Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Помощ.лаптопа ми показа син екран. Ето какво показва . модела на лаптопа е Acer Aspire 5536. С уиндоус виста хоум премиум. Постоянно. Се рестартира и не ме допуска да се логна.опитах и през safe mode пак не иска .сега изключих авто рестарта и пак същото.изобщо не ме допуска. Моля помогнете.

IMAG1069.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стандартно проблема е във видео драйвъра или самото видео....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, Rosario S написа:

Помощ.лаптопа ми показа син екран. Ето какво показва . модела на лаптопа е Acer Aspire 5536. С уиндоус виста хоум премиум. Постоянно. Се рестартира и не ме допуска да се логна.опитах и през safe mode пак не иска .сега изключих авто рестарта и пак същото.изобщо не ме допуска. Моля помогнете.

IMAG1069.jpg

Restartirva ti se na vseki 30 minuTi li

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тои постоянно се рестартира и аз спрях авторестарта.но започна да загрява яко и спира сам ..

преди 6 минути, pataran написа:

Стандартно проблема е във видео драйвъра или самото видео....

Това какво значи??той взе много да загрява.какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом много е загрявал, има вероятност видео чипа да е на път да умре. Необходима е профилактика /почистване/, а не е лошо и вариант сервизен преглед и дори лепене на чипа...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А нали няма да е нужна преинсталация защото имам важни неща и не искам да се изтрият.пък и все пак е лицензиран уиндоус.

Оки начи трябва да го водя на ит спец.

Благодаря все пак. Остана капка надежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Относно информацията в лаптопа ти, няма страшно. Твърдият ти диск може да се демонтира от лаптопа и да се отвори от друг компютър и да ти се спасят данните.

Относно синият екран през последните 10 години съм го виждал поради няколко причини.

Неизправен рам модул.

Неизправен твърд диск.

Неизправно видео.

Неизправно устройство свързно в системата чрез usb.

Вирус предизвикваш синият екран.

Драйвери които предизвикват синият екран.

Това с драйверите ми се случи преди дни на сървър 2008 R2 с видео драйвери постоянно забива на син екран.

Подкрепям предходните постове.

Да се остави в сервиз и да си го почистяпои съответно да си сложат термопастата. Да си направят тестовете на компонентите по дъното и периферията.

И препоръчвам от виста да се премине на 7.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ngdt
        Здравейте.
        Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
      • от Xshg
        Когато го включа ми изписва
        Intel undi,pxe-2.1(build 003)
        Copyright (c) 1997-2000 intel corporation
        This product is covered by one or more of the following patents:us6,570,884,us6,115,776 and us6,327,625
        Realtek pcie gbe family controller series v2.61 (01/07/15)
        Pxe-e61 : media test failure , check cable
        Pxe-mof: exiting pxe rom. No boot device --insert boot disk and press any key

И не ме пуска да вляза в биос

• от xXx*Triple*xXx
        Привет Вчера си смених компа когато пристигна в офис на Еконт имах опция тест и преглед и както си му е реда тествах гледах дали е същото процесора видеокартата рама харддиска и така всичко си беше ток и жица Беше с прясно инсталиран Windows 7 Ultimate 64bit ... 1вото нещо което направих след като се прибрах и го свързах с кабелите захранващ,за интернет,мишка,клавиатура и всичко останало е изтеглих League of Legends и я пуснах да се инсталира всичко си беше отлично държеше си стабилно 70-80фпс на максимални нстройки но малко задълбочих темата ... Вечерта си изтеглих и инсталирах CS 1.6 Warzone и ето ти проблем когато зареди играта ми дава черен екран Когато местя с мишката нагоре надолу се чува тракането из менюто затварям играта през Task Manager и всеки път едно и също пробвах с друга версия на играта но пак същия проблем Четах из разни форуми пробвах с този вариант влиза се в "regedit" =>Отиваш в HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Half-Life\cstrike и триеш папката Setting => Пусни играта и си оправи настройките.Пробвах с това но без ефект пак същия черен екран Някой ако има малко познание и има някво решение за поправка на проблема нека драсне някой друг ред Видеокартата е HD 4670 1GB PCI 128bit Процесора е Intel Xeon E5420 Рам памет 4GB HDD 250GB
      • от samuil.
        Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.