.***.*. 

Виж какво е ип-то на компютъра ти, можеш да го направиш от CMD както каза капитана или Старт >> Контролен панел >> Мрежа и интернет >> Център за мрежи и споделяне >> Промяна на настройките на адаптера (вляво) >> С десен бутон върху мрежовата карта и Свойства:  Маркирай "Използвай следния IP адрес:" Сложи ИП 192.168.0.100, а шлюз по подразбиране е вътрешния адрес на рутера ти, него можеш да го видиш от cmd, виж моите настройки:

Като направиш настройките и ако все още имаш достъп до интернет влез в настройките на рутера и сложи ИП-то което си сложил на компютъра, на Start Port End Port сложи 80 и 80, маркирай с тикче Enable и с малко късмет може и да тръгне...

Единствения ми коментар е че е добре адреса да е под 100 т.е. 192.168.0.50 примерно за да не навлиза в DHCP рейнджа от адреси

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или другия вариант, за мен по-добър, от рутера да зададе статичен IP за MAC адреса на компютъра си. Така от настройките на мрежовата карта, може да е зададено автоматично получаване на IP адрес, но винаги ще получава един и същ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лол много сложно зе да става. Интернет доставчика използва "Физически адрес" това ми изписва не знам ДНС ли е или МАС. Та въпроса ми е ако спра рутера. Тоест кабела за нета ако го сложа директно в компа, нямали да стане ? Рутера аз съм си го слагал не ми е толкова важен смисъл. Мога да го спирам за моменти докато работим и после пак да си го включвам. Ама дали ще стане ? Защото това зе да става много сложно... Ползвам Wamp сървър, единствената цел както ви казах е да може другия през FilleZilla да влиза в хоста.
ПС: Порта го оправих. Просто в настройките на Skype манах тикчето дане използва порт 80. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво толкова сложно взело да става де? Ти рутера може да го махнеш, но ще трябва да се обадиш на оператора да ти засече два MAC адреса (на компютъра и рутера), или да клонираш този на рутера, на компютъра. Но това няма смисъл. Просто трябва да зададеш статичен IP адрес на компютъра във вътрешната мрежа, който след това IP адрес да въведеш в тази "голяма таблица" заедно с порт 80 и няма да има никакви проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От начало нямаше рутер. След това го слагах. Ся като го мана и всичко си работи. Мак адреса си е засечен. Тоя статичен адрес от настроиките на самия рутер ли трябва го задам или от пс ? Ако можеш да ми оставиш скайп или фб на лс дате добавя и да го оправиш ще съм ти благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не вмъквам излишни лични данни в темата, в профила си съм оставил текущия ми акаунт в Skype. Може да ме добавите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.