Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Wa3IRtb.png

Свойства на видеокартата:

AzuNxMe.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Янислав написа:

Добър вечер. От известно време имам лаптоп Hewlett Packard 15-R106NA. Вчера си закупих играта Counter Strike: Global Offensive. Видеокартата на лаптопа е 2GB, но "Специализираната памет" е само 64 MB (по-долу ще сложа снимки). Играта изисква минимум 258MG. До сега по-нови игри не бях пробвал, но при стартирането на Counter Strike, с минимални настройките, играта засича и просто върви на отделни картинки. С две думи, играта е невъзможна. Поразрових се в интернет и открих, че е възможно един вид увеличаването на "Специализираната памет" през BIOS-а на компютъра. Лаптопа ми е с 8GB рам и пишеше, че е възможно увеличаването до поне 1024MG. И точно тук срещам проблема си. Компютъра ми е с BIOS - Insydeh20 - Версия F.20, където не намирам абсолютно никакъв контрол над каквото и да било по компютъра, освен промяна на дата и час и още някой друга функция, но нищо свързано с видеото. Та, въпроса ми е как мога да получа достъп до "стандартния BIOS", който има достъп до всички настройки на компютъра или как по друг начин мога да увелича тази специализирана памет

Основните параметри на лаптопа:

Свойства на видеокартата:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, capnemo написа:

HP имат навик да орязват жестоко БИОС. Така че с много голяма вероятност не можете. Но проверете дали случайно няма програмки на сайта на производителя с които можете да коригирате тези неща през ОС

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Янислав написа:

Нещо по-конкретно бихте ли могли да ми дадете? Идеята е, че цял ден ровя из интернет, извиках човек, който работи в компютърна фирма, той също не успя да помогне с това, та помислих, че тук някой може да е срещал същия проблем. Не открих абсолютно никакво решение на проблема. Помислих и за BIOS Update, но за този лаптоп не намирам достъпен такъв

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

Сайта на производителя, там търсете. Но ако сте го купил без ОС или сте го преинсталирал и нямате recovery може да не намерите нищо. Иначе трябва да е софтуер на HP

Лаптопа е закупен с оригинален Windows и не е преинсталиран. Ще потърся както казахте Вие. Ако открия нещо, ще обясня тук какво съм направил

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Янислав написа:

За жалост не намирам никакво решение на проблема :(

Цялото упражнение е безсмислено. Дори да алокираш малко мегабайти от харда няма да се подобри работата на вградената мобилна видеокарта. Просто не е предназначена за тази цел. Може да намалиш резолюцията драстично и всички допълнителни графични настройки и ще изкараш някакъв fps  като за игра. Иначе се насочи към по-леки игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли възможен начин все пак да се направи. Като знам, че е възможно да помогне, ми се иска да опитам. А и лаптопа е хубав, не ми се иска да го продавам или нещо такова. Какво друго бихте препоръчали да направя, за да тръгне CS:GO?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Янислав написа:

Няма ли възможен начин все пак да се направи. Като знам, че е възможно да помогне, ми се иска да опитам. А и лаптопа е хубав, не ми се иска да го продавам или нещо такова. Какво друго бихте препоръчали да направя, за да тръгне CS:GO?

тази графична карта не става за игри, дори да качиш нестандартни драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност процесора не става за игри а видеокарта въобще няма. Иначе на много ниски настройки вградената графика се справя но с I3-4000M които е доста по-добър.

Системната памет няма отношение. Дали е 4 или 8ГБ за такива игри е без значение. Минимален ефект има при двуканален режим без значение от количеството.

Edit; Сега се усетих че на тоя и графиката е скопения вариант та наистина са още по-зле нещата.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти е таблетен ,тотално слаб само за браузър и Мултимедия :)

Аз също имам HP тоя БИОС е последения вариант,аз съм гледал какво пише в ревизиите на всеки БИОС и няма подобна опция която да е включена .Така ,че не се мори да търсиш повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не е проблем да питам в тази тема, какви пари бихте му дали, ако реша да го продавам? HP 15-R106NA. Лаптопа е с тъчскийн, 8ГБ РАМ, Процесора и Видеото съм ги написал по-горе, 1ТБ Твърд Диск и лицензиран Windows 10. Все пак мисля, че лаптопа е супер за човек, които няма да го използва за игра. Питам ориентировачно, защото обмислям и този вариант. Нов е без никакви забележки по него. Единствения проблем, който срещам е с малкото видео, което предлага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реална цена 250 -300 максимум ............даже и това е много заради калпавия процесор ,другите неща са добре .

Разбира се може и повече ако има възможност за ъпгрейт на процесора ,ако не е запоен за дъното

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stoicho.k7
      Лаптопа е ползван много малко време и няма никакви забележки!
      Всичко по него е запазено и е в перфектно състояние. Единствено батерията му държи 30-тина минути.

При закупуването му получавате, безжична мишка с формата на кола, чанта от естествена кожа и чиста инсталация на Windows 10 PRO + Microsoft Office 2016, като операционната система ще бъде оптимизирана и всичко ще бъде настроено и готово за работа/ползване.
      Тоест - ПОЛУЧАВАТЕ ГОТОВ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ НАСТРОЕН И ЧИСТ ПРОДУКТ + УНИКАЛНА БЕЗЖИЧНА МИШКА И ЧАНТА ЗА НЕГО! 

ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ:
      - видео карта - Intel(R)
      - процесор - Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2,30GHz
      - RAM - 3GB DDR3
      - твърд диск - 600GB HDD
      - 15.6 инча
      - DVD записвачка
      - вградена уеб камера
      - жак за микрофон/слушалки
      - Bluetooth
      - и други...

Лаптопа е перфектен за работа с офис програми, браузване в нета, филми, музика и леки игри.
      Гаранция - няма.
      Доставката се поема от купувача или чрез лично предаване.
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
    • от Alexandar1115
      Здравейте! Втори ден имам доста досаден проблем с първото ми зглобено PC. Всичко тръгна като по вода след пускането(и аз не знам как), вкарах диска за Windows 7 и изведнъж както влиза в инсталацията мишката и клавиатурата спират. След това сложих SSD-то на друг компютър да си го кача. Но сега след като се пусне компютъра спират отново
      Дъно: ASUS Prime B350M-A.                      Windows: 7 Ultimate 64
      1.В BIOS работят перфектно
      2. USB Legacy е активирано както и всички USB портове
      3. Включвах ги на различни места, както 2 и 3 USB port 
      4. Компютъра няма никакви драйвъри на него защото няма как да ги инсталирам
      5. Не разполагам с мишка и клавиатура PS/2 слот
      Как да реша проблема или поне идея как да си инсталирам драйвърите за дъното и предполагам ще тръгнат след това?
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Направо към въпроса ми ? Одеве преди 2 часа като станах и пуснах компа нали както си му е реда изчаках да зареди и после отворих Google Chrome и чакам да зареди по едно време незнайно защо отворих TaskManager да видя кво става там и забелязах 3 процеса с име : software_reporter_tool.exe които бяха активни не повече от 15 секунди след това всичките изчезнаха Тръгнах да търся из форумите нещо ако мога да намеря за тези процеси някъде пише,че това били на Google Chrome няква добавка на други места пише,че този файл било някъв вирус инсталиращ се за следене и кражба на лични данни и честно казано вече се обърках незнам на кое да вярвам Някой ако с нещо може да ми бъде полезен и знае нещо относно проблема нека да пише !!! 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.