Премини към съдържанието
Vanio557

Проблем със usage на процесор и рам памет

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам що-годе стабилен компютър за gaming. Процесорът ми е i5-4570, видеокартата GTX 650 1GB и имам 8Gb рам памет Kingston HyperX. От доста време имам проблем с рам паметта. Когато има отворена игра и браузър, рам паметта ми е на 70-80% usage. Наскоро забелязах, че и процесорът ми се натоварва страшно много дори да не играя тежки игри. Когато съм в игра процесорът ми е стигал и до 100% usage. Освен това когато съм в игра вентилаторчето на видео картата ми автоматично си усилва скоростта на въртене, което не знам дали е добре за видео картата в дългосрочен план. Проблемът с видео картата и процесорът ми е отскоро. Играя diablo 3, която не е никак тежка игра и не би трябвало да имам проблем. Ако някой е имал подобни проблеми или знае какво ги причинява нека сподели. Използвам win7 ultimate 64-bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промени настройките на pagefile  от Automatic managed на Custom size и задай

1024

8190

Set

Потвърди и рестартирай компютъра

Другият вариант е автоматичното инсталиране на ъпдейти.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото повече рам има компютъра толкова повече използва от нея ОС ,относно игрите е нормално процесора да се натоварва,вентилатора се усилва защото картата повишава температурата си .Може да посетиш антивирусния отдел за едно сканиране ,ако има някакви гадинки да ги почистят :)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описаното горе едва ли е проблем, защото мога да покажа процесор натоварен нон-стоп на 100% и използвана памет около 30 GB, но какво от това, ако това е необходимо. Притеснения трябва да имаш, ако тези натоварвания водят до сериозно повишаване на температурите... Тя, машината е за това, да и вадиш душата, ама в рамките на нормалната и комфортна работа. Ако "изпушва", то означава или слабо охлаждане, или лош въздушен поток в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, pataran написа:

Описаното горе едва ли е проблем, защото мога да покажа процесор натоварен нон-стоп на 100% и използвана памет около 30 GB, но какво от това, ако това е необходимо. Притеснения трябва да имаш, ако тези натоварвания водят до сериозно повишаване на температурите... Тя, машината е за това, да и вадиш душата, ама в рамките на нормалната и комфортна работа. Ако "изпушва", то означава или слабо охлаждане, или лош въздушен поток в кутията.

не съм сигурен, че е нормално, защото когато играя и процесора се натовари на 80-100% започва един огромен fps drop. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много по игрите, но вероятно картата вече не е достатъчна за новите заглавия, а и 1GB собствена памет, също не е достатъчно... В подобни игри, където кадрите падат особено в масовите сцени, си иска по-сериозен хардуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pataran написа:

Там е работата, че не играя игри с висока резолюция и високи системни изисквания, а пак се натоварва много

Редактирано от Vanio557 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,а какви са температурите по натоварване и idle status ?Изтегли програмата Speccy ,безплатна и е на български език .Дай един скрийншот със температурите на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, McLane написа:

Добре де,а какви са температурите по натоварване и idle status ?Изтегли програмата Speccy ,безплатна и е на български език .Дай един скрийншот със температурите на хардуера.

http://prikachi.com/images.php?images/895/8627895X.jpg - CPU
http://prikachi.com/images.php?images/897/8627897l.jpg - RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това под товар ли е ?Искам да видя температурите на видеокартата и дънната платка /чипсета/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо реши, че Диабло е лека игра ? :)

Нормално е да натоварва така компютъра, особено ако си пипнал настройките на високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, McLane написа:

Това под товар ли е ?Искам да видя температурите на видеокартата и дънната платка /чипсета/

http://prikachi.com/images.php?images/923/8627923Y.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/924/8627924Q.jpg

Това са температурите, когато съм отворил игра и браузър. Предполагам, че са дори по-високи, когато играя и има масови сцени с много анимации.

преди 2 минути, Pa7he71c написа:

Защо реши, че Диабло е лека игра ? :)

Нормално е да натоварва така компютъра, особено ако си пипнал настройките на високи.

