Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Wa3IRtb.png

Свойства на видеокартата:

AzuNxMe.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Янислав написа:

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Свойства на видеокартата:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Янислав написа:

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Лаптопа е закупен с оригинален Windows и не е преинсталиран. Ще потърся както казахте Вие. Ако открия нещо, ще обясня тук какво съм направил

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Янислав написа:

За жалост не намирам никакво решение на проблема :(

Цялото упражнение е безсмислено. Дори да алокираш малко мегабайти от харда няма да се подобри работата на вградената мобилна видеокарта. Просто не е предназначена за тази цел. Може да намалиш резолюцията драстично и всички допълнителни графични настройки и ще изкараш някакъв fps  като за игра. Иначе се насочи към по-леки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли възможен начин все пак да се направи. Като знам, че е възможно да помогне, ми се иска да опитам. А и лаптопа е хубав, не ми се иска да го продавам или нещо такова. Какво друго бихте препоръчали да направя, за да тръгне CS:GO?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност процесора не става за игри а видеокарта въобще няма. Иначе на много ниски настройки вградената графика се справя но с I3-4000M които е доста по-добър.

Системната памет няма отношение. Дали е 4 или 8ГБ за такива игри е без значение. Минимален ефект има при двуканален режим без значение от количеството.

Edit; Сега се усетих че на тоя и графиката е скопения вариант та наистина са още по-зле нещата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти е таблетен ,тотално слаб само за браузър и Мултимедия :)

Аз също имам HP тоя БИОС е последения вариант,аз съм гледал какво пише в ревизиите на всеки БИОС и няма подобна опция която да е включена .Така ,че не се мори да търсиш повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не е проблем да питам в тази тема, какви пари бихте му дали, ако реша да го продавам? HP 15-R106NA. Лаптопа е с тъчскийн, 8ГБ РАМ, Процесора и Видеото съм ги написал по-горе, 1ТБ Твърд Диск и лицензиран Windows 10. Все пак мисля, че лаптопа е супер за човек, които няма да го използва за игра. Питам ориентировачно, защото обмислям и този вариант. Нов е без никакви забележки по него. Единствения проблем, който срещам е с малкото видео, което предлага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реална цена 250 -300 максимум ............даже и това е много заради калпавия процесор ,другите неща са добре .

Разбира се може и повече ако има възможност за ъпгрейт на процесора ,ако не е запоен за дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.