Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време гледам форума и по-специално теми за конфигурации :) Е най-накрая събрах пари за комп и реших и аз да си направя регистарция :) Така сега да кажа изискванията ми:

1.PC-то ще е за игри.

2.От прочетеното до сега със сигурност се насочвам към Intel конфигурация като желанието ми е да е от най-ново поколение I7 6....., не мисля да клоквам за сега, но ако бюджета има възможност за процесор с отключен множител ще се радвам да го добавя :)

3.За видео карти мисля че Nvidia GTX 970 е това към което ще се насоча.

4.За рам не мисля да взимам повече от 16GB, но като за начало ако не се вместваме в бюджета ще сложа само 8GB задължително DDR4.

5.От захранвания си нямам и хабер, но до колкото знам не трябва да се взимат китайки защото гърмели като фойерверки :)

6.За дънна платка разбрах, че с най-големи възможности са Z170.

7.За кутия държа да изглежда добре и да има възможност за кабелна подредба (така че кабелите да минават отзад) смятам да я държа отгоре на бюрото си и за това прозрачен страничен панел е голямо предимство за мен :)

8.За монитор мисля, че 24" IPS с FHD ще е добре (моят старият за нищо не става).

Нямам идея какви точно компоненти да сложа... допитвам се до вас и ви се доверявам :) Нямам стари части, които да добавя. Моля ви за конфигурации на части, но задължително да има възможност за сглобяване от магазина (не мисля, че ще се справя сам).Имам си всичката периферия (мишка, клавиатура, слушалки). Благодаря предварително и поздрави :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисли се за Free Sync  монитор с видеокарта на AMD, примерно R9 390/X. Щом ще вземаш монитор, добра идея би била да ползваш и Free Sync  технологията на АМД. Така дори да имаш по-малко кадри при игри ( което няма да е винаги така), то картината ще бъда по-гладка и ще изглежда като че ли играеш с повече fps. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според изискванията:

MB: ASRock B150M Pro4
CPU: intel Core i7-6700, BOX
RAM: 2x8GB G.Skill RipjawsV DDR4 2400Mhz Kit
HDD: 1TB WD Blue WD10EZEX
SSD: 240GB A-Data SX930
VC: ASUS Strix GTX 970 4GB
PSU: XFX TS 650 Gold
CASE: In Win 703 Black
DISPLAY: LG 24MP67VQ-P

За 2530лв с ДДС.

Дънната платка със Z170 освен това да овърклокваш, няма да ти даде почти нищо повече, тази си има 4 слота за оперативна памет, прилично аудио и SATA 3 / USB3. Ако искаш Z170 с K процесор и охладител за него, ще трябва да вкараш още 150-200лв, което означава да орежеш от другите компоненти. Мониторът с IPS панел без ШИМ, така че няма да уморява очите толкова много.

преди 4 минути, Кико написа:

Замисли се за Free Sync  монитор с видеокарта на AMD, примерно R9 390/X. Щом ще вземаш монитор, добра идея би била да ползваш и Free Sync  технологията на АМД. Така дори да имаш по-малко кадри при игри ( което няма да е винаги така), то картината ще бъда по-гладка и ще изглежда като че ли играеш с повече fps. 

Достъпните FreeSync са с ужасни TN-матрици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Кико написа:

Би ли ми дал нещо като примерна конфигурация ?

преди 8 минути, antigravity написа:

Според изискванията:

За 2530лв с ДДС.

Дънната платка със Z170 освен това да овърклокваш, няма да ти даде почти нищо повече, тази си има 4 слота за оперативна памет, прилично аудио и SATA 3 / USB3. Ако искаш Z170 с K процесор и охладител за него, ще трябва да вкараш още 150-200лв, което означава да орежеш от другите компоненти. Мониторът с IPS панел без ШИМ, така че няма да уморява очите толкова много.

Ще се замисля над това, но като захранването е от друг сайт ще може ли да ми го сглобят ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, antigravity написа:

Според изискванията:

За 2530лв с ДДС.

