Премини към съдържанието
dadino

Връщане на Windows 7 на лаптоп с Windows 8

Препоръчан отговор

Лаптоп Acer ES1 - 512 има инсталиран Windows 8. Искам да го върна на 7, но не иска да буутва по никакъв начин. Направих буут ордъра както трябва. Пробвах от флашка, от диск, но нищо - просто си стартира ОС-то. Security boot-a е включен, но не знам какво точно представлялва това, само като инфорамция го давам. Има ли някакви решения?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dadino написа:

Лаптоп Acer ES1 - 512 има инсталиран Windows 8. Искам да го върна на 7, но не иска да буутва по никакъв начин. Направих буут ордъра както трябва. Пробвах от флашка, от диск, но нищо - просто си стартира ОС-то. Security boot-a е включен, но не знам какво точно представлялва това, само като инфорамция го давам. Има ли някакви решения?

Трябва да изключиш UEFI и да включиш Legasy в BIOS, после поставяш Legasy First

Security boot - Disabled

Legasy boot - Enabled

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Буутна с тези неща. Ама сега има друг проблем, пише, че дяла е GPT и не ми дава да инсталирам Windows.... :(

Оправих проблема като изтрих всички дялове и ги направих наново. Мерси за вниманието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от dipsuchos
      Здравейте, спецове,

Изложих се максимално с опитите за експлоатация на чисто новия си hard disk drive 1ТВ 2.5'' WD black 2.5'' sata III, 7200, 32M, ами, не е да е сдал багажа, да речеш. Всичко започна оттам откъдето трябваше - инсталация на операционна система без платен лиценз, а именно - Ubuntu последната desktop версия. За неспециалисти ми се стори добър избор, имайки предвид, че сървърната версия изисква кодене за почти всеки ход, а и без графики, някак си ми е твърде хардкор, обаче който не разбира от компютри, бързо може да овапца работата, та дори и с широкодостъпния. 

Блокирах HDD-то и сега опциите му са в silver цвят (а не в grey) и са невъзможни за клик - всичките освен "exit with/without saving the settings" (ама какви сетинги да правя след като ми забранява, не ми е ясно :D). Под менюто "Boot" се чете: UEFI checked, Secure boot enabled; Boot priority order (сив правоъгълник) и когато плъгна USB-то (изписва две дублиращи се имена на Flash Memory-то, сигурно заради опита ми да инсталирам и двете десктопни версии 16.04 и 17.10).

Когато избера SysRq от клавиатурата ми изписва 3 опции:

1. *Ubuntu (съобщава ми: "please unlock disk sda3_crypt" (предполагам, че е във връзка с въвеждането ми на последователни цифри на син екран като забавна част от процедурата). След като въведа този код успешно, ме отпраща към десктопа и бекграунда на Ubuntu - super, ще си кажеш, значи съм го инсталирал правилно. Обаче екранът си е мъртвило - нито икони, нито програми, нито нищо - само един курсур, способен да се движи, но не и да изпълнява команди. 

2. Advanced options for Ubuntu (Ubuntu with Linux 4.13.0-36-generic/Ubuntu with Linux 4.13.0-36-generic (upstart)/Ubuntu with Linux 4.13.0-36-generic (recovery mode)) 

3. System setup (BIOS)

По време на инсталацията и на двете версии, бях кликнала на "Encrypt the new Ubuntu installation for security", дали това може да е причината? След като многократно ми отказваше да се рестартира като последна стъпка от инсталацията показваше застинал екран, нищо не помръдваше и нищо не се рибуутваше. Някак си се озовах (не помня къде съм кликнала, нито кои клавишни комбинации съм тествала :D) върху един Ultramarin екран, където ми се даваха няколко цифри, които да изписвам след като са се появили на десктопа - пък може и тук да се корени проблемът. 

Освен цялата тази каша, помня, че бях задала настройки за допълнително криптиране или защита в BIOS или по време на install, така че да не знам и аз какво става... Паролите ги имам, не ги греша, ама не знам как да деактивирам този тотален блокаж. Къде? 

Ще се радвам някой да сподели решение, защото исках да ползвам компютъра си спешно и без да се допитвам до оторизирани лица срещу заплащане (просто все още не печеля, а не, че не харесвам специалистите).

Благодаря Ви за отделеното време!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.