Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам, дали ни трябва SSD диск за геймърски компютър. Разбрах, че от него зависи бързината на самия windows, но ще влияе ли на производителността на игрите?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. Ако бюджета е малък по-добре без тъй като ще е за сметка на видеото или процесора а няма как да ги компенсира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играта е  инсталирана на него ще зарежда по бързо и с това се изчерпва предимството.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бързината на една ОС зависи от много неща но най-много зависи от самия процесор провери дали може да се клокне .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, AlkatrazBG написа:

Ако играта е  инсталирана на него ще зарежда по бързо и с това се изчерпва предимството.

Това не е много вярно, много зависи от играта.

преди 16 минути, adersa написа:

Бързината на една ОС зависи от много неща но най-много зависи от самия процесор провери дали може да се клокне .

Един компонент не прави компютъра добър. Как решихте че процесора е слаб че да го клоква ? Това няма нищо общо с въпроса на темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, AlkatrazBG написа:

Не винаги. Има игри, които искат и бърз диск за да вървят плавно. Така, че всичко е относително.  В повечето случаи от SSD  няма полза дори за зарееждане по следните причини. Ако игрите ти са платени, обикновено се ползва платформа като Steam, Origin, Uplay  и тем подобни. Ако играеш примерно far Cry 4, въпреки че зареждането на ниво става за 3-4 секунди, то докато стигнеш до тая помощ от страна на SSD, минаваш през пускане на Steam, стартиране на Uplay, евентуална проверка за ъпдейт и ъпдейт на Uplay, стартиране на играта и търсене на интернет връзка, което може да отнеме много време. Минават какви ли не заставки, щракаш с мишката къде ли не, докато стигнеш до зареждането от SSD, което ще даде няколко секунди предимство. Между временно е минала 1-1.30 минути и то ако всичко е наред с интернета и ъпдейтите. При други игри, искащи връзка с интернет е подобно положението. Чака се за връзка с интернет, а ако той е слаб, може да се почака и повечко. Аз затова се отказах да инсталирам игри на SSD, освен някои, които се стартират без разни предварителни условности и реклами. Много е дразнещо играта да се стартира за 5 секунди, а преди това да минат 5 заставки на AMD, NVIDIA  и какво ли не, рекламиращо нещо всеки път незнайно защо. Може би за да намразят хората тоя продукт.  Но пък SSD  си има предимство при работа на Windows. Дори едно просто зареждане на Steam  при стартиране на системата става бързо, а ако не е стартиран, също нещата са по-добре, защото за да се стартира коя да е игра, купена за Steam, Origin  и т.н., трябва стартиране на тая платформа, а това е най-дразнещо от всичко като че ли. Макар че origin  със или без SSD  си е същото лайно, стартиращо се над една минута, докато си намери интернета. Ако игрите са пиратски, предимство ще има при много от тях, понеже няма да са обвързани с разни платформи. 

От друга страна ако трябва да се избира между 3 TB  диск  или SSD  с 1 TB  за игри, то първия вариант за мен е за предпочитане, понеже в днешно време на 1 TB  диск може да се инсталират 20-30 игри, не повече. А ако човек има добра колекция в STEAM,  то това е едно нищо. Още повече, че не върви всеки път като не ти се играе някоя 50 GB  игра да я триеш и след това да губиш ден за повторна инсталация. Затова за игри  - голям хард диск, а SSD  като допълнителна опция. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да естествено. Кой купува хард дискове изобщо вече? Хард диска е не надеждно механично устройство. Цените на ССД са вече толкова ниски че няма смисъл от купуване на хард дискове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В игрите няма да ти помогне много SSD-то. Хубава екстра е и компютъра като цяло се представя по-добре, но ако нещата опират до бюджет, може и без него. Ако искаш по-конкретни отговори, кажи какви игри ще се играят, за да дадем линкове към съответните бенчове....то google може и ти да си го претърсиш за съответните варианти на геимплей. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, adersa написа:

Еми ето процесора който е към конфигурацията http://www.pazaruvaj.com/procesori-c3139/intel/skylake-core-i5-6400-2-7ghz-lga1151-p303168147/

Иначе, благорая ви за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

firestarter, всеки път като искаш да търсиш нещо, да инсталираш нещо да отвориш нещо .. без значение всяка ИО операция ще е 10 - 20 пъти по бавна с диск. Например някой голям ъпдейт се инсталира с механичен диск часове (например свежа инсталация на виндовс 8  и ъпдей то 10 с ссд е супер бързо и не се усеща, с диск може да продължи цялата нощ) Samsung 850 Pro 2,5" 512 GB за 200 Евро, защо някой би купил хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Desdinova написа:

Да естествено. Кой купува хард дискове изобщо вече? Хард диска е не надеждно механично устройство. Цените на ССД са вече толкова ниски че няма смисъл от купуване на хард дискове.

