Премини към съдържанието
human1970

Промяна настройките на мрежи и мрежови връзки на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте. От доста време забелязвам един проблем още при стартиране на лаптопа. Зарежда прекалено бавно и то защото не може да се свърже с интернет. Предполагам, че по тази причина иконите в таскбара стоят бели и неактивни (сн.1). Прегледах активните мрежи и забелязах, че освен основната (към рутера) има и някаква недефинирана публична мрежа, която не знам как да премахна (сн.2). Влязох в меню "Мрежови връзки" и забелязах, че освен средната( която е активна има и още 2, които по никакъв начин не мога да премахна (сн.3).

Моля за съвет как да си оправя настройките. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втората мрежа е когато си ползвал кабела ,бавно зареждане може да е поради много причини.Посети антивирусния отдел  и изпълни инструкциите :).Ако там всичко е наред ще го мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако посетя антивирусния отдел ще трябва цял ден да инсталирам и пускам разни приложения, скриптове и какво ли още не. Забелязвам, че това отнема по 2-3 дни. Отдавна съм изказал мнение по въпроса - по-лесно и бързо ще е едно преинсталиране на Уиндоус-а  Нека да прескочим този момент. Ако има вариант да премахна Публичната мрежа и 2те неактивни мрежови връзки - ще съм благодарен да ми съдействате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства си забран LAN адаптера и ще изчезне Unidentified network.

Има адаптер - има мрежа. Няма адаптер - няма мрежа.

А по отношение на белите икони - има CCleaner - има проблем.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

втората ти мрежа се създава при инсталация на virtualbox или подобна виртуална машина. Махни я. После, като инсталираш отново, махни опцията за инсталиране на виртуалните и драйвери за мрежа. Та, така ;-) Провери си и процесите при начално зареждане на машината. Махни всичко, което не ти е жизненоважно...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега дали искаш да провериш системата за вируси или не, то си е твое желание и право. Щом казваш, че хард диска ти е наред и нямаш грешки по него, аз препоръчвам чисто нова инсталация на Windows и слагане на драйверите от сайта на производителя. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарение на по-горните препоръки нещата, които ми се искаше да премахна се махнаха.

Не ми станаха ясни 2 изказвания:

1. "А по отношение на белите икони - има CCleaner - има проблем."

2. "  Щом казваш, че хард диска ти е наред и нямаш грешки по него " - аз не съм казвал такова нещо, но смятам, че хард-диска си ми е наред. Не разбирам какво общо има хард диска  с евентуалното наличие на вируси в системата.

Ползвам антимирусната на Майкрософт - MSE и от време на време това: https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай се с ZHPCleaner. А за CCleaner и въобще за "чистачите на регистратура с 1 клик" - има чистач - има проблем. Няма такъв, който да не отнесе необходими на системата записи.

А MSE е като детска версия на сериозните инструменти за защита.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистих с  ZHPCleaner. Сега компютъра направо лети. 

За  CCleaner не ми стана ясно - да го деинсталирам ли или просто по-рядко да го ползвам.

Също така не ми стана ясно

преди 3 часа, totovar написа:

Провери си и процесите при начално зареждане на машината. Махни всичко, което не ти е жизненоважно

Това как да го проверя и как да преценя кое да махна. Аз точно по тази причина ползвам CCleaner, защото смятам, че той върши точно това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, human1970 написа:

Това как да го проверя и как да преценя кое да махна. Аз точно по тази причина ползвам CCleaner, защото смятам, че той върши точно това.

Пишеш в полето за търсене msconfig Като ти се отвори прозореца, кликаш на starup и махаш чавките, на това, което прецениш, че не ти трябва да се стартира....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

В диспечера на устройства си забран LAN адаптера и ще изчезне Unidentified network.

Има адаптер - има мрежа. Няма адаптер - няма мрежа.

А по отношение на белите икони - има CCleaner - има проблем.

Хмм,тук малко не съм съгласен,аз от поне 7-8 год. ползвам CCleaner и никога не съм имал какъвто и да е проблем с него.И фрее и про версията съм ползвал и съм много доволен,виж може и да създават проблеми подобни програми,но точно CCleaner се съмнявам.:no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм система след CCleaner искаща преинсталиране - тотално прецакани файлове на регистратурата. Та затова предупреждавам. (парен каша духа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако дадеш на CC Cleaner да ти поправя или рови в регистрите наистина се опарваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Е ако дадеш на CC Cleaner да ти поправя или рови в регистрите наистина се опарваш.

Ми да,и регистрите също почиствам с нея(има такава опция),но за толко време съм нямал никакви проблеми.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Ми да,и регистрите също почиствам с нея(има такава опция),но за толко време съм нямал никакви проблеми.:)

Е ако знаеш какво правиш няма да имаш проблеми, но ако не знаеш резултата ти е познат. Аз също използвам CC Cleaner от доста време. Върши ми перфектна работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.