Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

След преинсталация на лаптопа (win 7 ultimate) батерията не зарежда до 100%.  Първо стигна до 80% и спря да зарежда, в трея изписва батерията не се зарежда. Вчера, когато го пуснах да се зарежда стигна до 66% и отново показа, че батерията не се зарежда. До сега съм пробвал деинсталация на драйверите ACPI и AC Adapter - без резултат, освен това пробвах с линукс, но проблема остава. Ако някой знае решение на проблема, нека да сподели. Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обикновено, в зависимост от модела на лаптопа, си има драйвър за мениджмънта на енергопотреблението, чрез който може да се "стимулира" зареждането на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа да кажеш:)..........на колко години е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа е доста качествен аз също имам HP но по-стар модел,възможно е просто батерията вече да е със сикратен живот :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До pataran как се стимулира зареждане на батерията?

Да добавя  - преди преинсталацията батерията се зареждаше на 100% и държеше 2 часа. Възможно ли е лаптопа да не зарежда и да не отчита правилно заряда на батериятя? Може ли с програма да се отчете капацитета (нивото на износване) на батерията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, sarr написа:

До pataran как се стимулира зареждане на батерията?

Да добавя  - преди преинсталацията батерията се зареждаше на 100% и държеше 2 часа. Възможно ли е лаптопа да не зарежда и да не отчита правилно заряда на батериятя? Може ли с програма да се отчете капацитета (нивото на износване) на батерията?

Състоянието на батерията се отчшта от контролера на самата батерия. Софтуера ти само ти го превежда "на човешки".

Сложи си чафката (ако е махната) на "Предупреди ме, ако батерията трябва да се подмени."

f59ee2c5-36a6-42a6-9dc0-d7095068239c_9.j

От "Още опции ..." може да си промениш настройките - доколко да се зарежда, кога да започне (при какъв % на разряд) и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Rosen27
        Здравейте! Имам проблем с лаптопа ми. Марката е HP, а моделът е G3 450. От скоро започна да не ми зарежда батерията. След това батерията винаги ми стои на 0 процента, дори и с батерия. После започна да става супер бавен и да загрява за има няма никакво време. Сега не ще да включи, тоест включва зарежда уиндолса и дотам, никъде не ще да продължи. Ей сега го включвам и ми показва това. - http://dox.bg/files/dw?a=7a02099d3e ( не ми даде да го прикача от прикачи файл) и това е .. моля за помощ 
      • от qazwsx qazwsx
        Преди няколко дни при работа таблета ми показа съобщение за изтощена батерия. Исках да дочета абзаца и тогава да включа зарядното. В това време той блокира. Заредих батерията, но той продължи да блокира в съвсем начален етап. Занесох го на специалист, който го рестартира от "корена", но при по-големи файлове или приложения, като интернет проблема остава с или без включено зарядно.
        Може ли някой специалист да ми каже коя е най-вероятната причина за това: остаряла батерия (над 4 год.), възникнали в следствие на това грешки в ОС или не дай боже повреден процесор.
      • от ExaFlop
        Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
        sfc /scannow
        powershell
        и се натиска Enter
        Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
        Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
        и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
        1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
        a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
        Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
        %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
        (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
        Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
      • от Тъп Но Грозен
        Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
      • от peekmemf
        Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. След около 20 минути иконката на батерията на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, но на лаптопа отвън има индикатор за батерията когато се зарежда,  и когато е напълно заредена свети в бяло, а когато има още да се зарежда - в червено. Та докато на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, индикатора светеше в червено, т.е, че има още да се зарежда. Махнах аз зарядното и пак си показваше 100%, когато насочих мишката към иконата на батерията на екрана. След около 5 минути изведнъж падна до 80% и след 15-20 минути падна до 20%. И днес пак се случи същото... Та въпроса ми е защо windowsa ми показва, че батерията е заредена като всъщност не е и да държа ли лаптопа на зарядно докато индикатора не започне да свети бяло. Лаптопът е Asus K555L ако има някакво значение. Благодаря предварително!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.