Я кажи тогава, къде да си инсталирам всичките 200 игри, за които съм дал доста повече пари отколкото струват две 1 TB SSD? Интересно ми е, защото аз имам няколко хард диска с общо пространство в момента 3.5 TB. Половината игри не са инсталирани, защото нямам място. Ами то да реша да инсталирам последните 10 игри, които съм купил, ми трябват поне 400 GB  пространство. мога да го изчисля точно, но не е там проблема. Как да заебеш HDD,  след като нормална цена имат SSD  до 256 GB? Дори цените на 500 GB SSD хвърчат в небесата все още, а ползата от тях е спорна. Или се връщаме във времената, когато се чудехме какво да правим с 20,40, че и 80 GB хард дискове. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползата от тях не е спорна. 500гб ССД струва 200 Евро. Ако ти трябва повече вземи по голямо, къде е проблема? Samsung MZ-7KE2T0BW 2 TB, две такива и си имаш 4тб.

Аз имам 2х 256 и ми стигат... Моите данни са в облака, локални неща нямам :).

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Desdinova написа:

Като почнете с такива изхвърляния... Кой купува хард дискове изобщо вече? - Почти всички. Хард диска е ненадеждно механично устройство. - Вярно е. Обаче ССД е не по-малко ненадеждно. Цените на ССД още са много високи сравнение с цените на хард дисковете. Дали има смисъл от ССД? - Да, почти задължителна покупка е при взимането на нова конфигурация, освен в случаите на ограничен бюджет.

Редактирано от ncl (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Heh ... Флопита, оптични носители, време и за хард дисковете да заминат в кофата :).

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислисш ли? Аз не съм виждал Хард диск от 5 години :). Няма Хард дискове в телефони в таблети в лаптопи, само в някой стар десктоп може би все още се подвизава някой стар и умиращ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Desdinova написа:

firestarter, всеки път като искаш да търсиш нещо, да инсталираш нещо да отвориш нещо .. без значение всяка ИО операция ще е 10 - 20 пъти по бавна с диск. Например някой голям ъпдейт се инсталира с механичен диск часове (например свежа инсталация на виндовс 8  и ъпдей то 10 с ссд е супер бързо и не се усеща, с диск може да продължи цялата нощ) Samsung 850 Pro 2,5" 512 GB за 200 Евро, защо някой би купил хард диск.

Човека пита конкретно за ползта в игри и като гледам другата му тема, в която са описани евентуалните компоненти, си мисля, че опираме до бюджет... За теб 200 евро, може да са нищо, но за други е равно на месечна заплата, което автоматично изключва всички предимства на SSD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Desdinova написа:

Това че той не може да си позволи ССД, не означава че не ни трябват или че ползата от тях е спорна!

Можете ли да посочите цената на  SSD 3 или 4 терабайта  и същата такава за  HDD? Аз не играя игри и не зная какво представляват, но ползвам дискове за да запазя инфо от 20-24 терабайта. Та да споделите името на Вашия "облак"  и с какъв обем, за да минем и ние  както викат хората - "по тънко" Не се срамувайте.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега оставам без ссд, но може би по-късно ще добавя един към конфигурацията. Все пак благодаря за помощта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Можете ли да посочите цената на  SSD 3 или 4 терабайта  и същата такава за  HDD? Аз не играя игри и не зная какво представляват, но ползвам дискове за да запазя инфо от 20-24 терабайта. Та да споделите името на Вашия "облак"  и с какъв обем, за да минем и ние  както викат хората - "по тънко" Не се срамувайте.

Ама тия облаци...какво да съхранявам там и колко време ще го тегля? То дето облак, там и STEAM  облака с десетките и стотици неинсталирани игри. Само че да изтегля една 50 или дори 25 GB  игра, каквито са новите, ми трябват часове теглене. И като я изтегля тая игра, не ми хареса или не тръгне, къде я слагам и какво правя? Преди 2 седмици се занимавах с една калпаво написана игра с големина 24 GB. наложи се да я тегля 6 пъти от STEAM,  а това е над 100 GB. Отне ми няколко дена играчка. Но това важи за всички игри. Преинсталирам ли системата, почва едно теглене дни наред. Дори и сега имам неизтеглени игри, които играя често, но напоследък не съм се замислял за тях. някой ден ще реша да играя, ще почна да тегля, ще минат 2-3-4 чса и ще ми се отиграе. Е, къде да ги слагам тия 20-30-50 GB игри и колко SSD-та трябва да купя? За 400 лева се вземат 6 TB HDD  срещу 500 GB SSD. Това е 12 пъти повече място! 500GB  днес са толкова, колкото бяха 60 GB  преди десетина години, когато и най-голямата игра не минаваше големината на едно еднослойно DVD. А 60 GB  и преди 10 години бяха прекалено малко и не стигаха за нищо, още повече ако човек и игри играе.  Тук не слагам видео, снимки и така нататък. Ами сега един фотоапарат в RAW  формат прави снимки от над 20 МБ. Аз 500 снимки да направя, ето ти 10 GB. Направи някое HD клипче, запиши някоя игра докато играеш и само за 2-3 месеца ти е заминал 1 TB хард диск  и то без да го пълниш излишно с игри. 

