Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, планирам да си пусна проверка за bad sector. Имам няколко въпроса относно файловете в харда.

1.  Ако програмата "намери" някаква неизправност, и аз реша да я оправя, ще изгубя ли файловете, които са на харда?

2. Трябва ли да си  правя настройки на Windows за обратно възтановяване на системата, както е работила преди това?

За сканиране; HDD Regenerator или Russian Victoria??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пътят е точно обратния. Първо си запазваш необходимата информация и едва после пристъпваш към каквито и да било действия. А иначе лоши сектори се лекуват с нов хард...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, pataran написа:

Път. Първо си запазваш низпошзваходимата информация и едва посдискле пристъпваш към каквито и да било действия. А иначе лоши сектори се лекуват с нов хард...

Тази операция, ще бъде извършена на системния ми дял, където е Win7. И за това се притеснявам да не ми се затрие системата. Мисля да използвам System backup, тоест системните файлове ще бъдат на дял D. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поради каква причина искаш да правиш  проверка за лоши сектори? Имаш такива или се съмняваш, че може да имаш. Ако е второто може да си инсталираш програмата HD Tunes и тя ще ти покаже състоянието на хард диска. Ако на него вече има лоши сектори, го сменя с нов. Никакви програми няма да могат да го оправят. Още повече, че в днешно време вече и хард дисковете ги направиха като консуматив.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, Емил Костов написа:

Поради каква искаш да правиш  проверка за лошалоши сектори? И се съмняваш, че може да имазантезиш. Ако е второто може да си инсталираш програмата HD Tunes и тя ще ти покаже състоянието на хард диска. Ако на него вече има лоши сектори, го сменя с нов. Никакви програми няма да могат да го оправят. Още повече, че в днешно време вече и хард дисковете ги направиха като консуматив.

Съмнявам се че има лоши сектори, например много бавно сърфиране във интернет, лоша връзка при Скайп... и др. Имам лаптопа от 5г. И досега не съм го проверявал за тези неща. Ще си истегля програмата, която написахте , и ще видя какво ще открие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да имаш бавни сектори с по-голямо време за реакция и за това да е така,за това търси програмите  MHDD или VICTORIA.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, The Piper написа:

Може да имаш бавни сектори с по-голямо време за реакция и за това да е така,за това търси програмите  MHDD или VICTORIA.

И на мен ми беше минало това през ума.... Ако сканирам, и след това ''поправя'', ще изгубя ли моята OS?. Питам, защото не искам, да си играя да правя System backup, отнема много време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.