Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте търся си геймърски компютър до 2200лв ако някой може да ми направи някаква конфигорация благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS Z170-A LGA1151 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    Thermalright CPU Cooler HR-02 Macho Rev.B 
    Kingston 8GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black 
    ADATA SSD SP920 128GB 
    1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
    GB GTX 970 GV-N970XTREME-4GD  
    Case DeepCool TESSERACT SW Window USB 3.0 
    DeepCool PSU 500W Bronze - DA500 

Обща стойност - 2 206.75 лв. с ДДС

Заповядай, не си уточнил за какво ще е така, че гледах да е по-мултифункионална...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Ivan Iv. написа:

Заповядай, не си уточнил за какво ще е така, че гледах да е по-мултифункионална...

Най-мултифункционалната част е захранването, става и за фойерверка ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, antigravity написа:

Най-мултифункционалната част е захранването, става и за фойерверка ;)

Мога да ти кажа, че захранването си е перфектно, лично аз съм с него и нямам никакви проблеми... Купи си го ползвай го и след това ми говори, какво става и не става за фойерверка ... ;)

П.С: Тази простотия с "мултифункционална конфигурация" беше някаква шега, ако това ти бие на очи, игнорирай го ;)

Редактирано от Ivan Iv. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички захранвания са перфектни. Докато не гръмнат. Моето е неизвестен китаец на 9 години и работи без проблеми. Това прави ли го перфектно?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, Ivan Iv. написа:

Мога да ти кажа, че захранването си е перфектно, лично аз съм с него и нямам никакви проблеми... Купи си го ползвай го и след това ми говори, какво става и не става за фойерверка ... ;)

Това че ти имаш такова захранване и нямаш проблеми нищо не значи, иди да запалиш свещ по-добре. Ето какво посредствено изпълнение има. Като ти даде отклонение до 11.6-11.7 на -12V/+12V при по-сериозно натоварване, не мисля, че му е мястото на такава система, за някой по-евтин офис компютър може и да мине номера. Главният кондензатор е някакъв noname 'Comet Electronics' (не заря, ами комета ще става), а по второстепенната част определено видях CapXon. На тая цена XFX TS 430 е в пъти по-класно изпълнено захранване, което отдава 396W на +12V и съответно може да захрани почти същото като този Deepcool. Изобщо Deepcool за по-скъпи системи твърдо са за пренебрегване, има един модел, който си струваше човек да се замисли и това беше DQ550ST, който е CWT PUQ с нелошо изпълнение и на цената на приличните захранвания с тази мощност, но последната ревизия, която съвсем наскоро пуснаха с CapXon главен кондензатор и още по-орязана схема е ужас. Иначе по темата, авторът още не е отговорил на въпроса в пост 2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10.02.2016 г. at 10:09, antigravity написа:

Това че ти имаш такова захранване и нямаш проблеми нищо не значи, иди да запалиш свещ по-добре. Ето какво посредствено изпълнение има. Като ти даде отклонение до 11.6-11.7 на -12V/+12V при по-сериозно натоварване, не мисля, че му е мястото на такава система, за някой по-евтин офис компютър може и да мине номера. Главният кондензатор е някакъв noname 'Comet Electronics' (не заря, ами комета ще става), а по второстепенната част определено видях CapXon. На тая цена XFX TS 430 е в пъти по-класно изпълнено захранване, което отдава 396W на +12V и съответно може да захрани почти същото като този Deepcool. Изобщо Deepcool за по-скъпи системи твърдо са за пренебрегване, има един модел, който си струваше човек да се замисли и това беше DQ550ST, който е CWT PUQ с нелошо изпълнение и на цената на приличните захранвания с тази мощност, но последната ревизия, която съвсем наскоро пуснаха с CapXon главен кондензатор и още по-орязана схема е ужас. Иначе по темата, авторът още не е отговорил на въпроса в пост 2.

Компютъра ми е подобен на този, който дадох като примерна конфигурация - дъното е същото, процесора е същия, рам паметта е 8 GB DDR4 2400 MHz, видео картата е същата. Процесорът е оувърклокнат на 4.5 GHz, рам паметта е оувърклокната на 3000 MHz, видео картата не съм я бутал и абсулютно никакви проблеми нямам, не знам какви бисери русиш и откъде ги вадиш, но на практика това което говориш НЕ е вярно. Няма повече да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Ivan Iv. написа:

...не знам какви бисери русиш и откъде ги вадиш, но на практика това което говориш НЕ е вярно. Няма повече да споря...

