Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Без хард диск, без записквачка, без монитор, без ссд. Бюджета е 800-900-1000лв

за сега съм измислил това, но не знам дали е добре:

4G DDR3L 1600 KINGSTON 
Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 
be quiet SYSTEM POWER 7 500W Silver BN144 
G3260 3.3GHZ/3M/BOX/1150 
ASUS H81M-R/C/SI 
EVGA GeForce GTX 950 FTW ACX 2.0 

Обща стойност - 767.00 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игрите искат 8ГБ и поне I3 от последно поколение та какво смяташ да играеш? Ако са пасианси бива ама защо ти е карта за над 300 лв.?

Ако е нещо по-сериозно картата няма да те спаси при положение че си под минимума за процесор и рам.

А захранване за над 100 лв. при ограничен бюджет и конфигурация с консумация под 200W е нерентабилно.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r55867p1r2248p1r55275p1r50876p1rf.html

Това е ако ще се гони икономия. За повече се слага GTX950 а може и GTX960 но това е при подсигурен процесор и рам.

FTW е топ-модела на Евга та също като захранването е лукс. Ориентирай се към по-практичен вариант каквато и карта да вземеш.

Примерно Палита е 60 лв. по-евтин а това са много пари при толкова нисък бюджет. Фактически толкова ти струва захранването.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор става за тетрис и зяпане на филми :).Ко искаш хубава конфигурация събери още пари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, препоръчайте някакви сепцификации, аз ще го измисля като видя вашите мнения. :)
За рамта 8 ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Симеон Христов Маринов написа:

Добре, препоръчайте някакви сепцификации, аз ще го измисля като видя вашите мнения. :)
За рамта 8 ще е.

Последно какъв бюджет и какви игри на каква резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резолюцията ми е 1366x768
Искам да мога да цъкам игри от 2014 и на минимални да покривам поне от 2015. Не знам дали може да се получи някак :)

Roujin Z благодаря за съвета за конфигурация.
Също благодаря и на всички за отзивите, ако имате нещо да дъпълните драснете.

Идеята ми е да купя някакви чаркове, като в бъдеще като имам повече пари да ъпдейтвам малко по малко.

Редактирано от Симеон Христов Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутия виж Zalman Z1. По-голяма е. За захранване може да си оставиш твоето предложение. По-добре е да няма нужда да го сменяш при слагане на по-мощно видео. За видеокарта - колкото повече, толкова по-добре. Прецени според парите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек на Roujin предложението с кутия Zalman Z1 захранване XFX TS 430 или be quiet! System Power 7 500W и ако успееш да доплатиш за видеокарта Asus GTX 950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едит 2 : Съвсем не прочетох, че не ти трябва хард....В такъв случай се мятаме на r9 380 и тука ти е гарантирано ,че ще играеш новите игри на максимални графики при тази резолюция а и дори при 1080р

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r56106p1r2153p1r55430p1r55867p1r56245p1rf.html

Редактирано от mitko9940 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

roujin z, с тази дънна платка какъв  i5 процесор мога да сложа ? Гледам има 4 ядрени за по 420 лв и с това захранване ще бъде ли ок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки както и I7. Захранването е достатъчно за карти на Nvidia.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Симеон Христов Маринов написа:

roujin z, с тази дънна платка какъв  i5 процесор мога да сложа ? Гледам има 4 ядрени за по 420 лв и с това захранване ще бъде ли ок?

Ако ще го ползваш само за игри (без стриимване ,обработка на видеоклипове ,рендиране на 3D модели и снимки) нямаш абсолютно никаква нужда от тези прочути 4 "ядра" за 200 лева отгоре. По-добра идея е да се вложат 200 лева повече във видеокартата, i3-6100 няма да ботълнекне (ако не разбираш напиши в ютуб bottleneck и виш някой клип) дори и някоя от най-здравите видеокарти в днешно време. Така че ако искаш повече графична мощност се ориентираш или към r9 380 или към gtx 960. Ако насоката ти е към broadcast (стрийм) по-добре ще си с този 4 ядрен.Така или иначе си имаш hyper thread  на i3.Поздрави :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Симеон Христов Маринов написа:

Няма да стриймвам. Благодаря за отговорите и съветите на всички. : )

Тогава няма да усетиш разлика в игрите между тези два процесора. :)

Ако си от Варна може да ти помогна със сглобяването на конфигурацията.Безплатно :D правя го за хоби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те от Никем също ще му я сглобят безплатно а добавянето на харда не е голяма сложнотия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

Те от Никем също ще му я сглобят безплатно а добавянето на харда не е голяма сложнотия.

Нямат такава опция никем,питал съм ги няколко пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си и симпатичен. Да ни си я псувал по-телефона?:D

Цяла България пазарува от Никем и Скай като и в двете места сглобяват безплатно може да питаш който искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих на едно място дето ходя като имам компютърни въпроси, пичовете обикновено не лъжат. Все пак реших да споделя какво ми препоръчаха като икономичен вариант за хубав компютър.

MB - ASROCK H170 PRO4S / LGA1151 - 212.4 лв
CPU - I5-6400 /2.7G/6MB/BOX/LGA1151 - 408 лв
RAMM - 8G DDR4 2133 KINGSTON - 84лв
VDC - SAPPHIRE N ITRO R7 370 2G GD5L - 288лв
PS - PSU DELUX 600WAT - 96лв
Case DELUX MV881 - 60 лв

И ми препоръчаха да добавя някакъв ссд хард щото щял да върви като каруца иначе. :д
От никем иначе по-евтино излизат чарковете, но ги няма рамта, захранването и кутията като марка там :) 
Какво мислите ?

П.С. Относно сглобяването, благодаря пич, от Русе съм :д

@tahumba - Рамта я няма в никем, относно захранването и кутията малко ме съмняваха като качество, за това исках да питам тук.
Edit: Имало я рам-та, не съм я видял :).
Edit2:
Направих една конфигурация от никем, само ме интересува дали няма да е добре да сложа вместо i5, i3 за да ми падне малко цената, а след време като имам кинти да сменя процесора. Но се чудя кой i3 да избера.

i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
ASROCK H170 PRO4S LGA1151 
8GB DDR4 2133 KINGSTON 
SAPPHIRE NITRO R7 370 2G GD5 
DeepCool PSU 600W Bronze DA600 
SHENHA  ATX TOWER SH-999 

Обща стойност - 1 124.29 лв. с ДДС

Edit3: http://nikem-bg.net/computer-components/I3-4170-3.7GHZ-3MB-LGA1150-BOX/
С този процесор пак ще е ок мисля, и цената пада. :)

Редактирано от Симеон Христов Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е на ниска честота, смени го с 6500. Кутията и захранването са боклуци, не ги взимай. Рамта е със същото име и в Никем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното също не е добър избор. Важно или не в случая не става за клок а и Sкопените с по-малко фази и т.н. са си лош избор в същото време не е и от евтините та и пари не спестяваш.

Ако се търси клок виж за Z170 PRO4 без S в името. Ако не се търси PRO4M без S но с B150 чипсет или ако си по-взискателен Fatal1ty B150 Gaming K4 за 186 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Дъното също не е добър избор. Важно или не в случая не става за клок а и Sкопените с по-малко фази и т.н. са си лош избор в същото време не е и от евтините та и пари не спестяваш.

Препоръчай ми някакво добро дъно тогава на тея пари г/д + - 50-60 лв
Много си блъскам главата щото не разбирам до такава степен от такива неща и всеки ми казва различно навсякъде :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.