Премини към съдържанието
Vanio557

Проблем със usage на процесор и рам памет

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам що-годе стабилен компютър за gaming. Процесорът ми е i5-4570, видеокартата GTX 650 1GB и имам 8Gb рам памет Kingston HyperX. От доста време имам проблем с рам паметта. Когато има отворена игра и браузър, рам паметта ми е на 70-80% usage. Наскоро забелязах, че и процесорът ми се натоварва страшно много дори да не играя тежки игри. Когато съм в игра процесорът ми е стигал и до 100% usage. Освен това когато съм в игра вентилаторчето на видео картата ми автоматично си усилва скоростта на въртене, което не знам дали е добре за видео картата в дългосрочен план. Проблемът с видео картата и процесорът ми е отскоро. Играя diablo 3, която не е никак тежка игра и не би трябвало да имам проблем. Ако някой е имал подобни проблеми или знае какво ги причинява нека сподели. Използвам win7 ultimate 64-bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени настройките на pagefile  от Automatic managed на Custom size и задай

1024

8190

Set

Потвърди и рестартирай компютъра

Другият вариант е автоматичното инсталиране на ъпдейти.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото повече рам има компютъра толкова повече използва от нея ОС ,относно игрите е нормално процесора да се натоварва,вентилатора се усилва защото картата повишава температурата си .Може да посетиш антивирусния отдел за едно сканиране ,ако има някакви гадинки да ги почистят :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описаното горе едва ли е проблем, защото мога да покажа процесор натоварен нон-стоп на 100% и използвана памет около 30 GB, но какво от това, ако това е необходимо. Притеснения трябва да имаш, ако тези натоварвания водят до сериозно повишаване на температурите... Тя, машината е за това, да и вадиш душата, ама в рамките на нормалната и комфортна работа. Ако "изпушва", то означава или слабо охлаждане, или лош въздушен поток в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, pataran написа:

Описаното горе едва ли е проблем, защото мога да покажа процесор натоварен нон-стоп на 100% и използвана памет около 30 GB, но какво от това, ако това е необходимо. Притеснения трябва да имаш, ако тези натоварвания водят до сериозно повишаване на температурите... Тя, машината е за това, да и вадиш душата, ама в рамките на нормалната и комфортна работа. Ако "изпушва", то означава или слабо охлаждане, или лош въздушен поток в кутията.

не съм сигурен, че е нормално, защото когато играя и процесора се натовари на 80-100% започва един огромен fps drop. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много по игрите, но вероятно картата вече не е достатъчна за новите заглавия, а и 1GB собствена памет, също не е достатъчно... В подобни игри, където кадрите падат особено в масовите сцени, си иска по-сериозен хардуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pataran написа:

Там е работата, че не играя игри с висока резолюция и високи системни изисквания, а пак се натоварва много

Редактирано от Vanio557 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,а какви са температурите по натоварване и idle status ?Изтегли програмата Speccy ,безплатна и е на български език .Дай един скрийншот със температурите на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, McLane написа:

Добре де,а какви са температурите по натоварване и idle status ?Изтегли програмата Speccy ,безплатна и е на български език .Дай един скрийншот със температурите на хардуера.

http://prikachi.com/images.php?images/895/8627895X.jpg - CPU
http://prikachi.com/images.php?images/897/8627897l.jpg - RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това под товар ли е ?Искам да видя температурите на видеокартата и дънната платка /чипсета/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че Диабло е лека игра ? :)

Нормално е да натоварва така компютъра, особено ако си пипнал настройките на високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, McLane написа:

Това под товар ли е ?Искам да видя температурите на видеокартата и дънната платка /чипсета/

http://prikachi.com/images.php?images/923/8627923Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/924/8627924Q.jpg

Това са температурите, когато съм отворил игра и браузър. Предполагам, че са дори по-високи, когато играя и има масови сцени с много анимации.

преди 2 минути, Pa7he71c написа:

Защо реши, че Диабло е лека игра ? :)

Нормално е да натоварва така компютъра, особено ако си пипнал настройките на високи.

Преди всичко беше на макс и нямаше такъв проблем. Сега съм намалил всичко и процесора се натоварва много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно нормални температури под товар.Няма място за тревоги !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, McLane написа:

Напълно нормални температури под товар.Няма място за тревоги !

На няколко пъти екрана ми замръзва, а доста често fps-a ми пада. Как да разбера откъде идва проблема ако вичко е уж изрядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ти вероятно се задъхва за това замръзва екрана.Диаболо 3 е сериозна игра със високи изисквания от към хардуер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замръзване - от проблем във файловата система може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно самата видеокарта е слаба. Но все пак мисля, че не би трябвало да има проблем, особено с Диабло тъй като надхвърлям препоръчителните изисквания двойно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Диабло онлайн или офлайн го играеш?

http://www.malwarescene.eu.pn/

С този инструмент да видиме процесите направи еудно сканиране и с този

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи всички отметки и GO!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Beyond_Wisdom написа:

Това Диабло онлайн или офлайн го играеш?

http://www.malwarescene.eu.pn/

С този инструмент да видиме процесите направи еудно сканиране и с този

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи всички отметки и GO!

Онлайн разбира се. Играта е оригинална. A иначе съм си сканирал компютъра със Avast и има разни неща за изчистване, надявам се да се подобри работата след като ги премахна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онлайн да това обяснява нещата за изчистване само,че Аваст не е универсално почистващо за всичко средство.

И Аваст е проблемна антивирусна понякога имай на впредвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кое точно от всичките неща които направих подейства, но сега в игра и с отворен браузър cpu-то ми използва около 40% в сравнение със 70% по-рано. Надявам се да не е само временно. Благодаря на всички за отговорите и съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах да посетиш антивирусния отдел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че може да е заради старите версии на java които ползвах. В сайта им пишеше че стари версии могат да забавят значително работата, а моите бяха от 2014-та година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от acnekt
      Ще махам Win10 и ще инсталирам Arch Linux през идващата седмица. Може да се изтрие темата. 
      Лек ден. 
      FRST.txt
      Addition.txt
    • от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.