Момченце, слушай много внимателно: това какво имаш и какво си клокнал и дали работи, няма никаква връзка с това колко е качествено захранването. Показах ти снимка на какво прилича отвътре и обясних някои от основните електронни елементи колко са долнопробни. Ако ти не си чувал какво представляват кондензаторите на CapXon и Comet Electronics, поразрови с в нета да почетеш, защото явно си много назад с материала. Ще го отречеш ли? Стар дизайн, при който регулацията на напреженията е групова и това ли ще отречеш? Могат да се намерят ревюта на модела/платформата и да се види колко много бягат напреженията на +12V. Това също не можеш да отречеш. Та не разбрах кое НЕ е вярно?!  Ако нямаш понятие от електроника, не се бутай между шамарите. И понеже предният път не го казах, сега ще ти го кажа, понеже промени тона: това е едно от НАЙ–ДОЛНОПРОБНИТЕ захранвания с подобна мощност на тази цена. Точка.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, antigravity написа:

Момченце, слушай много внимателно: това какво имаш и какво си клокнал и дали работи, няма никаква връзка с това колко е качествено захранването. Показах ти снимка на какво прилича отвътре и обясних някои от основните електронни елементи колко са долнопробни. Ако ти не си чувал какво представляват кондензаторите на CapXon и Comet Electronics, поразрови с в нета да почетеш, защото явно си много назад с материала. Ще го отречеш ли? Стар дизайн, при който регулацията на напреженията е групова и това ли ще отречеш? Могат да се намерят ревюта на модела/платформата и да се види колко много бягат напреженията на +12V. Това също не можеш да отречеш. Та не разбрах кое НЕ е вярно?!  Ако нямаш понятие от електроника, не се бутай между шамарите. И понеже предният път не го казах, сега ще ти го кажа, понеже промени тона: това е едно от НАЙ–ДОЛНОПРОБНИТЕ захранвания с подобна мощност на тази цена. Точка.

Не знам ти откъде излезе, ама голям професор се извади. Как, какво и откъде си ги чел тези философии, не ми пука. Говори си каквото искаш. Лошото е, че форума няма опция 'Ignore'... Т.е по темата - Снимката, която си показал няма нищо общо с това което е в действителност. Не ми се занимава да си развалям кабелмениджмънта иначе щях да го разглобя и да ти снимам снимка да видиш какво е отвътре. Няма да се занимавам повече с теб, да си хабя нервите, говори си каквото искаш, все ми е таз ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Ivan Iv. написа:

Не знам ти откъде излезе, ама голям професор се извади. Как, какво и откъде си ги чел тези философии, не ми пука. Говори си каквото искаш. Лошото е, че форума няма опция 'Ignore'... Т.е по темата - Снимката, която си показал няма нищо общо с това което е в действителност. Не ми се занимава да си развалям кабелмениджмънта иначе щях да го разглобя и да ти снимам снимка да видиш какво е отвътре. Няма да се занимавам повече с теб, да си хабя нервите, говори си каквото искаш, все ми е таз ...

Снимката я има на сайта на Deepcool, достъпна е за всеки. Сигурно на теб са ти изработили специална бройка по поръчка, която вътре е различна. Вместо да се опитваш да въртиш и да сучеш и то с откровени лъжи, поне имай доблеста да си признаеш и да не даваш такава препоръка. Принципът с обща регулация на напреженията е факт, така е устроена платформата, кондензаторите също са факт какви са нискокачествени и който иска може да прочете ревюта, за да е наясно със (не)стабилността на напреженията - също факт. И кой от всички тези факти е моя философия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, antigravity написа:

Снимката е от сайта на Deepcool, достъпна е за всеки. Сигурно на теб са ти изработили специална бройка по поръчка, която вътре е различна. Вместо да се опитваш да въртиш и да сучеш и то с откровени лъжи, поне имай доблеста да си признаеш и да не даваш такава препоръка. Принципът с обща регулация на напреженията е факт, така е устроена платформата, кондензаторите също са факт какви са нискокачествени и който иска може да прочете ревюта, за да е наясно със (не)стабилността на напреженията - също факт. И кой от всички тези факти е моя философия?

1-во: Mодела, който гледаш не е този, който съм предложил въпреки, че е близък..

2-ро: Aз с теб на глава не мога да излезя поспори с @Roujin Z ,който ми предложи захранването преди 2-3 месеца.

3-то: По-умния отстъпва, така че ти желая лека вечер. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Ivan Iv. написа:

1-во: Mодела, който гледаш не е този, който съм предложил въпреки, че е близък..

2-ро: Aз с теб на глава не мога да излезя поспори с @Roujin Z ,който ми предложи захранването преди 2-3 месеца.

3-то: По-умния отстъпва, така че ти желая лека вечер. ;)

1. Я погледни пак кое захранване си предложил, преди да казваш кой не гледа правилно. Но да ти кажа и DA500-M да е, пак не струва, подобно качество на изработка има, а на тези цени са XFX TS 430 и be quiet! System Power 7 500. 

2. С удоволствие. Определено не те е посъветвал добре, но не се учудвам. ;)

3. Ако беше толкова умен, щеше да си замълчиш още след първия ми пост в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Ivan Iv. написа:

...  Лошото е, че форума няма опция 'Ignore'... 

Всъщност има.

https://www.kaldata.com/forums/ignore/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човека сигурно отдавна си е купил пц, пък може и да не е. Ще пусна една куличка пък каквото такова: Цък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.