Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам ще може ли на дъно asrock b150 pro4/d3 да сложа още една видео карта и да работят чрез sli 

В момента съм със nvidia gtx960 2gb/d5 и искам да сложа още една П.С. В упътването на дънната платка пише че поддържа crossfire но за SLI не пише нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не може. Когато може си пише.

Така или иначе за СЛИ е желателно тия 960 да са с 4ГБ памет то всъщност това им е основното предназначение.

Продавай я старата и си вземи 970 това ти е решението.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia изисква всяка карта в конфигурация SLI, да работи с връзка най-малко 8x/8x . Crossfire изисква поне х4. Производителите на дъна, за да произведат по-евтино дъно, ги правят 16х/4х (както е при тебе) които поддържат Crossfire но не и SLI. Ако искаш да използваш SLI, ти трябва ново дъно с подръжка на PCIe 8x/8x.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lubomir Gradinarov
      Здравейте! Въпросът ми е следния: имам това захранване: http://www.fsplifestyle.com/PROP161000025/  , имам тази видеокарта : https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N760WF3-2GD-rev-20#ov   , имам това дъно : https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-P85-D3-rev-1x#sp.
      Мога ли да сложа още една карта като моята, Nvidia GTX 760 2GB или ще имам проблем с PCi - слотовете или нещо друго?
      Благодаря Ви!
    • от kayKayEhnn
      Здравейте,
      Знам че наскоро биткойна падаше и много хора реват. Днес в английския ибей гледам GTX 1060 по 100-150 лева, за сравнение в България са по 800+, какво става?
    • от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от EvilMcDarkness
      Здравейте !
      Преди 2 дена смених старата GB R9 270x за MSI RX 480 X Gaming
      Бях махнал старите Crimson drivers преди да я положа на слота.
      Инсталирал съм последната версия + MSI Gaming app и Afterburner . Не съм модифицирал нищо - всичко е на stock настройки.
      Проблем ми е, че охладителя на това животно (2 140мм витла) се включват на максималните 2600 RPM всеки път когато температурата стигне 35 градуса и не се спират докато не падне под 30.
      Звука от това е сравним с апачи хеликоптер. Въпросът ми е, можете ли да ме посъветвате как да настроя охладителя (през Wattman или MSI Gaming App) че да се получи нормална работа.
      Пробвах да чета форуми и различни източници, но не намерих еднозначен отговор на въпроса.

Още нещо - при инсталиране на картата се оказа, че шината на кутията ми доста прилично "блокира" HDMI i DP-тата (дава ми около 1-2 мм отстъп да сложа 4мм широк накрайник на стандартен HDMI кабел)
      Извинявам се за качеството на снимките, нямам авто фокус на апарата, мисля че са достатъчни за да схванете идеята.
      В момента 2та ми монитора чакат да ги включа в HDMI портовете, но заради този блокаж не мога да пъхна кабела докрай.
      Не е вариант да отхлабя закрепващите винтове на картата и да я наклоня под ъгъл, пробвах - не прави пълен контакт в PCI slot-a така.
      По форуми четох, че вариантите ми са 2 - да изрежа част от HDMI кабела или да "поокастря кутията" (не е пълноценен вариант заради риск от токов удар ако се свали защитното покритие)
      Някои от вас ако е имал подобен проблем, може ли да ми подаде решението, което е намерил ?

И последно - какво мнение можете да дадете за dual monitor set up с ASUS 21.5" VS229HV ? Търся мнение на човек с такъв монитор.

Конфигурацията ми е
      Intel i5 3350p CPU
      GB B75 2DV Mobo
      CM K350 case
      CM B700 PSU
      MSI RX 480 8G VGA
      Corsair Vengeance 2x4 GB RAM

• от Daredevil_666
      Гледам , че все по-често се задават въпроси от типа , ''колко мога взема от ......... , за колко мога да продам компютъра си'' и подобни.Нека в тази тема всеки , който търси съвет за каква сума може да продаде дадена част или компютъра си , да задава въпросите си.Все пак в нови части и конфигурации даваме съвети за нови компоненти и за тяхното закупуване , а не за колко да ги продадем и колко да им вземем.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.