Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам ужасно досаден проблем с изскачащи прозорци и реклами във всички браузъри...Сърфирането и в Chrome i Mozilla е почти невъзможно - с всеки клик на мишката се появяват всевъзможни прозорци и препратки къде ли не, коства огромно загуба на време да откриеш нещо, което ти трябва! Пробвали сме няколко начина да се отървем от досадния проблем ( Add block, изтриване на ненужни разширения и др.), но резултатът е нулев.

Моля Ви, помагайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хванали сте въшка. Добива се по наивен начин от мръсните сайтове или от съглашения. Преди да използвате компютъра винаги се слага адблок. Иначе все едно излизате да се разхождате на (-15) градуса без якенце. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се деинсталират всички паразитни програми от системата, през контрол панел и програми.
    Уеб браузърите да се деинсталират с добър унисталър който чисти и регистрите относно програмите които ще деинсталира.
    Да се качат браузърите на ново, съответно да се използват съответните плъгини, приставки и добавки в уеб браузърите за блокиране на нежелано съдържание.

Когато се инсталират програми  и игри винаги да се избират къстом или адванс опции и да се внимава с това къде и на какво има отметка.
    Да се използват добри антивирусни програми и защитни стени, както и добавки за блокиране на реклами и изкачащи прозорци за които споменах по горе.

Успех :)

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако проблемът е в системата, няма значение, какво ще деинсталира. Нежеланите рекламни съобщения често са симптом за проблем, не самия проблем. Просто те са видимия проблем. Самият проблем често се крие в регистъра, папката Windows/Windows32, users..., папка с временни файлове и тъ нъ...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отвори Мозилата -> Add-ons  и погледни в Plugins какви неща имаш пуснати. Може да деактивираш всичко освен Flash Player-a и там каквото ползваш.

После отиди в Extensions и виж там какво има инсталирано. Дейнсталираш всичко което не ползваш. Рестартираш браузъра и идваш да кажеш по-добре ли се държи. Ако е все същата - или към темата която дадоха по-горе или преинсталация.

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите!

Може би трябваше да дам малко повече подробности предварително. 

Ако има някакво значение все пак, ето:

Операционната система и съответно антивирусната са лицензирани. Взехме компютъра преди около година втора ръка от оторизиран и доста известен сервиз, където преди това активираха всичко по него (без допълнителните програми, които ползваме)...т.е. разчитали всичко да е направено, както трябва. Проблема съществува от самото начало, но не беше толкова сериозен, с времето стана наистина страшно!  

Пропуснах да напиша, че това с премахването на разширенията и плъгините съм го пробвала - резултат имаше, но за много малко. Днес отново опитах - ефект никакъв! :(

По принцип винаги внимавам какво и как инсталирам (без да имам претенции, че много разбирам нещата). Оглеждам се за излишни отметки, които да добавят досадни търсачки или други гадости, но уви.

Също така няколко пъти съм се опитвала да деинсталирам Chrome от контролния панел, но не ми позволяваше - излизаше прозорец с молба да затворя всички отворени прозорци, без да има такива. Mozilla премахнах без проблем.

Днес по някаква случайност успях да махна и Chrome с помощта на Your Uninstaller. Сложих го наново заедно с Add block. В момента всичко е наред, но не знам добрият резултат да не е отново само временен...

Редактирано от mirins (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.