Премини към съдържанието
veneslav

Как се инсталира "Тема"

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам как точно се инсталира Тема на линукс дистрибуция. Четох из форумите и там коментарите са, че основата на всяка линукс дистрибуция е една, мисля, че имат предвид ядрото. А външният вид всеки, /който разбира/,може да си го направи както му харесва. Аз съм разглеждал доста дистрибуции, някои са доста шарени, други не, та въпроса ми е следния. Може ли да си сложа примерно xubuntu, и да му инсталирам Тема, за да изглежда като ultimate. Или някоя друга дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам, че имаш предвид GTK+ темите. Сваляш архива с темата, разархивираш и поставяш папката с темата в папка .themes на потребителската директория ИЛИ в usr/share/themes на кореновата файлова система.

Прочети упътването.

http://xfce-look.org/content/show.php/CrunchyBluePastel?content=174516

Инсталирането на GTK+ тема, рядко е достатъчно да се докара желан изглед, Необходими са и други разкрасявания.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, cybercop написа:

Предполагам, че имаш предвид GTK+ темите. Сваляш архива с темата, разархивираш и поставяш папката с темата в папка .themes на потребителската директория ИЛИ в usr/share/themes на кореновата файлова система.

Прочети упътването.

http://xfce-look.org/content/show.php/CrunchyBluePastel?content=174516

Инсталирането на GTK+ тема, рядко е достатъчно да се докара желан изглед, Необходими са и други разкрасявания.

Здравей, аз ползвам xubuntu, след като разархивирам темата я копирам, при опит да я поставя в папка  Themes, системата ми иска права на root. През терминала се логвам като root, същата работа. Нещо май не правя както трябва. Има ли начин с команден ред през терминала да се инсталира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Натискаш едновременно Alt+F2. Пише в полето gksu thunar и стартираш файловия мениджър, като администратор. Сега вече, можеш да копираш папката с темата във "Файлова система"/usr/share/themes.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@veneslav , ако нямаш папка ".themes" в домашната папка - създай си я. В "/usr/share/themes" я ползват всички потребители на системата (ако са няколко), докато в домашната я ползваш само ти. Допълнително когато ползваш така - гледай от където сваляш за допълнително упътване ( в случая е това (Needs gtk2-engine-murrine)).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темите, инсталирани в потребителската директория, не покриват приложенията, стартирани с администраторски права. Затова, предпочитам да ги поставям в ./share/themes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.