Премини към съдържанието
Ixz

Очила Gunner - моля за съвет

Препоръчан отговор

Здравейте, прекарвам по-голямата си част от деня пред комютъра - работа + развлекателна дейност. Има дни, в които ме боли главата след продължително ползване / понякога ми изсъхват очите / друг път пък ми сълзят. Знам че тези проблеми са причинени от редица неша - продължителността на седене пред лаптопа, светлината, почивките, разстоянието, липсата на мигане и т.н. Надявам се схванахте идеята, а сега на въпроса - решил съм да си купя такива очила, четох за тях и има доста позитивни отзиви. Но все пак реших да питам и тук, с нажежда, че има хора, които имат такива очила и могат да споделят мнението си. Каква е разликата между белите и жълти стъкла ? (жълтите ми харесват повече честно казано)  Намаляват ли умората в очите поне малко ? - това е от голямо значение. Не виждам размери в сайта, от който мисля да ги поръчам, как мога да съм сигурен, че като поръчам няма да ми станат (главата ми си е нормална, но :Д) И общо взето всичко за тях - все пак това са 120-140 лева, не малко пари за България.

ПП: Благодаря предварително за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвах такива ,определено помагат доста ,моите бяха и с хелиоматик та ги ползвах и при шофиране.Изсъхването на очите е заради взирането,спираш да мигаш с клепачите .Очилата премахват това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си ги от Aliexpress. Аз от там ги взех за 80 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, niki292002 написа:

Решението с очите са капки за очи, а главата - дрямка, аналгин или кратка разхода.

Така е, но няма как да ползвам постоянно капки или аналгини, а иначе си се разтиквам, дремвам и така. 

преди 7 минути, McLane написа:

Аз ползвах такива ,определено помагат доста ,моите бяха и с хелиоматик та ги ползвах и при шофиране.Изсъхването на очите е заради взирането,спираш да мигаш с клепачите .Очилата премахват това.

Надявам се да помогнат, било то и малко.

преди 4 минути, Пунта мара написа:

Вземи си ги от Aliexpress. Аз от там ги взех за 80 лева.

Бях си поръчал протектори за телефона, след 1 месец дойдоха 2 счупени, а и в момента не ми се чака и да се надявам да са здрави.

Иначе мисля да си взема тези http://www.gaminggear.bg/gunnar-steelseries-scope-onyx-carbon-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80 (не съм сигурен дали мога да давам линкове към други сайтове, ако съм в разрез с правилата го премахнете :) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди до някоя оптика ,там ще си избереш рамки да ти пасват на главата .Аз си ги взех от такъв магазин .Направиха ми за 2 дена .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си стъкла с blue cut:

Blue Cut Coating and turn any lens to a shield from the harmful Blue Light emitted from digital screens that has been related not only to eye strain and dryness, but also to general fatigue, lack of concentration and headaches.

Различни фирми го наричат по различен начин blue cut, blue control ...

Има френски ESSILOR, италиански LTL, японски hoya. Всъщност LTL са собсвеност на Essilor вече.

Японските са най-скъпи аз си взех LTL с рамката всичко ми излезна 120лева или 140 не помня вече но съм много доволен. 

Аз прекарвам по 8-12 часа на ден,трудно фокусирах на дистанция особено вечер, пареха ме, умора. 

Сега е много по-добре.

Също можеш да пробваш:

https://justgetflux.com/

http://eyeleo.com/download

http://iristech.co/

И хубав монитор без ШИМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, philip_stefanov написа:

Вземи си стъкла с blue cut:

Blue Cut Coating and turn any lens to a shield from the harmful Blue Light emitted from digital screens that has been related not only to eye strain and dryness, but also to general fatigue, lack of concentration and headaches.

Различни фирми го наричат по различен начин blue cut, blue control ...

Има френски ESSILOR, италиански LTL, японски hoya. Всъщност LTL са собсвеност на Essilor вече.

Японските са най-скъпи аз си взех LTL с рамката всичко ми излезна 120лева или 140 не помня вече но съм много доволен. 

Аз прекарвам по 8-12 часа на ден,трудно фокусирах на дистанция особено вечер, пареха ме, умора. 

