Премини към съдържанието
Hahaha2332

Лоша работа-вируси в мобифона ми : как да се справя с тях ?

Препоръчан отговор

Здравейте, по въпроса със самоизтеглящите се приложения- сканирах телефона за вируси и цъфна това. Някой знае ли как да ги премахна?

ПС-С обикновена антивирусна не става. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Screenshot_2016-02-09-18-35-06[1].png

Screenshot_2016-02-09-16-55-43[1].png

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако проблема е сериозен направете хард ресет. Така ще върнете устройството до заводското си състояние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ✯Blue Ray✯ написа:

Ако проблема е сериозен направете хард ресет. Така ще върнете устройството до заводското си състояние. 

Пробвах,но тия нещица пак се появяват... може да са в SD картата. Сега ще извадя картата и ще сканирам пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Форматирайте и нея в такъв случай. Преди това си копирайте някъде важната информация, ако има такава съхранена на нея, както и направете отново ресет.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да помогне, тези приложения са се внедрили в /system/ единственото решение ще е преинсталация на телефона. Повечето производители имат специален софтуер, който връща телефона в заводско състояние т.е. както е закупен от магазина. Не е излишно да споделиш модела на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе ти изобщо четеш ли какво пишем по темата? Хард ресет функцията според теб за какво служи? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, ✯Blue Ray✯ написа:

Абе ти изобщо четеш ли какво пишем по темата? Хард ресет функцията според теб за какво служи? 

Май не си много на ти как стоят нещата когато са се внедрили в папката system. Ти как мислиш, че след хард ресет нещата които са дошли с телефона не се изтриват, а се връщат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това изречение нямаше никакъв смисъл. При хард ресет, операционната система се връща до състоянието, в което е била при закупуването на устройството. С всички модификации от производителя, ако има такива, както и заводски инсталирани приложения, дори и те да са били деинсталирани. Не знам дали знаеш какво означава това понятие, тъй като идва от английски, употребата му в този вид, разбира се не е правилна. Това, което си описал в предишното си мнение е точно същото като hard reset функцията. Няма значение в коя точно папка се намират данните. Може да инсталира ако желае някакъв друг custom rom, но това не го препоръчвам като вариант. Ще е добре да форматира SD картата, както съм му описал. Моля, при всяко следващо подобно мнение да поясняваш точно какво имаш предвид, както и да даваш необходимата аргументация, защо мислиш, че това е така. Все пак целта тук не е да си чешем пръстите, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

С всички модификации от производителя

Освен ако производителят не е интегрирал въпросните оценени като вредни приложения. За китайските машини не е рядко срещано. Неприятното е че за решаването на този проблем трябва да се рутне телефона и да се деинсталират вредните апове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Това изречение нямаше никакъв смисъл. При хард ресет, операционната система се връща до състоянието, в което е била при закупуването на устройството. С всички модификации от производителя, ако има такива, както и заводски инсталирани приложения, дори и те да са били деинсталирани. Не знам дали знаеш какво означава това понятие, тъй като идва от английски, употребата му в този вид, разбира се не е правилна. Това, което си описал в предишното си мнение е точно същото като hard reset функцията. Няма значение в коя точно папка се намират данните. Може да инсталира ако желае някакъв друг custom rom, но това не го препоръчвам като вариант. Ще е добре да форматира SD картата, както съм му описал. Моля, при всяко следващо подобно мнение да поясняваш точно какво имаш предвид, както и да даваш необходимата аргументация, защо мислиш, че това е така. Все пак целта тук не е да си чешем пръстите, нали?

При хард ресет се изтрива папката /data и /cache. Както каза @The Owl ако рефлашне всичко ще се оправи, тъй като тогава и /system се презаписва. Ако греша ме извинете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, ExaFlop написа:

Освен ако производителят не е интегрирал въпросните оценени като вредни приложения. За китайските машини не е рядко срещано. Неприятното е че за решаването на този проблем трябва да се рутне телефона и да се деинсталират вредните апове.

Ако това наистина е така, то тогава едвали и това ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само рутването оправя нещата.

Или ако някой в дивото вече е направил такова почистване на този модел и е качил нейде rom-че

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То това е вариант, който описах в предишното си мнение, но не го съветвам да инсталира такъв, особено ако не е запознат потребителя точно какво представлява това и какво прави. Както и е възможно в някои сервизи да му откажат гаранцията за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, това е процедура почти като за в сервиз. Като минимум за напреднал андроид потребител.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ✯Blue Ray✯ написа:

То това е вариант, който описах в предишното си мнение, но не го съветвам да инсталира такъв, особено ако не е запознат потребителя точно какво представлява това и какво прави. Както и е възможно в някои сервизи да му откажат гаранцията за това.

Ако рефлашне с официален фърмуер гаранцията не отпада. Това става ако отключва буутлоудър, слага къстъм ромове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И като избереш Delete, какво се случва? Намира ли ги пак след повторно сканиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай с програмата от play market-а Root uninstaller- много помогна с подобен случай, но с друг телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, stanpet написа:

Благодаря много !!! Деактивирах ги и сега нямам проблеми :)

Благодаря на всички ви. Телефонът ми е LG L70 D320N. Методът на stanpet проработи :)

Безкрайно благодарен съм ви!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.