Премини към съдържанието
KOCKAR

Въпрос относно зарядно за Sony Z1

Препоръчан отговор

Здравейте купих си наскоро Сони Ζ1 само че без зарядно.тъй де от приятел го взимах който просто беше изгубил зарядното и у нас намерих зарядно което също е оригинално на SONY с кабел който обаче се води на Sony Ericsson, и двата са оригинални,адаптера е от някое по-старо сони което съм имал и сега искам да попитам ако го зареждам с този кабел на Ериксон и адаптера на Сони дали ще си повреда батерията след време,тъй като има начин и то най-вероятно е така адаптера да е с по слаба мощност,а за кабелчето незнам тъй като е още от Сони Ериксон.

Редактирано от KOCKAR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кабела проблем няма да имаш (ако е MicroUSB), но със зарядното е твърде вероятно, защото мисля, че трябва да е поне 1A, а по-старите зарядни за Sony са 0.5A. Тоест, или ще ти зарежда много бавно, или пък изобщо може да не зарежда.

edit: Виж, не съм сигурен за горното... Сега като се замислих, моето Sony Z1 Compact без проблем го зареждам през компютъра, на USB2... Оригиналното обаче не ми се търси в момента, да видя 1A ли беше.

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, djagi написа:

С кабела проблем няма да имаш (ако е MicroUSB), но със зарядното е твърде вероятно, защото мисля, че трябва да е поне 1A, а по-старите зарядни за Sony са 0.5A. Тоест, или ще ти зарежда много бавно, или пък изобщо може да не зарежда.

edit: Виж, не съм сигурен за горното... Сега като се замислих, моето Sony Z1 Compact без проблем го зареждам през компютъра, на USB2... Оригиналното обаче не ми се търси в момента, да видя 1A ли беше.

здрасти отново значи ето виж какво представлява адаптера не мога да видя ли да е 1А или 0.5.Аз съм чувал че ако зарежда по-бавно дори донякъде е по-добре за самата батерията,но все пак да попитам дали като не е с точното зарядно да не се скапа нещо така за отрицателно време.

6cf30b1f38f135249096558df17f7fe42f6c4f270a6a4f0c5830a21f94e5305c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KOCKAR написа:

здрасти отново значи ето виж какво представлява адаптера не мога да видя ли да е 1А или 0.5.Аз съм чувал че ако зарежда по-бавно дори донякъде е по-добре за самата батерията,но все пак да попитам дали като не е с точното зарядно да не се скапа нещо така за отрицателно време.

6cf30b1f38f135249096558df17f7fe42f6c4f270a6a4f0c5830a21f94e5305c.jpg

Няма да имаш никакви проблеми със зарядното, което си снимал. Виждам го като 850 или 650 милиампера. Не се притеснявай.

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро.значи снощо когато го зареждах така доста бавно и др. Че на 75 процента без да съм барал телефона започна да се включва и изключва самото зареждане а всичко си е вкарано в тока.Смених кабела от едно Леново А6000 но адаптера си остана на Сони и за 20 мин без проблем го зареди на 100 (значително по бързо от старият кабел)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/14/2016 at 9:28, KOCKAR написа:

Добро утро.значи снощо когато го зареждах така доста бавно и др. Че на 75 процента без да съм барал телефона започна да се включва и изключва самото зареждане а всичко си е вкарано в тока.Смених кабела от едно Леново А6000 но адаптера си остана на Сони и за 20 мин без проблем го зареди на 100 (значително по бързо от старият кабел)

Добре си направил, значи кабела си е заминал... По-долу давам едно любопитно видео относно кабелите и зарядните, въпреки че силно се съмнявам в това, колко са коректни от въпросния магазин ( rmania )... Точно същото зарядно което изхвърлят най-демонстративно в началото на видеото, на сайта им беше описано като много качествено, аз пък съответно си го купих от тях... Е, много време мина откакто съм го взел, възможно е видеото да е правено в последствие с друго подобно, а възможно е да съм взел точно същото. Както и да е, самото видео е любопитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.