Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Купих си компютър,който рестартира на игрите.Пробвах го с една браузърна игра "ферма" и с Мортимър Бекет.Тези игри ми ги карат безпроблемно далеч по-слабите лаптопи.Особено втората игра,тя няма кой знае какви изисквания.Въпросът ми е в кой от компонентите  е проблема?И евентуално подлежи ли на подмяна този "чарк".Свалих малко данни от евереста,ако трябва друго инфо ще дам,че отчета е прекалено дълъг.Да уточня,компютъра го взех втора употреба,от магазин.Имам едногодишна гаранция и уверение,че всичко му е ремонтирано,перфектно,изпробвано и качествено.:( Не съм дете,чат-пат играех,не са ми чак такъв проблем игрите,но си въобразих,че съм си купила нещо по-мощно от лаптопите.Благодаря Ви предварително!

Компютър:
          Вид на компютъра                                  ACPI x64-based PC
          Операционна система                               Microsoft Windows 7 Ultimate
          Пакет на обновление на ОС                         Service Pack 1
          Internet Explorer                                 9.0.8112.16421
          DirectX                                           DirectX 11.0
          Компютър                                          PC-PC
          Име на потребителя                                pc
          Домейн                                            pc-PC
          Дата / Време                                      2016-02-09 / 07:18

Дънна платка:
          Тип централен процесор                            QuadCore Intel Xeon E5405, 2000 MHz (6 x 333)
          Дънна платка                                      Неизвестно
          Чипсет на дънната платка                          Intel Eaglelake G41
          Системна памет                                    3968 MB  (DDR3-1066 DDR3 SDRAM)
          DIMM1: Samsung M378B5673FH0-CF8                   2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-18 @ 457 MHz)
          DIMM3: Samsung M378B5673FH0-CF8                   2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-18 @ 457 MHz)
          Тип BIOS                                          AMI (08/12/10)

Дисплей:
          Видеокарта                                        Intel(R) G41 Express Chipset (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)  (1899132 KB)
          3D-ускорител                                      Intel GMA X4500
          Монитор                                           HP L1530  [15" LCD]  (CNP444B3HB)

Мултимедия:
          Звуков адаптер                                    Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Съхранение на данни:
          IDE контролер                                     Intel(R) 82801G (ICH7 Family) Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
          IDE контролер                                     Intel(R) 82801GB/GR/GH (ICH7 Family) Serial ATA Storage Controller - 27C0
          Контролер за памет                                AVNWUI11 IDE Controller
          Дисково устройство                                Generic- Multi-Card USB Device
          Дисково устройство                                SAMSUNG HD321HJ ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
          Оптично устройство                                hp DVD A  DH16ABLH ATA Device
          Оптично устройство                                TGNUX 92FOPYV SCSI CdRom Device
          Състояние на SMART                                OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя процесор има нужда от сериозен клок. Не че и тогава няма да е зле но в тоя вид си е направо умрял.

Със стара вградена графика си за никъде. Айде актуална ако беше щеше да мине с някои игри номера.

Демек ти трябва няква евтина видеокарта най-вероятно много икономична и много малка ако кутията е от изчанчените.

http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-C-AXR7-250-1GBD5-HLE/description.html

По-евтините са на ниво вградено или още по-слаби отделно ако трябва нископрофилна не всяка ще стане.

Примерно има R7 250 с GD5 на Сапфир с 20 лв. по-евтина но не е нископрофилна. Ако има място взимай нея.

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-R7-250-1G-GD5-UEFI/

пс. Машината е на много години та е напълно възможно да възникне проблем всеки един момент дори да е била наред при покупката. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поне да знаех какво е "сериозен клок".:shy11: Малко съм на Вие с технологиите,за това се допитвам до умните глави тук .Казвате,че видеокартата ми не става,също така и процесора?Нова видеокарта-кутията е HP,май че тауър ги наричат.Висока,правоъгълна,не е изчанчена,ще се  смести предполагам.А на процесора кое му е умрялото,моля за пояснение.Казаха ми четириядрен и аз се зарадвах.То станалото,станало,но поне за друг път да знам какво да гледам.Как се клоква и какво ще се промени,ако не ви затруднявам да ми обясните,като за лаик.Благодаря Roujin Z.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора ще свърши работа въпреки че е антика но е на много ниски честоти.

Хубаво е да се дигнат но предполагам ще е проблем ако е маркова сглобка (демек скопено дъно).

