Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , в момента имам само 2 активни колони микролаб соло 7, предполагам ги знаете. Искам постепенно да си купя още усилвател и бас туба(не знам дали това е правилен термин), но като не съм решил кое ще е първо, като за двете неща давам по 400-500лв за всяко. Ако може да ме посъветвате и за някакво евтино шумоизолиране и тъй като съм на 1-ви етаж, искам да попитам ще има ли ефект ако изолирам само тавана и едната стана, където има съседи?

Редактирано от ma57er2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, ma57er2 написа:

Искам постепенно да си купя още усилвател и бас туба(не знам дали това е правилен термин), но като не съм решил кое ще е първо, като за двете неща давам по 400-500лв за всяко. 

Трябва ти един активен субуфер,като тези: субуфери .Те са с вграден усилвател,така,че няма нужда да купуваш нищо друго. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Димитър 59 написа:

Трябва ти един активен субуфер,като тези: субуфери .Те са с вграден усилвател,така,че няма нужда да купуваш нищо друго. 

Изглежда добре, но усилвателите не предлагат ли много по-голям набор от опции и еквалайзери, както и по-добро качество? Качеството предполагам не е различно предвид цената, но може би най-добре е да се чуе на място за да се прецени. За шумоизолацията какво ще ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, ma57er2 написа:

Изглежда добре, но усилвателите не предлагат ли много по-голям набор от опции и еквалайзери, както и по-добро качество? Качеството предполагам не е различно предвид цената, но може би най-добре е да се чуе на място за да се прецени. За шумоизолацията какво ще ме посъветвате?

Тези субуфери,си имат всички функции за регулиране на ниските честоти,за което са предназначени.Повече функции имат усилвателите,които са за другите видове тонколони.За шумоизолацията,ще кажа само че щом ти е необходима сега,то със субуфър ще е още по необходима.Защото ниските честоти се чуват най много от цялата гама на музиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ma57er2 написа:

За шумоизолацията какво ще ме посъветвате?

Да отидеш на село и там да пускаш дискотеката. В жилище със съседи не е нормално да се надува каквото и да е. Като искаш силно си купуваш слушалки, не буфер и усилвател. Ако съм ти комшия и чуя да надуваш буферите на втората минута тока ти е спрян. При повторно нарушение кабела отрязан изкъсо. Каквато и изолация да слагаш надуеш ли всичко горе ще се чува. Постави се на мястото на човека горе уморен от работа искащ да поспи...

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ice_lion__01 написа:

Да отидеш на село и там да пускаш дискотеката. В жилище със съседи не е нормално да се надува каквото и да е. Като искаш силно си купуваш слушалки, не буфер и усилвател. Ако съм ти комшия и чуя да надуваш буферите на втората минута тока ти е спрян. При повторно нарушение кабела отрязан изкъсо. Каквато и изолация да слагаш надуеш ли всичко горе ще се чува. Постави се на мястото на човека горе уморен от работа искащ да поспи...

Имай си стереотипите, но не ми давай акъл кое къде и как. Като искаш да знаеш нещо питай, това какви съседи имам лесно може да го провериш, но защо го коментираш въобще, мислиш че единствения начин да слушам през буфера е да права дискотеки с няква "селска" музика явно си много запознат и с това, както и с разположението на жилището ми и характера на съседите ми, предполагам имаш слушалки и си ги обичаш много. Предполагам след като си толкова запознат и дори не ми даваш един относително нормален отговор за "това което питам" и все пак не си се сетил, че има разлика когато слушаш музика или гледаш филм може просто да намалиш буфера до подходящото ниво, което ти харесва и не пречи на околните и въпреки това да му се насладиш достатъчно, защото разлика без буфер и буфер с намалени честоти е от значение, но това си е твой проблем така че дай да пишем по темата, ако все пак можем да спрем да мислим за себе си и вечно да се оплакваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ma57er2 написа:

....явно си много запознат и с това, както и с разположението на жилището ми и характера на съседите....

Какво има да съм запознат? Живея в панелка и под мен има един, който понякога пуска "звуци". Не мога да кажа, че ги усилва, затова и не му правя нищо. Но плочата, която дели етажите е не повече от 15-20см. Да ти кажа, че ВСИЧКО СЕ ЧУВА. Телевизор, скайп, уредба, дори разговори когато са компания за фифа. Щом това се чува, представи си ниските честоти дори не усилени, как всичко ще трепти "когато си на кеф". Който не му е било "под" главата не знае за какво става въпрос.

За изолация някой лепят кори от яйца. Това е най-евтиният вариант. Грозно, но щом го правят вероятно има поне малък ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силна музика в блок е малко кофти работа, за това колегата по-горе, за него си е прав.

Не искам да бъда разбран погрешно, защото аз също съм мераклия на силната музика. Имам към 500 вата суб + 200 за звук съдейки по колоните, иначе усилвателите са ми по-слаби (и двата са 2х100 вата).  Просто, за да слушаш силна музика и да не влизаш в конфликти със съседи, е добре да си изолиран в някоя къща пригодена за тази цел. Аз примерно не съм в блок. В противен случай, че ти мрънкат като бабичка във влака. 

Щом даваш такива пари за музика - моя съвет е: Ако караш само на вградена звукова карта на компютъра - вземи си задължително отделна хубава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.