Външни хардове, облаци...ей сега ще седна да свързвам външен хард за една снимка или едно файлче. Знаеш ли кога ще стане? Точно никога.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Кико написа:

Ама тия облаци...какво да съхранявам там и колко време ще го тегля? То дето облак, там и STEAM  облака с десетките и стотици неинсталирани игри. Само че да изтегля една 50 или дори 25 GB  игра, каквито са новите, ми трябват часове теглене. И като я изтегля тая игра, не ми хареса или не тръгне, къде я слагам и какво правя? Преди 2 седмици се занимавах с една калпаво написана игра с големина 24 GB. наложи се да я тегля 6 пъти от STEAM,  а това е над 100 GB. Отне ми няколко дена играчка. Но това важи за всички игри. Преинсталирам ли системата, почва едно теглене дни наред. Дори и сега имам неизтеглени игри, които играя често, но напоследък не съм се замислял за тях. някой ден ще реша да играя, ще почна да тегля, ще минат 2-3-4 чса и ще ми се отиграе. Е, къде да ги слагам тия 20-30-50 GB игри и колко SSD-та трябва да купя? За 400 лева се вземат 6 TB HDD  срещу 500 GB SSD. Това е 12 пъти повече място! 500GB  днес са толкова, колкото бяха 60 GB  преди десетина години, когато и най-голямата игра не минаваше големината на едно еднослойно DVD. А 60 GB  и преди 10 години бяха прекалено малко и не стигаха за нищо, още повече ако човек и игри играе.  Тук не слагам видео, снимки и така нататък. Ами сега един фотоапарат в RAW  формат прави снимки от над 20 МБ. Аз 500 снимки да направя, ето ти 10 GB. Направи някое HD клипче, запиши някоя игра докато играеш и само за 2-3 месеца ти е заминал 1 TB хард диск  и то без да го пълниш излишно с игри. 

Външни хардове, облаци...ей сега ще седна да свързвам външен хард за една снимка или едно файлче. Знаеш ли кога ще стане? Точно никога.

Нали това не е адресирано до мен, понеже мен си цитирал? Иначе си напълно прав за това, което си написал.Да харча пари за игри!!! Никога не бих го направил. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

Ето ти пример

Samsung 850 Evo 2 TB Internal Solid State Drive - "само" £502.17 (за 3 - 4 TB  ще почакаш)

2TB WD WD20EZRX Green 3.5 HDD SATA III 6Gb/s IntelliPower 64MB Cache 8ms OEM£66.00

WD Red 4TB for NAS 3.5-inch Desktop Hard Drive - OEM £131.92

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените Жорка, аз ги зная. Аз попитах господина, щото предлага неща и няма адекватен отговор ни за цените, ни за облаците!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Stoicho.k7
      Лаптопа е ползван много малко време и няма никакви забележки!
      Всичко по него е запазено и е в перфектно състояние. Единствено батерията му държи 30-тина минути.

При закупуването му получавате, безжична мишка с формата на кола, чанта от естествена кожа и чиста инсталация на Windows 10 PRO + Microsoft Office 2016, като операционната система ще бъде оптимизирана и всичко ще бъде настроено и готово за работа/ползване.
      Тоест - ПОЛУЧАВАТЕ ГОТОВ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ НАСТРОЕН И ЧИСТ ПРОДУКТ + УНИКАЛНА БЕЗЖИЧНА МИШКА И ЧАНТА ЗА НЕГО! 

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
      - видео карта - Intel(R)
      - процесор - Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2,30GHz
      - RAM - 3GB DDR3
      - твърд диск - 600GB HDD
      - 15.6 инча
      - DVD записвачка
      - вградена уеб камера
      - жак за микрофон/слушалки
      - Bluetooth
      - и други...

Лаптопа е перфектен за работа с офис програми, браузване в нета, филми, музика и леки игри.
      Гаранция - няма.
      Доставката се поема от купувача или чрез лично предаване.
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.