Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от съвет как е най-добре да се поставят допълнителните вентилатори на кутия Zalman T3.

По-принцип кутията идва само с един вентилатор които изкарва въздуха отзад. И има три допълнителни слота за 120мм вентилатори. (два от страни на капака и един отпред)

Аз имам три 120мм вентилатори. Въпроса е как да ги поставя. Според описанието в сайта и трите трябва да вкарват въздух.

Ето няколко снимки.

Zalman_zm-T3-1.jpg

Редактирано от DanteJKL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш налични вентилаторите, просто ги поставяш, като ще ти трябва преходник, за да ги захраниш с напрежение. Освен това зависи какво охлаждане имаш на процесора, защото примерно моето достига до капака и не позволява да поставям странични вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pataran написа:

Щом имаш налични вентилаторите, просто ги поставяш, като ще ти трябва преходник, за да ги захраниш с напрежение. Освен това зависи какво охлаждане имаш на процесора, защото примерно моето достига до капака и не позволява да поставям странични вентилатори.

Ок. Да де, но въпросът е как да бъдат поставени и трите да вкарват въздух или само два от тях а третият примерно да изкарва ? Това ми е въпросът как е наи-оптималния вариант за охлаждане. три да вкарват въздух а четвъртия дето си идва с кутията да изкарва ? При мен има място при процесора

Иначе за мястото до страничния капак наистина е проблем. При мен е при видеокартата, там не може да се постави стандартния 120мм / 2,5см. а трябва да е слим които е 120мм /1,5 см. А намирането на 120 на 1,5см. (има дори и на 1.2см) си е цяло приключение. Никъде ги няма, ако ги има са на троина цена.

Редактирано от DanteJKL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора на предния панел задължително е да вкарва. Страничните също е добре да вкарват, защото потока е насочен точно към видеото и процесора. Съответно задния вентилатор изкарва, както и този на захранването. Обикновено други изкарващи вентилатори, са тези отгоре на кутията, но в твоя случай няма такава опция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, pataran написа:

Вентилатора на предния панел задължително е да вкарва. Страничните също е добре да вкарват, защото потока е насочен точно към видеото и процесора. Съответно задния вентилатор изкарва, както и този на захранването. Обикновено други изкарващи вентилатори, са тези отгоре на кутията, но в твоя случай няма такава опция.

ОК. Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-оптималния вариант е да си седиш на единия изкалващ и да не дигаш излишен шум освен ако не си заврял няква печка в тая кутишка. 

При подобен вариант се добавя един отпред и толкоз. Ако искаш засечи температурите с 2 и после с колкото можеш да я накичиш кутията.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.