Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си лаптоп преди 5-6 месеца от виваком. Lenovo g50-30 .  Нямам проблеми с него, работи колкото може машината. Въпросът ми обаче е, че захранването (вентилатора) нещо не духа въобще грам. Случайно видях един друг лаптоп пак леново и вентилатора на захранването си работеше, духаше. Проблема да не е от лаптопа или така работи този модел - на тих режим. Според вас има ли опасност да си замине процесор-видео карта. Благодаря предварително :)

jtyjt.jpg

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и провери какви са температурите в момента. Не е задължително вентилатора на лаптопа да се върти постоянно. Има модели, при които вентилатора се включва след като процесора стигне до определена температура. Надявам се, че не си ровил в настройките на биос настройките за самата температура и настройките за вентилатора ( ако има такива разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Въпросът ми обаче е, че захранването (вентилатора) нещо не духа въобще грам.

При някой модели когато са на ниски обороти вентилатора не можеш да го усетиш, че работи. Поднесете пламъка на запалка към отвора на радиатора и ще видите духа ли или не. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел е точно такъв,вентилаторът се включва на по-големи обороти когато е необходимо.Друг метод за проверка е да навлажните пръстите на ръката(с вода) и да ги доближите до предпазната  решетката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Костов написа:

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и провери какви са температурите в момента. Не е задължително вентилатора на лаптопа да се върти постоянно. Има модели, при които вентилатора се включва след като процесора стигне до определена температура. Надявам се, че не си ровил в настройките на биос настройките за самата температура и настройките за вентилатора ( ако има такива разбира се).

Ръчкал съм из настройките, когато трябваше да мина на 7. Но не мисля, че съм ги барал - не пипам каквото не разбирам.

Ето скрийн с температурите при натоварване. Ноормални ли са?

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделите със Celeron са с пасивно охлаждане.

Редактирано от Пунта мара (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Ще помоля, някой да ми обясни!

Какво е на лаптоп Lenovo g50-30  "че захранването (вентилатора) нещо не духа въобще грам. " !!!

Кой е вентилатора на захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Пунта мара е прав. Селероните са без вентилатор, то и радиатор нямат а една ламарина, а на тоя от снимката се вижда радиатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Има модели, при които вентилатора се включва след като процесора стигне до определена температура.

И ти ли не следиш темата със интерес!

Човека е попитал за вентилатора на захранването!

Не за вентилатора на процесора!

А кой кога се включва вече си е една каша!

Кашата си е на всички потребители, които бързат да пишат без да мислят!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си колега. Този модел май е без вентилатор на охлаждането. Ето линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.