Само предложих да се огледа и тоя вариант. Не съм гледал цени, но за малко над 600 лева със сигурност има IPS  монитор. Значи, за конфигурацията остава 1900, а с тия пари, може и да се вмести някоя R9 390. Ако аз сега купувах, със сигурност щях да се възползвам от възможността не само за FreeSync,  но и за 21:9  монитор.  Виж, от твоята конфигурация ако спестиш от процесор и сложиш i5,  ще ти останат парички и за хубав монитор. Абе...само предложих, нека човека си решава, гледа възможностите за конфигурация и дали ще го удовлетворят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Кико написа:

Със какво ти помага илюзията, че имаш по-вече fps? Много fps игри се нуждаят от 80 и над 100 fps за да се играят. Ако си под 60-70 fps просто участваш в играта без да можеш да я играеш. За това си мисля, че е излишна тази илюзия. Второто нещо, което се отнася за монитора е да бъде 144HZ. Стандартните 60HZ не показват добре над 60fps, заради което се пуска вертикалната синхронизация. При 144HZ монитор, ще си показва идеално картината при 120 - 150 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кико написа:

Само предложих да се огледа и тоя вариант. Не съм гледал цени, но за малко над 600 лева със сигурност има IPS  монитор. Значи, за конфигурацията остава 1900, а с тия пари, може и да се вмести някоя R9 390. Ако аз сега купувах, със сигурност щях да се възползвам от възможността не само за FreeSync,  но и за 21:9  монитор.  Виж, от твоята конфигурация ако спестиш от процесор и сложиш i5,  ще ти останат парички и за хубав монитор. Абе...само предложих, нека човека си решава, гледа възможностите за конфигурация и дали ще го удовлетворят.

Като се има предвид, че в момента съм с супер стар и малък монитор не мисля, че 29" ще успея да свикна... А и не ми се иска да си орежа компа с толкова много....

преди 2 минути, nikolela написа:

Със какво ти помага илюзията, че имаш по-вече fps? Много fps игри се нуждаят от 80 и над 100 fps за да се играят. Ако си под 60-70 fps просто участваш в играта без да можеш да я играеш. За това си мисля, че е излишна тази илюзия. Второто нещо, което се отнася за монитора е да бъде 144HZ. Стандартните 60HZ не показват добре над 60fps, заради което се пуска вертикалната синхронизация. При 144HZ монитор, ще си показва идеално картината при 120 - 150 fps.

Можеш ли да предложиш нещо примерно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, SunShine^^ написа:

Ще се замисля над това, но като захранването е от друг сайт ще може ли да ми го сглобят ?

По-скоро не, не погледнах на сайта на Никем какво има предложено, понеже е малко скромно откъм избор за захранвания в момента, но може да погледнеш Corsair RM550x примерно.

преди 8 минути, Кико написа:

Доста от по-евтините монитори с FreeSync / G-Sync са с калпави матрици или TN, или IPS с много силен glow, освен това с ниска честота. Още е в ранни стъпки тази ниша, продуктите, които си струват са скъпи и влекат със себе си много сериозни изисквания към графичната карта. Другото, което трябва да се има предвид е, че за 21:9 специално все още има много игри и изобщо съдържание което не е оптимизирано за това съотношение. Отделно, че късата страна е много ниска, докато свикнеш. А и по-високата резолюция води до повече тормоз на видеокартата, тоест по-честа смяна се иска. При този бюджет не бих рискувал с FreeSync, но може да се помисли. ;)

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, SunShine^^ написа:

Като се има предвид, че в момента съм с супер стар и малък монитор не мисля, че 29" ще успея да свикна... А и не ми се иска да си орежа компа с толкова много....

29 инча диагонал, но на височина е колкото 24 инчов. Само дето е по-широк, което е добре за игри. Имаш по-голям обзор настрани. 

Относно 144 hz...@nikolela,  гледаш от твоя гледна точка. Но замисляш ли се, че дропът, срещу който роптаят много хора, няма да бъде забележим? И как ще хванеш 144 херца или там колкото искаш над 70 с калпав процесор, от който си икономисал за да вземеш 144 херцов монитор, най-вероятно с TN матрица? При използването на FreeSync  дори е допустимо да се мине с i3 6100, защото по-малкото кадри няма да окажат толкова влияние на картината, дори да има някакво спъване. Тоя процесор все ще си хване минимални 45-50  fps  при коя да е игра. Ама я ми кажи, как ще хванеш над 70  fps  с подобен процесор? Не говоря за някои частни случаи като твоя BF4. Света на гейминга не е само BF 4. Има стотици други игри. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, antigravity написа:

По-скоро не, не погледнах на сайта на Никем какво има предложено, понеже е малко скромно откъм избор за захранвания в момента, но може да погледнеш Corsair RM550x примерно.

