Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! След малък ремонт на настолното ми ПС. Забелязах че нещо е станал по-бавен и кво да видя- той е останал с 1гб рам. Принципно е с две плочки по 1гб ддр3. Разбрах кой е дефектния слот и за жалост самия слот има 2 счупени крачета. Та въпроса ми е: понеже дънната ми платка има два слота дд3 1333 и два слота ддр2 800, а аз в момента имам неизползваеми две плочки- 1гб ддр2 и 1гб ддр3, дали да купя ддр2 2 гб и да имам 3гб dual channel или да си купя просто 2 или 4 гб ддр3 и да са на сингъл. Също така гледам повечето рам памети които се продават пише че са на 1660mhz честота има ли проблем че на моята платка пише 1333. Друг въпрос с 32битовата ми ОС ако сложа 4гб плочка ддр3 колко ще разпознае и дали ще тръгне въобще. Как ще се държи като цяло компа- ползва се предимно за интернет играя единствено PES16- при който не усещам каквато и да е разлика от осакатената памет- върви си на високи графики без проблеме и лаг (доста странно). Ако някой от въпросите ми яи се струват тъпи- извинете абсолютен лаик съм в тази тема, просто не обичам да ме лъжат пи сервизите. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш една плочка 4 гб рам ще чете 3,5 максимум, такава плочка ще е и доста скъпа.Потърси втора ръка една плочка ДДР2 и си свиркай.Обикновен потребител не може да усети разликата меджу single и dual chanel :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, че аз гледам в емаг ддр3 2гб-25лв, 4гб-40лв а най-евтината ддр2 2гб- 49лв. Ако наистина няма осезаема разлика м/у дуал и сингъл мисля, че варианта ддр3 4гб е много по-добър.....?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти си прецениш :) рам може да си вземеш и втора ръка но няма да има гаранция разбира се

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, plamen.bundev написа:

Е, че аз гледам в емаг ддр3 2гб-25лв, 4гб-40лв а най-евтината ддр2 2гб- 49лв. Ако наистина няма осезаема разлика м/у дуал и сингъл мисля, че варианта ддр3 4гб е много по-добър.....?

По твоето описание разбирам че дъното ти е хибридно! Ако правилно те разбрах имаш вече 1 слот ддр3!? Взимай ддр3 и не очаквай бързина като напълниш слотовете с ддр2. Или ще работи като ддр2 или като ддр3. Както каза сотаджията по горе вземи 4гб с идеята евентуално след инсталация на 64 битова ОС да имаш чисти 4 гб, освен ако даден ресурс не чeрпи от нея. Виж колко е максималната подръжка на памет на дъното и избягвай втората употреба ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко допълнение вземи, си една 4 гб плочка ,а тоята рам памет може да я продадеш винаги има хора които търсят подобни неща .Но не им се дава пари за ново.Щом знаеш и цените как вървят на новите можеш да си избиеш новата плочка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така мисля да направя ще си купя 1 плочка 4гб ддр3. Един техник в сервиз ми беше казал преди време, че по-добре да съм си с 2гб дуал отколкото 4гб сингъл и реално по-добре ще вървят само програми които изискват повече от 2гб, инъче в ежедневната употреба щял да си е даже по-бавен на сингъл. Инъче дъното ми е Asrock g41c-vs

Редактирано от plamen.bundev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bo4kOtOtO
      Здравейте!
      Дойде времето да си подобря леко конфигурацията, като искам да си увелича RAM паметта от 8gb на 16gb. Компютърът се използва за игри и видеообработка като в момента използвам 2x4gb DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA. Искам също да увелича и честотата на паметта и ако е възможно да бъде DDR4. Бюджета ми е 200 лв. Благодаря предварително!
      Ето я цялата конфигурация:
      GB B85M-D3H LGA1150
      I5-4670 3.4G 6MB BOX LGA1150
      2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
      1.5T SG SATA 6G 64M 7200
      GB GTX760 GV-N760OC-2GD
      FORTRON RIDER 650 BRONZE

• от SuperLuigi
      Здравейте!
      Замислил съм да сменя сегашния рутер (TP Link TL-WR740N), който получих от нет доставчика ми. Работи си безотказно вече 2-3 години, като не съм му обновявал фърмуера и изключван само при нужния рестарт, заради настройки.
      Та новия рутер трябва да е по-силничък, че на 15-ина метра през 2 бетонни стени да не губи сила. Освен това трябва да:
      1. има 2 usb порта , като целта е да се закачи външен хард диск 2.5" с файлова с-ма NTFS или ext4 и да се ползва като домашен облак;
      2. може да работи едновременно на 2.4 GHz и 5 GHz;
         2.1. също и да не изключва 5-те GHz при включен usb HDD;
      3. WLAN стандарт:N е задължителен;
      4. без значение е марката;
      5. бюджет - възможно най-евтин и доказан, изпитан модел.
      Ако има значение: нета ми е (може би) 50 Mbps, като минава през суич, който разпределя на ТВ, рутер, лаптоп.
      Засега избора ми е ASUS RT-N56U, но нещо не мога да намеря 2-ра версия на производство.
      Благодаря Ви, предварително!
    • от Сирини
      Искам да Ви попитам относно едни колони Peavey , за модела , колко вата са и изобщо каква им е цената... защото нещо не мога да ги намеря в интернет.. 
      Ето и обявата : http://olx.bg/ad/mnogo-silna-muzika-ID5W7EU.html
      Peavey 500rx , но нещо не ги намирам .. само видях някъде , че пише 500вата на 4 ома.
      Ако може да помогнете , ще съм ви благодарен.
      П.п мисля да ги захранвам с ирни -л дл1000
    • от SilenceKeeper
      Здравейте! Моля помогнете защото не издържам повече! На дъното ми имам два слота за рам и имам 2x2GB, но от тези 4GB работят само 2,75 До сега бях на Windows 7 Ultimate 64x а сега на Windows 7 Ultimate 86x и няма никаква разлика. Пусна ли някоя по тежка игра и някакво клипче едновременно става зле... Като дам Task Manager>Performance>Resource Monitor>Memory, пише 1283MB hardware reserved. В BIOS-a не намирам нищо за remapping Просто не знам какво може да е, дайте идеи моля, много ще съм Ви благодарен. Ето малко за конфигурацията: CPU: Dual Core Intel WolfDale, 2600 Mhz(13x 200) Graphics: NVIDIA GeForce GT 240 (1024MB) (Тук не знам дали е от значение, но в Everest го пише два пъти сякаш имам две видео карти) Motherboard: Foxconn G31MX Series RAM: DDR2 SDRAM DDR2-800(400Mhz) Ширина на модула 64bit Bios: Phoenix - AwardBIOS v.6.00PG Дата 07/30/08
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.