Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да попитам как мога на празен чип да си добавя звукови файлове,става въпрос за една машина на която музиката е в зип,и го няма този чип по магазините,и искам да използвам алтернатива,и дали има някакъв хардуер на който да вържа самият чип и да си правя промени по него.Извинявам се ако съм объркал темата.

Текущият чип е ASD4004-08MPY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, SearchOfSunrise написа:

Здравейте,искам да попитам как мога на празен чип да си добавя звукови файлове,става въпрос за една машина на която музиката е в зип,и го няма този чип по магазините,и искам да използвам алтернатива,и дали има някакъв хардуер на който да вържа самият чип и да си правя промени по него.Извинявам се ако съм объркал темата.

И каква е тази мистериозна машина, аз не разбрах много от въпроса ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало кажете за каква машина става на въпрос, за да знам дали темата е за раздел хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е боксова круша,няма марка няма модел,единственно проблема е в този чип.И искам ако има някакъв хардуер последван от софтуер да закача празен чип и да му добавя звукови файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, SearchOfSunrise написа:

Погледни производителя на интегралната схема и го напиши тук. За да ти се даде алтернатива, ако има такава, даваш повече подробности. Но по всичко личи, че едва ли ще се справиш със тази задача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Биеш по крушата и тя охка и се моли, да спреш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, * СТЕФАН * написа:

Погледни производителя на интегралната схема и го напиши тук. За да ти се даде алтернатива, ако има такава, даваш повече подробности. Но по всичко личи, че едва ли ще се справиш със тази задача.

една секунда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, SearchOfSunrise написа:

една секунда

Вие не сте прочел правилно наименованието на интегралната схема приятел. Я опитайте отново! Да не би да е   

ISD4004-08MPY

Това ли представлява интегралната схема? Само че тази е модел 16 с по голяма собствена памет, докато при теб е 8

-10PCS-ISD4004-16MP-ISD4004-08MPY-ISD4004.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, * СТЕФАН * написа:

Вие не сте прочел правилно наименованието на интегралната схема приятел. Я опитайте отново! Да не би да е   

ISD4004-08MPY

Точно така е,но не съм го гледал номера на чипа,а приятел ми го прати на смс,очаквам да ми изпрати снимките на самата платка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, SearchOfSunrise написа:

Точно така е,но не съм го гледал номера на чипа,а приятел ми го прати на смс,очаквам да ми изпрати снимките на самата платка

Точно така е, ама не е точно така. 

Ето ти линк с Data sheet на интегралната схема.  Записа върху чипа се прави със специален програматор, който едва ли ще намериш.

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/83841/WINBOND/ISD4004-08MP.html

http://www.digikey.com/product-detail/en/ISD4004-08MPY/ISD4004-08MPY-ND/869084

Американска фирма -   Nuvoton Technology Corporation

А схемата е  Voice Record and Playback      Съвсем специализирани чипове, които няма как да намериш. Потърси евентуално в ебей

Записът върху схемата се прави еднократно и повече последната не може да се презаписва. но има и такива, които позволяват многократно презаписване . Тази не е от посоченият модел. Ако нищо не направиш с първи път, купуваш нова!

New-original-digital-font-b-recording-b-font-font-b-voice-b-font-font-b-chip.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, * СТЕФАН * написа:

Точно така е, ама не е точно така. 

Ето ти линк с Data sheet на интегралната схема.  Записа върху чипа се прави със специален програматор, който едва ли ще намериш.

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/83841/WINBOND/ISD4004-08MP.html

http://www.digikey.com/product-detail/en/ISD4004-08MPY/ISD4004-08MPY-ND/869084

Американска фирма -   Nuvoton Technology Corporation

А схемата е  Voice Record and Playback      Съвсем специализирани чипове, които няма как да намериш. Потърси евентуално в ебей

datasheet го видях

иначе това е самата платка отпред и отзад

1.jpg

2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е правено в България, което малко те улеснява. Сега трябва да намериш фирмата, която го е произвела и чрез нея да си намериш интегрална схема с готов запис. Друго не можеш да направиш. Погледни, някъде по платката може би има написано кой я е произвеждал. В Пловдив има такива фирми, които произвеждат всевъзможни неща. От мен успех и кажи благодаря! Да не забравиш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти фирма, която се занимава с подобен род устройства. Може там да ти помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, * СТЕФАН * написа:

Това е правено в България, което малко те улеснява. Сега трябва да намериш фирмата, която го е произвела и чрез нея да си намериш интегрална схема с готов запис. Друго не можеш да направиш. Погледни, някъде по платката може би има написано кой я е произвеждал. В Пловдив има такива фирми, които произвеждат всевъзможни неща. От мен успех и кажи благодаря! Да не забравиш!!!

никъде няма по платката като име на фирма нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, SearchOfSunrise написа:

Разгледайте цялата машина, все трябва да има нещо като име

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, SearchOfSunrise написа:

Има "стикер" с номенклатурен номер  BDP 0257. Не го ли виждаш? Това е производство на фирма за печатни платки. От нея ще научиш коя е фирмата. Карате ме да пиша като улав, без да помислите как стават работите!. Няма проблем.

Снимка003.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по този номер не намерих абсолютно нищо

преди 6 минути, capnemo написа:

Разгледайте цялата машина, все трябва да има нещо като име

jakar pl е фирмата която е правила машината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, SearchOfSunrise написа:

Младеж!

Какво ще търсиш по този номер? Разбра ли какво ти пиша? Това е номер на платка от фирма, която произвежда този род платки. Намираш фирмата, която прави платките, за да ти кажат коя фирма си ги е поръчала. Това е. Другият вариант е както carnemo ти е написал. Огледай много добре изделието от всички страни. Не може да няма нещо, което ще ти подскаже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, SearchOfSunrise написа:

jakar pl е фирмата която е правила машината

http://www.jakar.pl/en

Свързвате се с тях и ги питате за чипа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах се,благодаря все пак за помоща от всички,Имат чипа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, SearchOfSunrise написа:

Свързах се,благодаря все пак за помоща от всички,Имат чипа

Сега остана само да смениш старият с новия и да те възнаградят. И ще почерпиш като се видим, но не само мен! Но ще искаш да е със записа на него. ОК? "Празен чип не те устройва. Те си имат програматор за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, * СТЕФАН * написа:

Сега остана само да смениш старият с новия и да те възнаградят. И ще почерпиш като се видим, но не само мен! Но ще искаш да е със записа на него. ОК? "Празен чип не те устройва. Те си имат програматор за целта.

Почерпката е най малкият проблем

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.