Преди всичко беше на макс и нямаше такъв проблем. Сега съм намалил всичко и процесора се натоварва много повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно нормални температури под товар.Няма място за тревоги !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, McLane написа:

Напълно нормални температури под товар.Няма място за тревоги !

На няколко пъти екрана ми замръзва, а доста често fps-a ми пада. Как да разбера откъде идва проблема ако вичко е уж изрядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ти вероятно се задъхва за това замръзва екрана.Диаболо 3 е сериозна игра със високи изисквания от към хардуер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замръзване - от проблем във файловата система може да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно самата видеокарта е слаба. Но все пак мисля, че не би трябвало да има проблем, особено с Диабло тъй като надхвърлям препоръчителните изисквания двойно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Диабло онлайн или офлайн го играеш?

http://www.malwarescene.eu.pn/

С този инструмент да видиме процесите направи еудно сканиране и с този

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи всички отметки и GO!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Beyond_Wisdom написа:

Това Диабло онлайн или офлайн го играеш?

http://www.malwarescene.eu.pn/

С този инструмент да видиме процесите направи еудно сканиране и с този

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи всички отметки и GO!

Онлайн разбира се. Играта е оригинална. A иначе съм си сканирал компютъра със Avast и има разни неща за изчистване, надявам се да се подобри работата след като ги премахна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онлайн да това обяснява нещата за изчистване само,че Аваст не е универсално почистващо за всичко средство.

И Аваст е проблемна антивирусна понякога имай на впредвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кое точно от всичките неща които направих подейства, но сега в игра и с отворен браузър cpu-то ми използва около 40% в сравнение със 70% по-рано. Надявам се да не е само временно. Благодаря на всички за отговорите и съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти казах да посетиш антивирусния отдел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че може да е заради старите версии на java които ползвах. В сайта им пишеше че стари версии могат да забавят значително работата, а моите бяха от 2014-та година

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Stoicho.k7
      Лаптопа е ползван много малко време и няма никакви забележки!
      Всичко по него е запазено и е в перфектно състояние. Единствено батерията му държи 30-тина минути.

При закупуването му получавате, безжична мишка с формата на кола, чанта от естествена кожа и чиста инсталация на Windows 10 PRO + Microsoft Office 2016, като операционната система ще бъде оптимизирана и всичко ще бъде настроено и готово за работа/ползване.
      Тоест - ПОЛУЧАВАТЕ ГОТОВ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ НАСТРОЕН И ЧИСТ ПРОДУКТ + УНИКАЛНА БЕЗЖИЧНА МИШКА И ЧАНТА ЗА НЕГО! 

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
      - видео карта - Intel(R)
      - процесор - Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2,30GHz
      - RAM - 3GB DDR3
      - твърд диск - 600GB HDD
      - 15.6 инча
      - DVD записвачка
      - вградена уеб камера
      - жак за микрофон/слушалки
      - Bluetooth
      - и други...

Лаптопа е перфектен за работа с офис програми, браузване в нета, филми, музика и леки игри.
      Гаранция - няма.
      Доставката се поема от купувача или чрез лично предаване.
    • от Alexandar1115
      Здравейте! Втори ден имам доста досаден проблем с първото ми зглобено PC. Всичко тръгна като по вода след пускането(и аз не знам как), вкарах диска за Windows 7 и изведнъж както влиза в инсталацията мишката и клавиатурата спират. След това сложих SSD-то на друг компютър да си го кача. Но сега след като се пусне компютъра спират отново
      Дъно: ASUS Prime B350M-A.                      Windows: 7 Ultimate 64
      1.В BIOS работят перфектно
      2. USB Legacy е активирано както и всички USB портове
      3. Включвах ги на различни места, както 2 и 3 USB port 
      4. Компютъра няма никакви драйвъри на него защото няма как да ги инсталирам
      5. Не разполагам с мишка и клавиатура PS/2 слот
      Как да реша проблема или поне идея как да си инсталирам драйвърите за дъното и предполагам ще тръгнат след това?
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.