Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Wa3IRtb.png

Свойства на видеокартата:

AzuNxMe.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Янислав написа:

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Свойства на видеокартата:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Янислав написа:

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Лаптопа е закупен с оригинален Windows и не е преинсталиран. Ще потърся както казахте Вие. Ако открия нещо, ще обясня тук какво съм направил

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Янислав написа:

За жалост не намирам никакво решение на проблема :(

Цялото упражнение е безсмислено. Дори да алокираш малко мегабайти от харда няма да се подобри работата на вградената мобилна видеокарта. Просто не е предназначена за тази цел. Може да намалиш резолюцията драстично и всички допълнителни графични настройки и ще изкараш някакъв fps  като за игра. Иначе се насочи към по-леки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли възможен начин все пак да се направи. Като знам, че е възможно да помогне, ми се иска да опитам. А и лаптопа е хубав, не ми се иска да го продавам или нещо такова. Какво друго бихте препоръчали да направя, за да тръгне CS:GO?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност процесора не става за игри а видеокарта въобще няма. Иначе на много ниски настройки вградената графика се справя но с I3-4000M които е доста по-добър.

Системната памет няма отношение. Дали е 4 или 8ГБ за такива игри е без значение. Минимален ефект има при двуканален режим без значение от количеството.

Edit; Сега се усетих че на тоя и графиката е скопения вариант та наистина са още по-зле нещата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти е таблетен ,тотално слаб само за браузър и Мултимедия :)

Аз също имам HP тоя БИОС е последения вариант,аз съм гледал какво пише в ревизиите на всеки БИОС и няма подобна опция която да е включена .Така ,че не се мори да търсиш повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не е проблем да питам в тази тема, какви пари бихте му дали, ако реша да го продавам? HP 15-R106NA. Лаптопа е с тъчскийн, 8ГБ РАМ, Процесора и Видеото съм ги написал по-горе, 1ТБ Твърд Диск и лицензиран Windows 10. Все пак мисля, че лаптопа е супер за човек, които няма да го използва за игра. Питам ориентировачно, защото обмислям и този вариант. Нов е без никакви забележки по него. Единствения проблем, който срещам е с малкото видео, което предлага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реална цена 250 -300 максимум ............даже и това е много заради калпавия процесор ,другите неща са добре .

Разбира се може и повече ако има възможност за ъпгрейт на процесора ,ако не е запоен за дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.