Видеокарта нямаш. Имаш вградена графика на дъното при това 8 годишна.

За това ти трябва видеокарта но марковите сглобки са с слаби захранвания и често няма място. 

Тая за която съм дал линк е 65W демек 200W захранване не е проблем и е нископрофилна-еднослотова та би трябвало да се събере във всяка кутия.

Остава да се разбере има ли слот за видеокарта понеже има и такива без. :D Виж графа "дънна платка" във Айда64.

пс. Лаптопите от последните години са с по-добри процесори и вградена графика от антиката ти. 

Това че процесора е 4 ядрен не го прави по-добър от 2 ядрен а графиката просто е излишно да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изпълнено.

--------[ Дънна платка ]------------------------------------------------------------------------------------------------

Свойства на дънната платка:
          ID на дънната платка                              64-0100-009999-00101111-081210-Eaglelake$2ETON000_
          Дънна платка                                      Foxconn 2A8C

Свойства на FSB шината:
          Тип шина                                          Intel AGTL+
          Ширина на шината                                  64 bit
          Реална честота                                    333 MHz (QDR)
          Ефективна честота                                 1333 MHz
          Пропускателна способност                          10667 Мбайта/с

Свойства на шината на паметта:
          Тип шина                                          Dual DDR3 SDRAM
          Ширина на шината                                  128 bit
          Съотношение Памет:Шина                            16:10
          Реална честота                                    533 MHz (DDR)
          Ефективна честота                                 1067 MHz
          Пропускателна способност                          17067 Мбайта/с

Свойства на шината на чипсета:
          Тип шина                                          Intel Direct Media Interface

Производител на дънната платка:
          Фирма                                             Foxconn Electronics Inc.
          Информация за продукта                            http://www.foxconnchannel.com/LatestProduct.aspx?T=Motherboard
          Обновление на BIOS                                http://www.foxconnsupport.com/download.aspx
          Обновяване на драйвери                            http://www.aida64.com/driver-updates
          BIOS обновления                                   http://www.aida64.com/bios-updates

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така явно няма да стане. Foxconn 2A8C би трябвало да има слот но все пак е хубаво да се увериш лично преди да купуваш видеокарта. 

Дълъг черен слот със палче те интересува. Предполагам има и два къси отново черни. Ако няма лепенка на капака го отвори и провери.

gkfmbLd.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Между другото щом го ползваш основно за нет и филми с едно малко SSD за ОС ще литне като много по-добра машина.

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP550-120G-SATA3-2.5/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този компютър във флаш игри в браузър не би следвало да се рестартира,хубавото на тези маркови машинки е ,че са много издържливи но са офисни т.е. стават за мултимедия и някоя флаш игра но до там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Марков, марков, но скоро ми попадна марков компютър, на който бе повредено закрепването радиатора на чипсета, та компютъра се рестартираше. Не се знае кой как е ръчкал, на мен също не ми стана ясно, как се е получила тая механична повреда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно някой джелатски е ръчкал..........щом го е взела от фирма и има гаранция ,се предполага ,че са го обслужили кадърно............макар ,че не винаги човек може да им се доверява:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вместо да пишеш по форуми, където голяма част от писачите са "ЕКСПЕРТИ", го занеси в сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, stefany написа:

Купих си компютър,който рестартира на игрите

Рестартирането най-вероятно означава умряло или умиращо захранване. Потърсете си гаранцията и се възползвайте от нея. 

Ако някакъв софтуер не е по силите на даден хардуер то нещата ще се случват ужасно бавно но машината няма да се гаси или рестартира.

Това, че процесора е умрял е леко несериозно. В момента на пазара има нови доста по слаби .......

Забравете за клок. Дъното едва ли ще го позволи, захранването също(то и без клок не се справя)

Леко несериозно е от страна на колегата да ви предлага ъпгрейд на диск и видео който ще струва колкото сте дали за цялата машина, още повече след като проблема за момента е на друго място. Подобни ъпгрейти има смисъл да се коментират ако всичко работи но скоростта не ви задоволява. 

А онзи с офисните машини с Xeon процесори сам да се занесе до бисерите. Да може тоя процесор да не е първа младост, но......

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

pconline ти като оня дето сменил захранване понеже при пускане на клипче с висока резолюция онлайн му се рестартирал компютъра.

След като не се оправило в сервиза му предложили да си купи нова рам. И тогава не се оправило но поне вече имал 2х2ГБ.

