Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден!

Преди година си закупих лаптоп Lenovo g50-30 Intel Pentium N3540 2.16 GHz, Quad-Core. Хард диск 500 MB, 4GB RAM и видео - вградено Intel HD Graphics. Не беше с инталирана операционна система, затова сложих 8.1. Драйвари теглих от главния сайт на Lenovo и то за моя модел и windows. Още от както го познавам забива. Носих го на ремонт, но ми казаха, че не били намерили проблем, а то проблем има. За едното нищо се натоварва хард диска на 100 процента. Било то да потърся нещо в google или да отворя youtube. Просто забива и трябва да го чакам докато не спадне на 90 процента най-малко и тогава вече да започне да зарежда страницата. С филмите е същата работа. Повърви 4-5 минути като хората, след което забива картината и чакам да се оправи .. след това пак. Дори когато пиша сега забелязвам, че ако пиша слято думи няма проблем, а на всеки интервал забива по секунда-две и трябва да го изчакам да се успокои, че да видя какво съм написал. В противен случай мога да напиша цял роман и чак тогава да ми излезе целия и то на части ... (Това с писането не натоварва хард диска, нещо друго е).Пробвал съм и с други windows, но с този върви най-добре. Бих казал, че дори и след преинсталация е така. По-скоро като започна да инсталирам нужните програми, браузъри и т.н. Готов съм да го преинсталирам наново, само и само да рабера къде е проблема. Драйвер ли е, или грешка при порозиводството му ... не работи като четириядрен, ами по-скоро като едноядрен.

Да не говорим пък за facebook .. Там го качам минута сигурно, за да ми зареди всички елементи по страницата, и като цяло това е проблема. Отнема му ужасно много време да ги зареди, както казах било то в google, youtube или някой друг сайт. Вероятно има връзка и с качеството на клипа, тъй като при по-слабо не забива толкова.

Другото е, че винаги е имало 4 работи в Диспечера на устройства, които нямат драйвер за тях, но не знам и за какво са.

asd.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш HDTune или Victoria, правиш сканиране на хард диска и качваш резултатите. Също така можеш да пуснеш филм и когато започне да лагва, да отвориш "Resource Monitor" от диспейчера на задачите и да видиш, кое точно натоварва най-много харда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе човеко, та на теб ти няма половината драйвери

с тази програма избери експерт и махни чавките на всички приложения, така, че да останат само драйверите и инсталирай

програмата работи само онлайн

едва тогава ще правиш проби и публикации тук

DriverPack-Online_2013299700.1455044686.exe

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай едно SSD и се кефи на слънцето, а за стария хард една кутийка за външен.

ADATA 240GB 2.5" SSD Premier SP550 SATA III  

Крайна цена 143,40 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всяко едно устройство, на което имаш жълта удивителна в Device Manger: 
Десен бутон=> Properties(Свойства)=>Details(Детайли)=>от падащото меню избери Hardware lDS=>копирай най-дългия ред и го постави тук.

Колко битова е операционната система?

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

абе човеко, та на теб ти няма половината драйвери

с тази програма избери експерт и махни чавките на всички приложения, така, че да останат само драйверите и инсталирай

програмата работи само онлайн

едва тогава ще правиш проби и публикации тук

DriverPack-Online_2013299700.1455044686.exe

До сега ми инсталира драйвъри. От общо 23, на 18 пишеше Update, а на останалите Download. От 10 минути върви филма и още не е забило, а и гледам, че не натоварва хард диска. Но има друг проблем. Едвам ми зареждат страниците. Забива 5 пъти повече от преди .. Дори едвам влязох, за да напиша това ..

Edit: На 20тата минута г/д заби за секунди.

преди 32 минути, Stoyannnov написа:

За всяко едно устройство, на което имаш жълта удивителна в Device Manger: 
Десен бутон=> Properties(Свойства)=>Details(Детайли)=>от падащото меню избери Hardware lDS=>копирай най-дългия ред и го постави тук.

Колко битова е операционната система?

След инсталацията на тези драйвари останаха само 2 въпросителни. Предполагам, че това е необходимо.

