Премини към съдържанието
psycho666

Вярно ли е че ще спират продукта windows ?

Препоръчан отговор

Вярно ли е че mincrosoft ще спират производството на windows тоест няма да има windwos 11 и на мястото на windows-a ще има нещо наречено Redstone ? Така четох в някаква статия и ако е така дайте повече информация какво ще е това redstone

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Nikola Dso написа:

Вярно ли е че mincrosoft ще спират производството на windows тоест няма да има windwos 11 и на мястото на windows-a ще има нещо наречено Redstone ? Така четох в някаква статия и ако е така дайте повече информация какво ще е това redstone

Аз разбрах, че - да няма да има Уин 11. Просто в движение, чрез ъпдейти, ще се дооправя Уин 10.

"И така, до края на света ..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Nikola Dso написа:

тази версия е NT9, пусната е под търговското наименование windows 10, защото става обърквация с версиите 95 и 98

преди 3 часа, jhoro написа:

Аз разбрах, че - да няма да има Уин 11. Просто в движение, чрез ъпдейти, ще се дооправя Уин 10.

"И така, до края на света ..."

същото се говореше когато пуснаха първата NT5 под търговско наименование windows 2000  и какво стана след това ...ъ-ъ-ъ... пуснаха  windows XP

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Nikola Dso написа:

ако не си обърнал внимание ...ъ-ъ-ъ... в момента е червен камък

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не може една ОС да стой без да се променя или да и се прави Upgrade, но е хубаво в момента глупаците от MS  да се спрат да пускат версия след версия и да се оправят мазаниците и проблемите и чак след 4-5 години да направят нещо наистина хубаво.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Nikola Dso написа:

Хем си прав, хем бъркаш. Според доста изказвания, на тия от Майкрософт, нови версии на Уиндоус няма да има. В смисъл такъв, Уиндоус 11, 15 и т.н. Уинодус, ще бъде като услуга. Ще се плаща, за определени функции. Даже мислеха, да бъде нещо като годишна такса. Не знам, дали окончателно са го решили.

По въпроса за ъпдейтите, тези дето са инсайдъри, ще тестват новите неща. Преди да ги пуснат, за краен потребител. В този смисъл, Уиндоус винаги ще бъде актуализиран. Нещо като, rolling release. Но дали няма да настъпи промяна в плана им, никой не знае. И от Майкрософт също. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Nikola Dso написа:

Не бъркай работните имена с крайното име на продукта https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_codenames

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, дръндю написа:

ако не си обърнал внимание ...ъ-ъ-ъ... в момента е червен камък

Не - просто е "Голям камък".

Колкото до версиите - то Windows 8 си беше просто Windows 7 Service Pack 2.  :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.