Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам ще може ли на дъно asrock b150 pro4/d3 да сложа още една видео карта и да работят чрез sli 

В момента съм със nvidia gtx960 2gb/d5 и искам да сложа още една П.С. В упътването на дънната платка пише че поддържа crossfire но за SLI не пише нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи не може. Когато може си пише.

Така или иначе за СЛИ е желателно тия 960 да са с 4ГБ памет то всъщност това им е основното предназначение.

Продавай я старата и си вземи 970 това ти е решението.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Nvidia изисква всяка карта в конфигурация SLI, да работи с връзка най-малко 8x/8x . Crossfire изисква поне х4. Производителите на дъна, за да произведат по-евтино дъно, ги правят 16х/4х (както е при тебе) които поддържат Crossfire но не и SLI. Ако искаш да използваш SLI, ти трябва ново дъно с подръжка на PCIe 8x/8x.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от EvilMcDarkness
        Здравейте !
        Преди 2 дена смених старата GB R9 270x за MSI RX 480 X Gaming
        Бях махнал старите Crimson drivers преди да я положа на слота.
        Инсталирал съм последната версия + MSI Gaming app и Afterburner . Не съм модифицирал нищо - всичко е на stock настройки.
        Проблем ми е, че охладителя на това животно (2 140мм витла) се включват на максималните 2600 RPM всеки път когато температурата стигне 35 градуса и не се спират докато не падне под 30.
        Звука от това е сравним с апачи хеликоптер. Въпросът ми е, можете ли да ме посъветвате как да настроя охладителя (през Wattman или MSI Gaming App) че да се получи нормална работа.
        Пробвах да чета форуми и различни източници, но не намерих еднозначен отговор на въпроса.

Още нещо - при инсталиране на картата се оказа, че шината на кутията ми доста прилично "блокира" HDMI i DP-тата (дава ми около 1-2 мм отстъп да сложа 4мм широк накрайник на стандартен HDMI кабел)
        Извинявам се за качеството на снимките, нямам авто фокус на апарата, мисля че са достатъчни за да схванете идеята.
        В момента 2та ми монитора чакат да ги включа в HDMI портовете, но заради този блокаж не мога да пъхна кабела докрай.
        Не е вариант да отхлабя закрепващите винтове на картата и да я наклоня под ъгъл, пробвах - не прави пълен контакт в PCI slot-a така.
        По форуми четох, че вариантите ми са 2 - да изрежа част от HDMI кабела или да "поокастря кутията" (не е пълноценен вариант заради риск от токов удар ако се свали защитното покритие)
        Някои от вас ако е имал подобен проблем, може ли да ми подаде решението, което е намерил ?

И последно - какво мнение можете да дадете за dual monitor set up с ASUS 21.5" VS229HV ? Търся мнение на човек с такъв монитор.

Конфигурацията ми е
        Intel i5 3350p CPU
        GB B75 2DV Mobo
        CM K350 case
        CM B700 PSU
        MSI RX 480 8G VGA
        Corsair Vengeance 2x4 GB RAM

• от Daredevil_666
        Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може да продаде дадена част или компютъра си , да задава въпросите си.Все пак в нови части и конфигурации даваме съвети за нови компоненти и за тяхното закупуване , а не за колко да ги продадем и колко да им вземем.
      • от vikitrevi
        Здравейте ,преди околко 6 месеца си купих нов лаптоп HP Pavilion 15 .
        Когато го купих ясно пишеше Видеокарта-Nvidia GeForce GT 740M ,след това обаче когато вече купих лаптопа и го включих разбрах че видеокартата ми не е Nvidia а е Intel HD Graphics Family колкото и да гледах каквото и да правих винаги ми излизаше това.
        Това не ми правеше проблеми но скоро забелязах ,че когато пусна World of Warcraft Mists of Pandaria на Ultra графики имам лаг и под лаг разбирам нещо от сорта на 10 FPS Моля ако някой може да ми обясни какво става или какво да направя ,ето характеристиките които пишеше когато го купих :
        СЕРИЯPavilion 15ПРОЦЕСОРIntel Core i5-4200U (2-ядрен, 1.60 - 2.60 GHz, 3MB кеш)ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ8GB (2x 4096MB) - DDR3, 1600MHzВИДЕО КАРТАNVIDIA GeForce GT 740M (2GB DDR3, 64-bit)ПАМЕТ1TB SATA (5400 оборотa/минута)ЕКРАН15.6-инчов (39.62 см.) - 1366 x768, гланцовОПТИЧНО УСТРОЙСТВОDVD записвачкаСВЪРЗАНОСТLAN 10/100 Мбит/сек, Wi-Fi 802.11b/g/n, BluetoothИНТЕРФЕЙСИ 2x USB 3.0 1x USB 2.0 вградена уеб камера вграден микрофон HDMI RJ-45 комбиниран жак за слушалки и микрофон вградени стерео говорители четец на памет карти  
      • от Misho1974
        Монитор - LG 23mp65vq-p
        Захранване - Evga 500 W
        Дъно - ASROCK H81
        Процесор - Celeron g1820

• от Boyan2233
        Искам да попитам имам лаптоп Lenovo y510p и въпроса ми е относно Ultrabay системата. Моята видео карта на лаптопа е Nvidi GT 755m въпроса ми е мога ли на мястото на оптичното устройство да сложа Nvidia GT 650m и дали ще работят и 2-те карти заедно или просто ще си работи само едната. Дали ще работят 2-те като една или трябва специално да търся GT 755m като моята която е вътре.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.