Какво ще кажете за това ?

преди 2 минути, Кико написа:

29 инча диагонал, но на височина е колкото 24 инчов. Само дето е по-широк, което е добре за игри. Имаш по-голям обзор настрани. 

Да, но е много скъпо и се орязва много от останалите неща :( .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, antigravity написа:

Доста от по-евтините монитори с FreeSync / G-Sync са с калпави матрици или TN, или IPS с много силен glow, освен това с ниска честота. Още е в ранни стъпки тази ниша, продуктите, които си струват са скъпи и влекат със себе си много сериозни изисквания към графичната карта. Другото, което трябва да се има предвид е, че за 21:9 специално все още има много игри и изобщо съдържание което не е оптимизирано за това съотношение. Отделно, че късата страна е много ниска, докато свикнеш. А и по-високата резолюция води до повече тормоз на видеокартата, тоест по-честа смяна се иска. При този бюджет не бих рискувал с FreeSync, но може да се помисли. ;)

Е къф тормоз за видеото, след като и двамата производители рекламират видеокартите си за 2560х1440? Това е доста повече от резолюцията на 21:9 монитора - 2560:1080.  И нали АМД рекламираха 8-те си GB видеорам точно за 2560х1440? Късата страна е къса колкото един 24 инчов монитор 16:9. Какво толкова трябва да му свикваш? Виж, аз трудно свиквам да не виждам огледалата на колата си в двата или дори единия край на монитора, както и с тоя FOV  при шутърите, дето се въртиш като гламав за да видиш какво има леко встрани.  Ами дай като сме свикнали на 17 инчов CRT na 75 херца, да си караме все с такъв. Знам какъв шок е да скоча от подобен 4:3 монитор на 24 инчов 16:9, но времето за първоначално свикване е не повече от 2-3 дена, а след 1-2 месеца вече не ти прави впечатление и по-размазаната картина при бързодвижещи се обекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, SunShine^^ написа:

Ако ще е в този ценови диапазон, по-удачно е това FSP, но се напъни за RM550x.

Току що, Кико написа:

Е къф тормоз за видеото, след като и двамата производители рекламират видеокартите си за 2560х1440? Това е доста повече от резолюцията на 21:9 монитора - 2560:1080.  И нали АМД рекламираха 8-те си GB видеорам точно за 2560х1440? Късата страна е къса колкото един 24 инчов монитор 16:9. Какво толкова трябва да му свикваш? Виж, аз трудно свиквам да не виждам огледалата на коалта си в двата или дори единия край на монитора, както и с тоя FOV  при шутърите, дето се въртиш като гламав за да видиш какво има леко встрани. 

Бе на теб ти е пределно ясно, че с GTX 970 има игри, в които се налага да орежеш малко детайлите и най-вече AA и то на 1920x1080, какво остава за 2560x1080. А и тук гониш определени минимални кадри. Тормозът е по-голям в смисъл такъв ще трябва да обновяваш графиката по-често, за да си на гребена на вълната. Съотношението си е странно, но е до свикване, който е навит да взима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, SunShine^^ написа:

Да, но е много скъпо и се орязва много от останалите неща :( .

Чакай малко сега. Какво орязваш? Мислиш, че с тая GTX970  всичко ще ти е гладко без вертикална синхронизация? Е няма как да стане. Купуваш добър монитор, но при него по-малкото кадри не изглеждат накъсани и няма тиъринг, какъвто ще имаш с GTX970  в някои случаи. За да хванеш над 60 фпс при всички игри, ще ти трябва много повече от неклокнат i5.  За 120 или 144 да не говорим. Не е измислен още процесор, дето да даде дори 120 fps  при игра като Project Cars, без да орежеш малко от настройките на графиката. А и при други игри е така. Тогава за какъв чеп е тоя 144 херцов монитор? Виж, ако играеш шутъри онлайн, няма смисъл да говорим. Но доколкото знам, там хоратъа играят дори с намалени детайли, за да виждат по-добре противника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Чакай малко сега. Какво орязваш? Мислиш, че с тая GTX970  всичко ще ти е гладко без вертикална синхронизация? Е няма как да стане. Купуваш добър монитор, но при него по-малкото кадри не изглеждат накъсани и няма тиъринг, какъвто ще имаш с GTX970  в някои случаи. За да хванеш над 60 фпс при всички игри, ще ти трябва много повече от неклокнат i5.  За 120 или 144 да не говорим. Не е измислен още процесор, дето да даде дори 120 fps  при игра като Project Cars, без да орежеш малко от настройките на графиката. А и при други игри е така. Тогава за какъв чеп е тоя 144 херцов монитор? Виж, ако играеш шутъри онлайн, няма смисъл да говорим. Но доколкото знам, там хоратъа играят дори с намалени детайли, за да виждат по-добре противника.

