Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  имам въпрос или  проблем не се знае, относно лаптоп Elitebook8460p при гледане на клипове в youtube, сваляне на филми  процесора на лаптопа достига до 95 градуса. Това нормално ли е ? какво бихте ме посъветвали да направя . Процесора е i5 intel i5 2520 2,50 ghz

Редактирано от dsa1996 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е.

Ползваш ли някакви охладители? Отварян ли е скоро за чистене от прах и тн.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопчето ти е доста старичко, не е лошо да го занесеш на сервиз. Те, освен почистване сменят и термопастата на процесора. Това се прави на 6-7 месеца...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За термо паста е ! ( Aко не е бил отварян от както е бил купен ) (1,2год) ?
Ако е бил изтърван може да има проблем с охлаждането.
Според теб как ти работят вентилаторите ?! i3 i5 i7 процесорите са големи печки .. трябва хубаво да върти вентилатора!
Ако си го използвал докато си легнал в леглото и си запушил отвеждащия канал със студен въздух е кофти за лаптопа!

Също може да сканираш ротино за вируси в системата това също може да окаже влияние като повиши колсумацията на RAM и CPU ?

Редактирано от Niksanae (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами Windows е нов, а  и със стария и с новия пак грее. Лаптопа е взет втора ръка като резервен но ми хареса доста и си го ползвам главно него. Ще го занеса в такъв случай на профилактика :) . Ами аз нз колко вентилатора са обаче ми работи добре  вентилатора за процесора . А има ли вариант това загряване да е придадено от видео картата ?  и датчика да засича нея ?  

Почистих го сега , намазах го и със паста, старата се беше изпарила :D  вентилатора беше задръстен със пепел. За сега ми държи 50 55 градуса това ме устройва :) 

Редактирано от dsa1996 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм... 50 55 на мен ми се виждат много, за мен нормалното е към 40 45 .. но пак е добре не е като 90 95 ?! :03:

Редактирано от Niksanae (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Laptop  със подобен процесор няма как да работи  под 50 градуса  при нормално ползване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В idle status може и да държи 40-45 ,нормално е но под товар и под флаш такива температури за лаптоп са илюзия .Като се има предвид ,че на тези процесори максималната температура е 105 тези 50-55-60 са в рамките на нормалното като се гледат филми и клипове с високо качество говорим за 720 p и 1080 p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да  в момента се държи така  do 55 60 градуса ще видим по натам :) . Благодаря на всички които ми помогнаха .

Поздрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си и един външен охладител. Това ще свали още 4-5 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Niksanae написа:

Ммм... 50 55 на мен ми се виждат много, за мен нормалното е към 40 45 .. 

Глупости. Особено лятно време, как ти се вижда да го държиш на температура с 10-15 градуса по-висока от тая в стаята, освен ако не си му намерил място в хладилника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си купя външен охладител . Само искам да вметна че термопастата е по различна от тази за компютър, бяла взета е Атомната централа в Козлодуй. Понеже се занимаваме с ремонт на аудио техника и е слагаме на транзисторите.  Ето такава е ! Дали е проблем това ?  да сложа ли оргинална за компютър 

581.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз последно като слагах беше с такъв цвят, а за съдържанието си нямам и на идея дали има разлики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопи най-добра е на силиконова основа и да не е електропроводяща MX-2 и MX-4  са много качествени.

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пастата за транзисторите е много добра и не бих се притеснявал...стига да не е нанесена с пръст по процесора;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм ..............то ако беше така хората нямаше да купуват 3-4 грама качествена паста по 15 кинта :) ,специално на лаптоп не бих я сложил .На настолно PC със процесор с капачка ще върши работа :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс:no-no: малко се подведох по снимката по горе... За мобилните наистина не се препоръчва! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:14:именно ,за мобилни процесори е все едно си сложил крем за след бръснене......ще върши същата работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам и специално за процесори , тази ще я махна и ще си сложа за процесор си :)  

Благодаря на всички за помоща 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.