Премини към съдържанието
Optium

Премахване на PUP.Optional.Linkury.ShrtCln от компютъра.

Препоръчан отговор

PUP.Optional.Linkury.ShrtCln е получен след изтеглянето на безплатен софтуер.

Този браузер бандит се среща също често и в инсталационните пакети на известните

сайтове CNET и SOFTRONIC /интересно e че в публикувания Черен списък не се споменава

KALDATA /. За това трябва да внимаваме при инсталирането на предлаганите ни безплатни

програми и внимателно и акуратно да премахваме "отметките" от непознатите за нас неща

по-време на самата инсталация !

Това означава че трябва да инсталираме само софтуер който познаваме и му имаме доверие !

За отстраняването на този нежелан софтуер се споменават програми, като:

1./ Junkware Removal Tool

2./ Malwarebytes Anti-Malware

3./ Hitman Pro

Тъй като подобен зловреден софтуер е много упорит и трудно се отстранява от компютъра с програми,

бих предпочел да си го премахна ръчно със Заличител (File Shredder) от Registry Editor, което крие и

своите рискове. По тази причина бих желал да получа инструкции как да открия и премахна от Registry Editor

следните файлове:

http://forum.skynomad.net/gallery/displayimage.php?pid=15292&fullsize=1

Редактирано от Optium (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Не разбрах това като инструкция ли сте го публикувал..или имате проблем с този потенциално нежелан софтуер..?

Съдейки по шота който сте дал Malwarebytes Anti-Malware вече е засякъл и поставил под карантина въпросните файлове. И там си пише "...че тези файлове са поставени под карантина.Те не представляват заплаха в това състояние.Може да ги възстановите или изтриете.Заплахи изтрити от карантината ще бъдат безвъзвратно премахнати от вашия компютър.."

А ако имате още проблеми с PUP.Optional.Linkury.ShrtCln : Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

Здравейте..! Не разбрах това като инструкция ли сте го публикувал..или имате проблем с този потенциално нежелан софтуер..?

Съдейки по шота който сте дал Malwarebytes Anti-Malware вече е засякъл и поставил под карантина въпросните файлове. И там си пише "...че тези файлове са поставени под карантина.Те не представляват заплаха в това състояние.Може да ги възстановите или изтриете.Заплахи изтрити от карантината ще бъдат безвъзвратно премахнати от вашия компютър.."

А ако имате още проблеми с PUP.Optional.Linkury.ShrtCln : Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Тъй като никой не ми даде указания как да "бъркам" в Registry Editor, аз сам си открих там позициите в

публикувания от мен шот от последното ми сканиране днес с Malwarebytes Anti-Malware и ги . . . изтрих !

Направих го защото нямам доверие на антивирусните програми, тъй като макар че се споменава след

сканирането че са под "карантина или изтрити," при следващото сканиране

отново ще изскочат в "Хронологията" !?

Жалкото е само ако съм допуснал някаква грешка и съм изтрил нещо което не трябва, ще се получи "гаф",

ама да става каквото ще . . .!?

Редактирано от Optium
Корекции в текста ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано...за Registry Editor не е желателно да се рови без да се знае какво се прави всъщност...Не е препоръчително..!

Пак казвам ако искате да проверим системата и да премахнем зловредния софтуер..да следвате темата която съм ви дал по- горе..Много често когато човек се опитва да си реши проблема сам допуска грешки.Но това си е ваша воля...както решите.

п.п. пишете ако решите за да ви преместя темата в съответния подраздел..за да не създавате нова..!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.