В момента не играя много игри, защото компа ми не го позволява.. Като цяло не искам сега да дам 600лв за монитор и да орежа много други части това ми е мисълта ... :( Така като те слушам ми се струва, че имаш GTX 970 едва ли не за нискобюджетно решение за някой комп от 1000лв.... Ако имаш някакво по-добро предложение го кажи не ме съди не разбирам много....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз събрах това.

Остават ти 320 кинта за монитор - далеч си за добър 144Hz монитор.

Нямаш SSD, но ако ще имаш, ще режеш от процесор или дъно. Не си заслужава при положение, че SSD не е толкова скъпо и може да се добави друг път. За игрите няма да ти помогне с почти нищо.

Ако се вземе по евтино захранване и само 8гб рам, може да се вземе едно 120GB SSD за ос, програми и една игра голяма около 40 - 50 гигабайта.

http://nikem-bg.net/cart/54223p1r54541p1r54203p1r55997p1r55412p1r54043p1r54309p1r55269p1r55538p1rf.html

antigravity, Захранването ще захрани системата и си има нужните защити.

Аз бих взел това, пред i5 процесор.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikolela написа:

Аз събрах това.

http://nikem-bg.net/cart/54223p1r54541p1r3082p1r54203p1r55997p1r55412p1r54043p1r54309p1rf.html

Остават ти 320 кинта за монитор - далеч си за добър 144Hz монитор.

Нямаш SSD, но ако ще имаш, ще режеш от процесор или дъно. Не си заслужава при положение, че SSD не е толкова скъпо и може да се добави друг път. За игрите няма да ти помогне с почти нищо.

Ако се вземе по евтино захранване и само 8гб рам, може да се вземе едно 120GB SSD за ос, програми и една игра голяма около 40 - 50 гигабайта.

Нямаш охладител за процесора. Захранването е недоразумение за такава система. За SSD не съм съгласен, че няма да се усети присъствието му, но не ми се влиза в дискусия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.

MSI Z170A TOMAHAWK LGA1151
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX
CM HYPER 612 V2
Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 2400 BLS8G4D240FSA
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
PSU DeepCool 650W Gold Silent DQ650ST
FD DEFINE S BLACK

Обща стойност - 1 977.25 лв. с ДДС

Остават ти 500+ лв. за монитор, така че може да смениш захраването с по-качествено: Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU и цената стъпва на 2 027.31 лв. с ДДС.
Също може да добавиш и SSD: http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-850-evo-2-5-250gb-sata-iii-mz-75e250b-eu/pd/DCJ9BMBBM/, но ти остават само ~300 лв. за монитор.

----------

Аз лично бих взел това, защото не 500 GB ще ми стигнат, но ти сам трябва да прецениш за себе си.

MSI Z170A TOMAHAWK LGA1151
i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX
CM HYPER 612 V2
Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 2400 BLS8G4D240FSA
Crucial MX200 500GB M.2 Type 2280SS CT500MX200SSD4
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU
FD DEFINE S BLACK

Обща стойност - 2 295.32 лв. с ДДС

Обаче трябва да премниш малко бюджета за да купиш и монитор.

Редактирано от KiLLeR ;]] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, SunShine^^ написа:

В момента не играя много игри, защото компа ми не го позволява.. Като цяло не искам сега да дам 600лв за монитор и да орежа много други части това ми е мисълта ... :( Така като те слушам ми се струва, че имаш GTX 970 едва ли не за нискобюджетно решение за някой комп от 1000лв.... Ако имаш някакво по-добро предложение го кажи не ме съди не разбирам много....

