Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Проблема ми е следния:

Приемам чрез Access Point и кабела който идва от него го свързвам към компютъра. Като пусна сървър и приятелите ми могат да влизат в него чрез IP адреса ми.
Но понеже имам нужда и от Wi-Fi вкъщи, си закупих рутер и свързах кабела от приемащия рутер към този рутер и от него към компютъра, но този път не успяват да влизат в сървъра ми въпреки, че IP-то е същото...
Ето съвсем идиотска картинка на ситуацията: Моля игнорирайте разваленият български в снимката :)YfBD7NV.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, EasyThe написа:

Здравейте. Проблема ми е следния:

Приемам чрез Access Point и кабела който идва от него го свързвам към компютъра. Като пусна сървър и приятелите ми могат да влизат в него чрез IP адреса ми.
Но понеже имам нужда и от Wi-Fi вкъщи, си закупих рутер и свързах кабела от приемащия рутер към този рутер и от него към компютъра, но този път не успяват да влизат в сървъра ми въпреки, че IP-то е същото...
Ето съвсем идиотска картинка на ситуацията: Моля игнорирайте разваленият български в снимката :)

Аз виждам на картинката че компютъра е свързан към два маршрутизатора, вярно ли е това?

И защо не пробвате частния адрес на компютъра за да играете играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Показвам двата начина, по които съм пробвал. При жълтия - Рутер 1 => PC могат да влизат. При Рутер 1 => ruter 2 => PC не могат да влизат. IP адресите и при двата начина са еднакви, но не могат да влизат в сървъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, EasyThe написа:

Не. Показвам двата начина, по които съм пробвал. При жълтия - Рутер 1 => PC могат да влизат. При Рутер 1 => ruter 2 => PC не могат да влизат. IP адресите и при двата начина са еднакви, но не могат да влизат в сървъра.

Ами трябва да направите пренасочване на порта на играта и на втория маршрутизатор както е на първия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начинаещ съм има ли туториъл? :rolleyes:

Извинявам се.. Google-нах и предполагам, че открих :) Ако не се разреши проблема, пак ще пиша. 

ПС: Port Forwarding в настройките нали?

Редактирано от EasyThe (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, EasyThe написа:

Начинаещ съм има ли туториъл? :rolleyes:

Извинявам се.. Google-нах и предполагам, че открих :) Ако не се разреши проблема, пак ще пиша. 

ПС: Port Forwarding в настройките нали?

Да, именно за това говоря. Може да го има и под името NAT (вместо port forward)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R1(IP range 192.168.0.3-192.168.0.255

II

II_r2(WAN) - WAN IP=192.168.0.2 disable DHCP

I

I_PC

http://www.wikihow.com/Connect-Two-Routers

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на рутера някъде трябва да имаш настройка DMZ там пишеш IP-то на компа на който ще пускаш сървъра и си готов.

Също е добре ако ще го пускаш винаги на едно и също PC, да му дадеш статично IP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.