Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. На една позната детето и ползва въпросния телефон LG e440. Лепнал е някакъв вирус който тегли постоянно нещо от нета и излизат препратки с еротични картинки. След Хард Ресет все още са в телефона. Явно са се наместили в системните файлове. Разгледах темите дотук във форума и в една от тях имаше решение с програмата - Root Uninstaller. Успях да я инсталирам но на въпросното еротично приложение опцията за деинсталация не е активна. За това реших че явно ще се опира до флаш. Не съм много запознат как става, но намерих в нета достатъчно информация как се прави. Само дето не мога да намеря линк с оригинален стоков ром за модела. Намирам линкове но вече не са актвини. Ако някой може да помогне с такъв линк ще съм ви много благодарен. По възможност с поддръжка на Български език, но ако не е пак ще съм благодарен за помощта.

Благодаря ви предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На български нямам идея къде да намериш, освен да попиташ във форума на андроид.

Ако някой може да ти помогне читаво, това ще е в Xda, но все пак модела не е от върховите и не знам дали ще имаш успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционните системи за мобилни телефони в мрежата се търсят под име firmware но подробности.
LG лесно се флашват,
До колкото виждам е андроид базирано устройство.
Фърмуерът му е в .kdz формат.

Съответно минималните изисквания към подкарване на флаш процеса са:
Компютър с операциона система по възможност Windows 7.
USB Кабел за комуникация между компютър и мобилно устройство.
Драйвери за USB комуникацията между компютър и мобилно устройство.
Флашер на производителя, предполагам LG flash tool.
Установени драйвери в операционната система на компютъра.
Минимум по една успешна USB комуникация между мобилно устройство и компютър във всичките си режими на кабелна комуникация.

Стартира се флашера, зарежда се във флашера фърмуера, осъществява се кабелната комуникация. Устройството се вкарва в съответен режим в по новите модели се нарича даунлоад режим и се постига при кабелна комуникация с компютър се набере комбинация от волюм ъп и пауър. Но тук може да стоят нещата по различно. Трябва да си проучите.

Следващата идея която мога да споделя е да се рутне девайса, да се добави приложение link2sd. И да се деинсталира зловредният софтуер от системата.

Успех.

Фърмуери открих тук достатъчно:
http://www.smartphenom.com/2014/07/lg-optimus-l4-ii-e440-firmware.html

Флашерът може да се свали от тук:
http://lgflashtool.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tanner Foost Foust написа:

............

Фърмуери открих тук достатъчно:
http://www.smartphenom.com/2014/07/lg-optimus-l4-ii-e440-firmware.html

...........

Линковете са счупени. И аз го видях този сайт. Благодаря все пак за помощта. Намерих в друг сайт след много търсене и успях да го флашна. Гадинката я няма и телефона може отново да се ползва. Поздрави :) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.