Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!През 2013 г.бада ми почина и ми остави наследство,което искам да го прехвърля на дъщеря си ,която е на 6 месеца.Въпросът ми е свързан с оглед на възрастта на детето-кога най-рано мога да го прехвърля и кога ще може да го използва тя?Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Мира Гавраилова написа:

Добър ден!През 2013 г.бада ми почина и ми остави наследство,което искам да го прехвърля на дъщеря си ,която е на 6 месеца.Въпросът ми е свързан с оглед на възрастта на детето-кога най-рано мога да го прехвърля и кога ще може да го използва тя?Благодаря! 

Цитат

1. Всяко лице, от момента на раждането си, придобива способността да бъде носител на права и задължения.
    2. С навършване на 18-годишна възраст лицата стават пълнолетни и напълно способни чрез своите действия да придобиват права и да се задължават.
    3. Лицата, които не са навършили 14-годишна възраст, са малолетни. Вместо тях и от тяхно име правни действия извършват техните законни представители - родители или настойници.
    4. Лицата от 14 години до навършване на 18-годишна възраст са непълнолетни. Те извършват правни действия със съгласието на техните родители или попечители, но те могат сами да сключват обикновени дребни сделки за задоволяване на текущите им нужди и да разполагат с това, което са придобили със своя труд.
    ЗАКОН ЗА ЛИЦАТА И СЕМЕЙСТВОТО

Здравей. Темата не е озаглавена правилно - случая не касае самото наследяване (явно там нямате проблеми), а разпореждането с придобитото наследство.

Вие можете да прехвърлите собствеността на имота (предполагам става дума за недвижим имот) в момента, в който вие сте пълноправен собственик. Ще трябва да посетите някой нотариус за оформяне на документацията.

За ползване - това може да става и без детето да е собственик. Колкото до разпореждане - вижте членовете по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не почакате няколко години. Много неща може да се променят. Може да заживеете другаде и да се наложи да продадете имота. Като е на ваше име ще е по-лесно всичко (даване под наем, продажба).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От въпроса на питащата, не става ясно какво цели с евентуалното прехвърляне. Искам само да напомня

Цитат

Чл. 22. (1) Вещните права, придобити преди брака, както и придобитите по време на брака по наследство и по дарение, принадлежат на съпруга, който ги е придобил.
    СЕМЕЕН КОДЕКС

Тоест - даже в момента да сте встъпили в брак, наследеното си е лично имущество, а не част от СИО (съпружеска имуществена общност)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от maksimsavov
        Здравейте!
        Сблъскваме се със следния казус.
        Имам семейство. Живеем в Пловдив. Имам наследствен апартамент и къща в Плевен.
        Преди 14 години почина майка ми.Като наследници на апартамента останахме аз, сестра ми и баща ми. Сестра ми изчезна тогава - през 2001-ва. През 2008-ма почина и баща ми. Като наследници останахме сестра ми и аз.
        От изчезването на сестра ми, приживе баща ми и аз след това, правихме много опити да я открием. До ден днешен обаче не успяваме.
        Обявена е за общодържавно издирване от 2001-ва.
        Сега се налага да продам апартамента в Плевен, за да мога да купя апартамент в Пловдив и със семейството ми да не живеем повече на квартира.
        Моля Ви,кажете ми какви процедури мога да предприема?
        Плащам данъците на апартамента, плащам сметките му вече над десет години, а сестра ми не се появява и не предявява претенции към него.
        Мога ли по съдебен ред да получа пълното право на собственост и разпореждане над апартамента и какви са процедурите, за да направя това?
        Предполагаме, тъй като и полицията, и ние не успяваме да я намерим, че тя е заминала зад граница. 
        Имам ли някакви правни основания за получаването на пълна собственост, ако тя не стопанисва имота вече над 10 години и не предявява никакви права и отговорности върху него?
        Благодаря предварително на всички за насоките Ви!
        Поздрави
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.