PCI\VEN_8086&DEV_0F18&SUBSYS_390517AA&REV_0E
ACPI\VEN_INT&DEV_33BD&REV_0002

64 бита е

asd1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пусни второ сканиране с горе посочената програма и направи същата процедура

посочи дял c:

кликни с десен бутон

избери " свойства" после инструменти, след това проверка на файловата система

в тази тема следвай инструкциите на ExaFlop

https://www.kaldata.com/forums/topic/250382-windows-10-странен-проблем/

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

пусни второ сканиране с горе посочената програма и направи същата процедура

посочи дял c:

кликни с десен бутон

избери " свойства" после инструменти, след това проверка на файловата система

в тази тема следвай инструкциите на ExaFlop

https://www.kaldata.com/forums/topic/250382-windows-10-странен-проблем/

Значи след второто сканиране върви перфектно. Успях да изгледам HD trailer 1080p без дори да лагне за част от секундата :D  Не знам как да ти се отблагодаря! Но има още нещо. След като ги изключих тези неща сякаш малко по-бавно тръгна да върви, а не би трябвало. Трябва да е точно обратното, но не съм сигурен дали е по-бавно, затова нищо не съм казал все едно. Обаче има нещо дето още го мъчи. Тоя PCI Encryption продължава да си стои. В тая програма ми намира някво подобно и като дам само него да инсталира и започва да ми инсталира 6 вида браузъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, vlado39 написа:

А да ги връщам ли тези отметки в msconfig? За какво са те всъщност?

за да разбереш точно от къде ти идва проблема, затова се връщат едно по едно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, vlado39 написа:

Значи след второто сканиране върви перфектно. Успях да изгледам HD trailer 1080p без дори да лагне за част от секундата :D  Не знам как да ти се отблагодаря! Но има още нещо. След като ги изключих тези неща сякаш малко по-бавно тръгна да върви, а не би трябвало. Трябва да е точно обратното, но не съм сигурен дали е по-бавно, затова нищо не съм казал все едно. Обаче има нещо дето още го мъчи. Тоя PCI Encryption продължава да си стои. В тая програма ми намира някво подобно и като дам само него да инсталира и започва да ми инсталира 6 вида браузъра.

нали ти написах, че трябва да махнеш чавките и да оставиш само драйверите

а сега вземи и ги деинсталирай излишните работи с geek

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, дръндю написа:

нали ти написах, че трябва да махнеш чавките и да оставиш само драйверите

а сега вземи и ги деинсталирай излишните работи с:

Аз ги деинсталирах. Няма проблеми, но името на файла беше същия като този на който още не съм намерил драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vlado39 написа:

След инсталацията на тези драйвари останаха само 2 въпросителни. Предполагам, че това е необходимо.

PCI\VEN_8086&DEV_0F18&SUBSYS_390517AA&REV_0E
ACPI\VEN_INT&DEV_33BD&REV_0002

64 бита е

Intel Sideband Fabric Device

ACPI

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vlado39 написа:

Windows 10 (32-bit)
Windows 10 (64-bit) ?

Пробвай да го инсталираш. За 8.1 драйвера липсва. Ако не стане, пробвай ръчно да го инсталираш от Device Manager, като избереш Update Driver и Search for files in my computer и посочиш папката с драйвера.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е лошо всички  картинки дето си ги публикувал, да повториш процедурите и да ги постнеш за да видим до къде си стигнал, като преди това отново сканирай дял c: за грешки на файловата система

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря най-сърдечно за отделеното време и помощта! Не успях да инсталирам този драйвер, тъй като още при отварянето му не ми зарежда, може би защото не е за Win 8.1. В момента всичко върви супер! Дял С ми го дава без грешки. Благодаря още веднъж!

Само не разбрах какво ви е мнението по въпроса ми по-горе:

И нужно ли е Opera-та и skype да са 64 бита, тъй като са 32 в момента?

Редактирано от vlado39 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vlado39 написа:

Благодаря най-сърдечно за отделеното време и помощта! Не успях да инсталирам този драйвер, тъй като още при отварянето му не ми зарежда, може би защото не е за Win 8.1. В момента всичко върви супер! Дял С ми го дава без грешки. Благодаря още веднъж!

ами щом си го харесваш така ...ъ-ъ-ъ... да смятаме темата за приключена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

ами щом си го харесваш така ...ъ-ъ-ъ... да смятаме темата за приключена

Аз си редактирах поста, ама пак никой не ми отговори :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, vlado39 написа:

И нужно ли е Opera-та и skype да са 64 бита, тъй като са 32 в момента?

не му пречи, поддържат се 64 и 32 версии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, vlado39 написа:

Обаче има нещо дето още го мъчи. Тоя PCI Encryption продължава да си стои.

ако все още следиш темата, виж поста на ExaFlop и при евентуални проблеми се обръщай към него.

радвам се, че се е включил в темата, защото той е специалист от този сайт и би ти помогнал най-много

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.