След откриване на много бавни сектори реши да си купи нов HDD но проблема пак си остана та се отказа. 

След няколко месеца купил на старо HD7770 и проблема се оправил... Кажи ми сега какъв според теб е бил той? 

То не бяха проверки на температури подмяна на половината хардуер и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Roujin Z написа:

pconline ти като оня дето сменил захранване понеже при пускане на клипче с висока резолюция онлайн му се рестартирал компютъра.

След като не се оправило в сервиза му предложили да си купи нова рам. И тогава не се оправило но поне вече имал 2х2ГБ.

След откриване на много бавни сектори реши да си купи нов HDD но проблема пак си остана та се отказа. 

След няколко месеца купил на старо HD7770 и проблема се оправил... Кажи ми сега какъв според теб е бил той? 

То не бяха проверки на температури подмяна на половината хардуер и т.н.

А според тебе ако му бяха сменили видеото и си остане с лошите сектори и калпаво захранване всичко щеше да е на 6 ли?

Трябва ли да коментирам сервиз? 

Ако беше дошъл при мене първото нещо което щях да опитам е с друго захранване, но ако проблема остане продължавам да търся, като открия друг проблем го отстранявам и пробвам със старото захранване, и ако не се налага клиента не плаща захранване. Това е разликата между сервиза и домашните условия. Имам какъв ли не хардуер и със замени мога да локализирам проблема с доста по-голяма точност и без излишни покупки. Междувременно ще дам и становище заслужават ли си всичките покупки или има по-изгодна алтернатива.

Питащата има гаранция и не трябва да купува нищо за да се локализира проблема, иначе рискува да похарчи 300лв по твоите съвети и проблема да си остане в захранването евентуално. И кво правим тогава? Отива в сервиза сменят и захранването и остава с едни похарчени 300лв дето може и да не ги харчи. ГАРАНЦИЯТА Е ЗА ДА СЕ ПОЛЗВА. Пък после ако иска нещо да оптимизира варианти много.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вижте сега от една снимка и разбрал , че трябва клок как разбра ? Това с рестатирването съм съгласен , че е от захранването ако нагрява доста  трябва да се смени термопастата ама чак пък клок айде сега там в сервиза ще кажат дали има нужда от клок като се види на живо машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора определено не е слаб (за стара машина) и RAM има достатъчно. Видеото е вградено и слабо, но достатъчно за офис работа. Възможно е да е в захранването проблема, или пък RAM-а да има някакви проблеми, или охлаждане, не знам..., но аз не бих отхвърлил проблем с драйвъри и ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да се води по бързо за профилактика , че другия месец като почнат жегите ще награвя доста и при всеки клик ще се рестартирва , самото рестартирване идва само от калпаво захранване , подути кондензатори .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това си е офис машина ,факта ,че има хубав процесор няма да я направи гейм :).Специално тези машини ги купуват от фирми,банки дето си подменят техниката.Хубавото им е ,че са дуракоустойчиви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

М даа явно отново трябва да замълчим пред вашата гениална .......... E5405 викаш не става за игри ?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той става ама в таз конфигурация ,не става .Липсата на видео карта скапва всичко,като сложим и слабото захранване и машината хептен кляка .Ще подкара Диаболо 2 или Heroes 3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, pconline написа:

М даа явно отново трябва да замълчим пред вашата гениална .......... E5405 викаш не става за игри ?