Ами...GTX970  вече може да я причислиш към средния клас. То и цената от малко над 600 лева говори вече за това. Ей сега пуснах Ark Survival, едва се влачи с 30  fps на 1920 х 1080. То това че не е игра, не е. Но при почти всички нови игри с по-нов енджин, има трудности дори с 1920х1080. в смисъл, че ако се надяваш на 40 фпс да, ще ги хванеш почти винаги с малко орязана АА. Но ако търсиш 60  fps  при максимални детайли, няма как да стане. няма игра през последната година, която да тръгне от раз на максимални детайли с добра AA При 1920х1080 и с 60 фпс като минимум. Винаги се налага да режеш от нещо. Затова ти казвам, че аналогична R9 390, която ще дава почти същите кадри, е по-добрия вариант с по-слаб процесор ( с който няма да гониш 60 фпс) и FreeSync монитор. А монитора е нещо много по-важно за възприятието на картината, отколкото останалия хардуер, включително добрата видеокарта и добрия процесор. Какво правиш, като имаш добра видеокарта с калпав монитор, на който не може да видиш нищо, което подава тая видеокарта като сигнал? И какво правиш, като почне да ти накъсва картината, да ти замазва  и да дропва? Това са все неща, които може да се замажат от добрия монитор. Скоро си правих експерименти и пусках игрите си на стария CRT монитор  17 инча. Да ти кажа, картината бе супер, тиъринг нямаше, а това, което ме дразнеше навремето - леко назъбена картина заради несинхронизираните кадри, сега дори не ми правеше впечатление, сравнявайки със сегашния си 24 инчов IPS,  с който едва свикнах и първите дни исках направо да го изхвърля и да си върна стария CRT! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, nikolela написа:

http://nikem-bg.net/cart/54223p1r54541p1r54203p1r55997p1r55412p1r54043p1r54309p1r55269p1r55538p1rf.html

antigravity, Захранването ще захрани системата и си има нужните защити.

Аз бих взел това, пред i5 процесор.

Не виждам да съм предложил i5 процесор, ако на теб дъно за 300лв (което е чист overkill) и за сметка на това 8GB оперативна памет, както и 6700K с охладител вместо SSD ти се струва балансирано, ОК, това е твоето предложение, моето съм го дал вече. Дали захранването си има защити и дали си струва и има съответното качество на вкараната вътре електроника са две съвсем различни неща. Само ще кажа следното: групова регулация на напрежението и кондензатори CapXon / JunFu, без много усилие това е най-лошото захранване на тази цена. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Кико написа:

Ами...GTX970  вече може да я причислиш към средния клас. То и цената от малко над 600 лева говори вече за това. Ей сега пуснах Ark Survival, едва се влачи с 30  fps на 1920 х 1080. То това че не е игра, не е. Но при почти всички нови игри с по-нов енджин, има трудности дори с 1920х1080. в смисъл, че ако се надяваш на 40 фпс да, ще ги хванеш почти винаги с малко орязана АА. Но ако търсиш 60  fps  при максимални детайли, няма как да стане. няма игра през последната година, която да тръгне от раз на максимални детайли с добра AA При 1920х1080 и с 60 фпс като минимум. Винаги се налага да режеш от нещо. Затова ти казвам, че аналогична R9 390, която ще дава почти същите кадри, е по-добрия вариант с по-слаб процесор ( с който няма да гониш 60 фпс) и FreeSync монитор. А монитора е нещо много по-важно за възприятието на картината, отколкото останалия хардуер, включително добрата видеокарта и добрия процесор. Какво правиш, като имаш добра видеокарта с калпав монитор, на който не може да видиш нищо, което подава тая видеокарта като сигнал? И какво правиш, като почне да ти накъсва картината, да ти замазва  и да дропва? Това са все неща, които може да се замажат от добрия монитор. Скоро си правих експерименти и пусках игрите си на стария CRT монитор  17 инча. Да ти кажа, картината бе супер, тиъринг нямаше, а това, което ме дразнеше навремето - леко назъбена картина заради несинхронизираните кадри, сега дори не ми правеше впечатление, сравнявайки със сегашния си 24 инчов IPS,  с който едва свикнах и първите дни исках направо да го изхвърля и да си върна стария CRT! 

