Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Инсталирах виста на компа който сглобих от частите които бях купил преди една година(исках да го направя както трябва- 128 ссд, и качествено захранване, ама 200лв нещо не ми се дават- затова 320гб сата2 хард и 400вата be quiet)

Проблемът е че не ми се показва флопито в уиндоуса, а взех скъпото дъно само заради FDD connector-a(P67 Extreme4)

Pentium G860

P67 Extreme4

8gb ram

Vista Ultimate SP2 x64

всичко което е на страницата на асрок (освен 5,6,7,9) e инсталирано

Как да го оправя?

добре, открих си малка грешка- не бях оправил настройката в uefi- сега вече се показва, обаче като сложа дискета и се опитам да я отворя ми пише че няма дискета.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да беше си взел едно USB флопи за 25 лв. и нямаше да имаш нужда от купуване на скъпи дъна и ходене по мъките за нещо, което го използват само в НАП.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, lupis написа:

Да беше си взел едно USB флопи за 25 лв. и нямаше да имаш нужда от купуване на скъпи дъна и ходене по мъките за нещо, което го използват само в НАП.

не само в НАП ...ъ-ъ-ъ... много от музикалните инструменти(синтезатори) работят с флопи, а обработката и конвертиране на файлове между различни инструменти става само с компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И така да е, мобилното флопи може да си го закачи навсякъде и да обработва компилациите намясто;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

към автора на темата

има различни видове флопита, да не си сложил несъвместимо флопи на твоя комп?

на повечето флопита, част от лентовия кабел е обърнат и тази част е към флопито ...ъ-ъ-ъ... да не си объркал краищата, щото понякога и това става

на кабела трябва да има червена ивица, която съвпада с пин 1 ...ъ-ъ-ъ... не си мисли, че те мисля за глупав, просто някой път човек се обърква

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То май кабела не влиза ако е обратно https://www.google.bg/search?q=pata+%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB&safe=off&biw=1152&bih=727&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-7ofYmvPKAhXCIJoKHf_CAuUQ_AUIBigB#imgrc=7z4FY4GPcv8YLM%3A

Ако не работи както трябва е възможно да е повредено флопито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

както трябва е кабелът, баща ми е данъчен, затова ми трябва.

USB флопитата ми се сториха много проблемни.

преди 23 минути, дръндю написа:

към автора на темата

има различни видове флопита, да не си сложил несъвместимо флопи на твоя комп?

на повечето флопита, част от лентовия кабел е обърнат и тази част е към флопито ...ъ-ъ-ъ... да не си объркал краищата, щото понякога и това става

на кабела трябва да има червена ивица, която съвпада с пин 1 ...ъ-ъ-ъ... не си мисли, че те мисля за глупав, просто някой път човек се обърква

какви различни видове, на стария комп с ХР и G31M-ES2C работеше без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, дръндю написа:

има различни видове флопита

Аз не се сещам за разлика във видовете флопита освен онези от преди 25 години. Кабелите за асемблирани машини обикновено имат и двата стандарта на разместване на част от пиновете. Само при марковите машини се слага тамън по дължина кабел и с букса нужна за вложеното флопи. 

преди 46 минути, ice_lion__01 написа:

То май кабела не влиза ако е обратно

Това специално е 80 пинов кабел и не е за флопи 

преди 3 часа, Ivelin _ написа:

Инсталирах виста

А защо по дяволите Виста !?!?!?!

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Току що, pconline написа:

А защо по дяволите Виста !?!?!?!

Ми носталгия, май че няма да го бъде. Може да пробвам с ХР колкото да се види дали не е от вистата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес включих компа и вистата не искаше да се включи- син екран за по-малко от секунда и започва отначало(safe mode, with networking, command prompt и start windows normally).

Реших да му сложа ХР, записах на флашка, дадох му да буутва от флашката- мигаща черта(като в cmd)

Та да питам- нещо специално (драйвъри, ъпдейти и тем подобни) ще трябва ли да се прави за да работи 7 с флопито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тц..........слагай 7 Про 64 и си свиркай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъкмо сложих Enterprise x64

5 часа търси драйвъра за флопито, на асрок има някакви, ама си нямам никаква идея как се слагат.

Помощ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега пише че има драйвър, а като се опитам да отворя флопито пише че няма дискета. И с двете флопита е така.

Редактирано от Ivelin _ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия флопита вероятно са на по десетина години ако не и повече, та вероятността да са умрели или сериозно зацапани е извънредно голяма, а и само с една дискета ли ги пробваш? Опитай с друга че това са най-скоропостижно мрещите медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С поне 5 дискети, до сега са работили, това второто е на 10 години, другото е на по-малко, но допреди 3 дни работеха на другия компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Флопи на 10 години и искаш да работи. Сложи си едно USB флопи и проблема ти е решен. 

Може да имаш проблем и със самото дъно. Не каза каква грешка е излязла, при опит да се стартира Windows Vista?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎12‎.‎2‎.‎2016‎ г. at 0:38, pconline написа:

Аз не се сещам за разлика във видовете флопита освен онези от преди 25 години. Кабелите за асемблирани машини обикновено имат и двата стандарта на разместване на част от пиновете. Само при марковите машини се слага тамън по дължина кабел и с букса нужна за вложеното флопи. 

на много флопита се бучкаха платки за съвместимост, които по същество представляваха разместване на пиновете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, дръндю написа:

на много флопита се бучкаха платки за съвместимост, които по същество представляваха разместване на пиновете

При наличието на такъв кабел, каквито се правят от повече от 20 години насам то нуждата от платка отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, pconline написа:

При наличието на такъв кабел, каквито се правят от повече от 20 години насам то нуждата от платка отпада.

те това си е стандартен кабел за флопи, а аз ти писах за самите флопита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, дръндю написа:

те това си е стандартен кабел за флопи, а аз ти писах за самите флопита

ми поне от 20 години друго не се ползва, а и не разбирам какво обсъждаме след като се твърди че тия флопита са работили в друго РС вероятно се пробват със същия кабел защото от 10 години и кабели не идват с дъната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, pconline написа:

ми поне от 20 години друго не се ползва, а и не разбирам какво обсъждаме след като се твърди че тия флопита са работили в друго РС вероятно се пробват със същия кабел защото от 10 години и кабели не идват с дъната.

съгласен съм, не беше нужно да се обсъждат видовете флопита, след като тези са работили

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В BIOS разрешено ли е флопито и Floppy seek. При стартиране на машината флопито "трака" ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, pconline написа:

Кабела е нов, дойде с дъното.

преди 20 часа, ExaFlop написа:

В BIOS разрешено ли е флопито и Floppy seek. При стартиране на машината флопито "трака" ли?

Флопито е разрешено, floppy seek не съм видял да има. Май не трака, ама пък и не съм го чувал никога при включване, даже и на старото дъно като беше. Сега обаче лампичката свети постоянно, на старото дъно примигваше при включване и като чете дискета.

Редактирано от Ivelin _ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.