Премини към съдържанието
Наско Атанасов

Възстановяване на данни от умрял телефон.

Препоръчан отговор

Здравейте.

Телефонът ми Lenovo A536  тотално се прецака и не иска да се включи след грешка от типа на:  За съжаление процесът Услуги за Google play спря, и  com.android.phonе спря, като и още 1-2 разновидности на тази грешка всички започващи с За съжаление  и предлагащи ми опция "ОК" и "Докладвай".

Грешката е достатъчно разпространена и коментирана, така че може да не се спираме на нея.

Проблемът, който настъпи в последствие обаче е много странен и не намерих решение за него в мрежата.

След като телефонът изгасна от само себе си 2-3 мин след излизане на грешката повече не пожела да се включи.

Не става и да се зарежда.

Щом го свържа посредством УСБ с компютър, моментално засича устройството и издава добре познатият на всички звуков сигнал за свързване.

Обаче тук следва аномалията. Щом се свържи компютърът го засича като непознато устройство без никаква информация за него, а още по странното е, че след точно 40 секунди се чува звуковият сигнал за разкачване на устройството. Така просто от само  себе си се ънпългва.

След 50 секунди отново се чува сигнала за закачане, после отново  покой, в който се засича като непознато устройство и след 40 сек отново се разкача.

И така с часове прави този постоянен 40-50 секунден цикъл от само себе си.

Телефонът съм го отписъл, но поне дали има начин да си възстановя информацията в него/

П.С. Бих го занесъл на сервиз, понеже още е в гаранция, но преди няколко месеца му пукнах тъча, така че дотам беше с гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отклик.

Пропуснах да отбележа.

В интерес на истината и друг път ми се е случвало както си го ползвам и да е на 30-40 процента внезапно да се изключи поради липса на заряд , но след като се зареди 10-15 мин се включва отново.

Този път след часове зареждане със зарядното не се включва.

А като го сложа на компютъра, горе описах какво се случва.

Ей сега измерих с мултицет волтажа и показа 3.68-3.69 волта.

Поразпитах насам-натам приятелите и познатите за подобен телефон но, уви не се намери някой с такова нещо.

Поне щях да разбера дали с друга батерия ще тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Ей сега измерих с мултицет волтажа и показа 3.68-3.69 волта. ""

Правите грешка, като мерите напрежението на батерията. Почти във всеки случай то ще е  3.6 волта. Не се мери напрежението, а тока, който може да даде батерията. При извадена батерия и при включен мултицет на обхват минимум 2 ампера, измерете дали ще има някакви показания за кратко време. Ако има и тока на батерията много бързо пада, това е указание, че последната е за смяна. Меренето на напрежението във вашият случай се явява само за батерията, без какъвто и да е консуматор. Трябва да сте ги учили тези неща и да не правите повече такава грешка!

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета.

Въпреки всичко много се съмнявам да е от батерията.

И още нещо ,което забравих да добавя.

Миналата година точно по това време, малко след нова година, както ровех из интернет се чу като лека експлозийка от вътре, , та чак я усетих с ръката си.

Тогава също всичко изгасна и не се включваше. Занесох го в магазина и доколкото си спомням дадоха ресет и се оправи, есествено загубих всичката инфомация вътре. Този път дори и с задържането на хоме бутаона и този за усилването не дава никакви признаци за живот.

Имам някакви съмнения, че може да е от буксата но кой знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация се вади и то сравнително лесно,но от избухнало устройство и преди това изтървано и счупено е невъзможно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасявам се, че не ме разбрахте правилно.

След екеплозийката, в магазина го рестартираха и след това си работи почти цяла година.

А изтърването довело до пукнатината на тъча  беше преди 4-5 месеца, така че тази повреда настъпи на напълно функционален телефон без проблеми, като изключим пукнатината на тъча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво толкова за възстановяване има? По - големите файлове, което предполага и по ценните обикновенно састоят на флаш картата!  Та вадиш флаш картата и слагаш в картов четеци - после ясно! Аз винаги правя бекъп на всичко ценно било на телефон или стационарен компютър или таблет!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някой снимки, които са си на паметта на телефона.

Много ценни са ми и някой данни, дати и координати  записани в Todo приложението....

Може би е трябвало да използвам Evernote, така поне щяха да се качват на някой сървър, а не да стоят на паметта на телефона.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.