Защо си мислиш, че всеки иска да играе на максимални настройки, та постоянно повтаряш как видео карта за 700 лв. не била достатъчна. ДА, прав си че не е достатъчно за максимални настройки, но не всеки има такива претенции. Аз като играя FC4 на medium с ~50 fps, пък не се оплаквам... Аз ако имах таква видео карта, щях да играя просто на такива настройки, които да ми поддържат стабилни 60 fps без да ми пука, че не мога да пусна всичко на максимум!

Редактирано от KiLLeR ;]] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KiLLeR ;]] написа:

Защо си мислиш, че всеки иска да играе на максимални настройки, та постоянно повтаряш как видео карта за 700 лв. не била достатъчна. ДА, прав си че не е достатъчно за максимални настройки, но не всеки има такива претенции. Аз като играя FC4 на medium с ~50 fps, пък не се оплаквам... Аз ако имах таква видео карта, щях да играя просто на такива настройки, които да ми поддържат стабилни 60 fps без да ми пука, че не мога да пусна всичко на максимум!

Ами тя и GTX750Ti  става дори за 2560х1440 и то при Crysis 3. Не вярваш? Ето:

Но това не означава, че трябва точно такава карта да купим за тая резолюция. 35 fps  твърди. Няма дроп, няма нищо със Xeon-a. Какво повече му трябва на човек? Гладка картина и то на едно от най-тежките нива. 

Когато някой говори за игра, то той има предвид максимални детайли на определена резолюция. Иначе спокойно може да вземем и една GTX 460  за Crysis 3 ;)

Над 100  fps. Кеф, а? Това между другото е леко спъната от Xeon-a  клокната GTX460. малко по-нататък в нивото става много спъната :)

Ето и клокната GTX970  на максимални детайли без антиалайзинга, 1080p.

Е, сега коя карта да взема? 

Айде, като критикувате друг път, направете поне едно тестче лично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Кико написа:

Над 100  fps. Кеф, а? Това между другото е леко спъната от Xeon-a  клокната GTX460. малко по-нататък в нивото става много спъната :)

Няма да ви влизам в дискусията, но само да кажа, че картата не е спъната от Xeona, просто на 1280х720 тя изобщо не работи, а товариш само процесора. Не знам с какъв монитор си, но ако имаш възможност, пусни си играта на 4K с GTX 970 да видиш как натоварването на клокнат i7-6700K ще ти падне под 50% за ядро, дори да си с GTX 980 Ti SLI, е тогава пак ли ще говорим, че процесорът спъва картите? До около 1920х1080 прцоесорът и картата са на кантар и се държат ръка за ръка като натоварване, при по-големите резолюции, където наистина има значение каква ти е графичната мощност, се вижда, че процесорът е предостатъчен дори за най-високия клас видеоускорители. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, antigravity написа:

Няма да ви влизам в дискусията, но само да кажа, че картата не е спъната от Xeona, просто на 1280х720 тя изобщо не работи, а товариш само процесора. Не знам с какъв монитор си, но ако имаш възможност, пусни си играта на 4K с GTX 970 да видиш как натоварването на клокнат i7-6700K ще ти падне под 50% за ядро, дори да си с GTX 980 Ti SLI, е тогава пак ли ще говорим, че процесорът спъва картите? До около 1920х1080 прцоесорът и картата са на кантар и се държат ръка за ръка като натоварване, при по-големите резолюции, където наистина има значение каква ти е графичната мощност, се вижда, че процесорът е предостатъчен дори за най-високия клас видеоускорители. ;)

Чакай малко сега. Аз не правя от вчера тестове, за да ми обясняваш кое как. Имам и на 4К клипове, в същия плейлист. Май трябваше направо плейлиста да пусна, а не да си играя с отделни клипчета. Иначе целта на тия тестове преди година бе, да покажем и колко е лимита на процесора. Ей в тая тема двамата с @Tommygun  се опитахме да напрaвим сравнения с различни системи, но по една или друга причина, темата остана недовършена. Аз съм със стар ник @bildera_, ако не знаеш, че твоя ник за мен е новост, може пък и да не си чак толкова нов. Та тия работи сме ги дъвкали, дъвкали и дъвчем почти всяка седмица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

Чакай малко сега. Аз не правя от вчера тестове, за да ми обясняваш кое как. Имам и на 4К клипове, в същия плейлист. Май трябваше направо плейлиста да пусна, а не да си играя с отделни клипчета. Иначе целта на тия тестове преди година бе, да покажем и колко е лимита на процесора. Ей в тая тема двамата с @Tommygun  се опитахме да напрaвим сравнения с различни системи, но по една или друга причина, темата остана недовършена. Аз съм със стар ник @bildera_, ако не знаеш, че твоя ник за мен е новост, може пък и да не си чак толкова нов. Та тия работи сме ги дъвкали, дъвкали и дъвчем почти всяка седмица. 