Гаврили свме се с много компютри, та нямало е проблеми с далеч по - слаби компютри , та с този????? Както вече се предположи става въпрос за умиращо захранване или прегряващ процесор или чипсет! Дано машината не е от тези на, които съм попадал - вълно по охлаждащите повърхности, бе кво вълно, то направо персийски килими и да се чудиш как все още нищо не е изтрещяло!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет отново.Да споделя до къде стигнах.Имам лепенка на кутията и за да не злоупотребявам вчера звъннах на човека,от когото си купих компютъра.Той ми дръпна едно конско.Каза,че-цитирам : Само кутията му струвала 250 лв. на него.Тези конфигурации ги продавали с 250 гб диск и рам ддр 2 и т.н и т.н.Обобощено съм била късметлийка,че нямал налични компоненти и ми го сглобил с много по-добри,направо без пари...Може,не споря.Според него нямам проблем,нито софтуерен ,нито хардуерен,просто компютъра толкова си може.Четох какво сте написали,не би трябвало да има прахоляци или проблем с оста.На три дни е всичко.Момчето е от София.Поръчах си компа от базар бг-на лицензирана фирма,но си го взех от място-имах път натам.Компютъра е събери чарк,с добри компоненти и прясно инсталирана ос:Цитат :D.Каза ми,че има място за видеокарта и мога да си го надграждам,но няма причина за ремонт.Приключвам с драмите.Няма да хукна до София,ще си обикалям ямболските сервизи.Последен въпрос,така и така съм почнала темата.Имам само 1 диск.В смисъл,че не е разделен.За първи път попадам на такова нещо.Винаги са имали "С" и "Д".А този е само с 320 гб. "С". Това означава ли,че при преинсталация ще трябва да се форматира целия? В смисъл нищо няма да ми се запази?Извинявам се,че бях толкова многословна и благодаря още веднъж на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как 320 гб системен дял? Този дето го е инсталирал или го е мързяло да дели и толку си може !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска можеш да си го разделиш в Disk Management, да форматираш новия дял и да си прехвърлиш информацията. Аз бих му инсталирал Win 10. След подходящите настройки, този Windows лети... Освен това, така ще си сигурна, че рестартите не са от драйвери или ОС, разбира се, след като оставиш Windows да си намери сам подходящите драйвери и да си инсталира нужните обновления. СЛЕД това, ако те притеснява телеметрията, а и за да ускориш малко системата, можеш да ползваш W10Privacy - приложението трябва да се стартира като администратор и няма нужда от инсталация. Чекваш нужното, оставяш го да си свърши работата, то се затваря и след малко само се стартира, след което рестартираш.
    След всичко това, аз бих направил следното - първо, тест на RAM; второ, стрес тест и какви температрури ще покаже; тест на видеото; проверка (S.M.A.R.T.) на хард диска. Можеш да ползваш AIDA64 за целта, въпреки че има и други инструменти. Това ще ти даде някаква бегла представа за възможните проблеми и температурите, за повече, според мен ще е добре да посетиш сервиз... Дали ще е проблем с RAM, издути кондензатори, лошо охлаждане, захранване, некадърно сглобяване, в сервиза ще ти кажат какво да смениш и дали изобщо е нужно да сменяш нещо.

Тази машинка е сбюротък, но поне на книга, не би трябвало да имаш проблем с някакви си браузърни игри, без да се налага да взимаш външна карта. Ако не е тайна, за какви пари е покупката?...

Аз наскоро се сдобих с лаптоп в отлично състояние (като нов) и с всички възможни екстри за модела, като 3G, светеща клавиатура и т.н. Взех DELL Latitude E6230 за 450 лева. Много съм ЗА покупката на техника "втора ръка", зависи какво, от къде и за какви пари... Този лаптоп като нов, само до преди 3 години е струвал 2-3 хиляди. Малка машинка, достатъчно мощна за всичко, което ползвам, че и повече. Вързал съм го към външен монитор. Като цяло, много съм доволен от покупката. Предишната ми беше Latitude E6320 за 400 лева, като към него ми подариха и чанта (уж) на DELL (без да съм я искал дори). За втората употреба, човек много трябва да внимава какво взима, както и задължително да тества преди покупката.

От базар.бг не бих си взел компютър втора употреба. А коя е "лицензираната фирма"?

преди 23 часа, stefany написа:

... си въобразих,че съм си купила нещо по-мощно от лаптопите

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Rekklez
        Здравейте, от скоро един приятел ме кара да му направя конфигурация на която да може да играе игри на 1080p на адекватна графика. Понеже лично аз не съм се занимавал с тези неща от доста време реших да се допитам до хората във форума (не за първи път). Става въпрос за конфигурация до 1000 лева като в тази сума не се включва HDD и DVD/CD устройсвто, защото вече ги има налични. Аз успях да измъдря нещо, но първо искам да прочета мнението ви за нея. Надявам се, че в най-скоро време ще можем да започнем сглобяването.  

Линк за конфиг. : http://nikem-bg.net/cart/58035p1r58089p1r58120p1r55638p1r54805p1r57679p1rf.html

EDIT: Също искам да чуя мнения относно AMD Ryzen и Intel.
      • от WhiteTooth
        Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
        Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
        Конфигурация и параметри:
        Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
        MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
        4GB RAM DDR4
        HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
        Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
      • от Никола014
        Здравейте, пичове!
        Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.