Сега е много по-добре.

Също можеш да пробваш:

https://justgetflux.com/

http://eyeleo.com/download

http://iristech.co/

И хубав монитор без ШИМ.

Добре, а тези гънар очила, не намалят ли вредата от синия цвят също ? Т.е са с blue control 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И те имат такива да. GUNNAR lens tints filter high frequency blue light emitted from digital devices to protect eyes

http://www.gunnars.com/how-they-work/

Аз и тях ги гледах преди да си взема но предпочетох да отида в оптика, от колкото да си купя gunnar online

Защото си избрах рамки, които ми харесват на мен и ми стоят добре,

също ми направиха безплатен преглед на очите.

Дали са по-добри от другите не мога да кажа :)

Редактирано от philip_stefanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ixz написа:

Иначе мисля да си взема тези http://www.gaminggear.bg/gunnar-steelseries-scope-onyx-carbon-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80 (не съм сигурен дали мога да давам линкове към други сайтове, ако съм в разрез с правилата го премахнете :) )

Точно такива си взех, дойдоха от Швейцария за две седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Пунта мара написа:

Точно такива си взех, дойдоха от Швейцария за две седмици.

И, какво е мнението ти за тях ? А също така можеш ли да ми драснеш размерите им, аз утре ще питам в сайта на тея, но все пак :) Харесват ми, добър дизайн и ако вършат 1/3 от това, което пише си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ixz написа:

И, какво е мнението ти за тях ? А също така можеш ли да ми драснеш размерите им, аз утре ще питам в сайта на тея, но все пак :) Харесват ми, добър дизайн и ако вършат 1/3 от това, което пише си струва.

Откакто ги нося ми е с една идея по-добре. По-малко ми се изморяват очите, но пак се изморяват.

SDC15893.jpg

SDC15894.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-добре отидете на очен лекар. Може да сте за диоптер. Мен преди и при най-простите неща, като четене на нормален шрифт (книга) ме заболяваше главата. Имам астигматизъм, виждам си перфектно, но просто едното око има нещо като "дефект" и другото компенсира в резултат на което ме болеше главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Ixz написа:

Знам че тези проблеми са причинени от редица неша - продължителността на седене пред лаптопа, светлината, почивките, разстоянието, липсата на мигане и т.н. Надявам се схванахте идеята,

Малко в страни от въпроса за очилата, но мисля по темата. Ако използвате Windows, потърсете gdipp. Замества рендирането на шрифтовете/текста с по- добро, близко до MAC и Линукс. Изтегля се като програмка и се инсталира като услуга. Подобрява визуалното усещане. Ползвам го от доста време и съм много доволен. Шрифтовете са по- черни, леко по- удебелени и по- приятни за зрението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна прочетох за един метод и много ми помогна и го ползвам и до днес.До компютърът си слагате едно шише с вода и пиете често ( аз пия 1 -1,5 литра на ден ) и така честото поемане на вода кара клепачите да мигат дори и да сте съсредоточени.И така няма да ви изсъхват очите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, KoiAzLiWe написа:

Отдавна прочетох за един метод и много ми помогна и го ползвам и до днес.До компютърът си слагате едно шише с вода и пиете често ( аз пия 1 -1,5 литра на ден ) и така честото поемане на вода кара клепачите да мигат дори и да сте съсредоточени.И така няма да ви изсъхват очите.

С вода, не зная....ама има други подходящи, за целта напитки. И колкото по-висок алкохолен градус имат, толкова по влажни стават очите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има  капки дето изкуствено навлажняват очите:

ТИЪРС НАТУРАЛЕ II и още разни подобни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, atridi написа:

Има  капки дето изкуствено навлажняват очите:

ТИЪРС НАТУРАЛЕ II и още разни подобни.

А по телевизиите излъчват турски, индийски и латино сериали, които също насълзяват очите....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, MicraNT написа:

Значи плакане му е майката 

Аха :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

учените, особено американските, отдавна са доказали лековития ефект от плаченето (особено при мъжете), но правилното настройване на шрифтовете, съчетано с добър дисплей, мисля че облекчава повече. Не е майтап. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом учените са го доказали....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.