Ами щом имаш и на 4K клипове, знаеш много добре, че там натоварването на процесора ти е много по-малко, отколкото на по-ниските резолюции, но да кажеш, че Xeona ти спъва GTX460 на 1280х720 е абсурд, просто тогава картата не вижда натоварване и всичко се прехвърля към процесора. Изобщо всичко е много относително. Най-елементарният пример са клиповете направени от теб, ако ти кажеш, че на 1920х1080 6700K спъва GTX 970, а същевременно на 3840x2160 виждаш, че натоварването му спада за сметка на видеокартата, тогава как можеш да се заключи, че като цяло производителността на процесора действително е недостатъчна за тази карта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, antigravity написа:

Ами щом имаш и на 4K клипове, знаеш много добре, че там натоварването на процесора ти е много по-малко, отколкото на по-ниските резолюции, но да кажеш, че Xeona ти спъва GTX460 на 1280х720 е абсурд, просто тогава картата не вижда натоварване и всичко се прехвърля към процесора. Изобщо всичко е много относително. Най-елементарният пример са клиповете направени от теб, ако ти кажеш, че на 1920х1080 6700K спъва GTX 970, а същевременно на 3840x2160 виждаш, че натоварването му спада за сметка на видеокартата, тогава как можеш да се заключи, че като цяло производителността на процесора действително е недостатъчна за тази карта

Къде съм заключил това? Или си мислиш нещо и пишеш? Къде съм казал, че процесора е недостатъчен? Аз споменах, че на тая резолюция и Low  детайли без АА, картата е леко спъната. Имай предвид, че записвам с MSI Afterburner  и макар спадът в кадри да е малък, то той отнема от процесорното време. Нататък в играта обаче нещата стават по-тежки за процесора. Всяка карта може да бъде спъната, стига да се подберат точно резолюцията и детайлите. затова и избрахме да тестваме с определени настройки на 1280х720, а аз между другото поставих и GTX460. отначало замисъла бе сравнение между DSR/VSR  при R9 290  и GTX970. След това ми хрумна да извадя от шкафа още две видеокарти и да видим какво ще стане. А на колегата му хрумна да тества и с процесор haswell... та така я подкарахме темата, преди окончателно да се откажем. Това не означава обаче, че аз не съм тествал всичко и че то не е на хард диска ми. Просто не съм качил резултатите.  И да, една карта е спъната, когато почне да бъде ограничавана от процесора. Няма значение на каква резолюция. Спъването не е някаква константна величина. Това е моментна величина, но когато то съюествува дори в не толкова тежка форма се приема, че има спъване на видеокартата при определена резолюция, детайли и настройки за игра ( има няма ВС и тем подобни). Щото ако картата е спъвана на 100 fps  примерно, а аз искам да играя със 120, това не е ли спъване, въпреки многото кадри? Или ако искам да пусна 60  fps  гладка картина, а имам минимум 70  fps, това спъване ли е или не? Не е, защото ти си играеш със стабилни 60  fps. Нека уточняваме нещата. Не случайно аз в няколко теми пиша на пръв поглед различни неща. Примерно в една тема препоръчвам GTX970, в друга r9 390,  а в трета i3 6100 с r9 390. Причината е, че ако това се съчетае с монитор, който синхронизира кадрите с видеокартата на 40-45 fps, няма да е такъв проблем, както ако имаме монитор, който може да се синхронизира на 60  fps. И тогава няма да препоръчам на никой тоя i3 6100,  а ще го хвърля поне на i5 6600K  с подходящо дъно. Та нека говорим за конкретни неща, не да си изсмукваме от пръстите, да вадим стари теми кой какво казал и писал. Щото ако тръгна да обяснявам на всеки що в дадена тема съм писал едно, а в друга друго, ще станат 100 ей такива поста от по 50 реда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.