Премини към съдържанието
adersa

Каква скорост мога да дигна на гигабитов рутер

Препоръчан отговор

На обикновен TP LINK 740 N дигам стандартно 85/92 mbps ако съм на гигабитен tp link ще дигна ли без проблем над 100 mbps ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от скоростта, която е ограничена от доставчика.

Ако е до 100mbps, то само в домашната мрежа, може да вдигнете повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В локална мрежа между гигабит устройсва ще достигаш 8-900mbps,  а в интернет - толкова, колкото позволява доставчикът.

Това е при положение, че няма проблеми.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То зависи от самите устройства и техните мрежови карти, както и от интерфейса, с който са свързани. Ако са с LAN кабели, то те трябва да бъдат с гигабитови скорости и при трансфер на данни между две устройства в мрежата, свързани по този начин ще достигате гигабитови скорости. За Wi-Fi устройства, зависи от много неща. За скорост в интернет зависи от доставчика, интерфейса и много други...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкото съм чувал суйтча от вънка на входа в кутията от който идва лан кабела е 100mbps до мазата всичко е оптика а дано скоро да ги подменят с гигабитов суйч та да вдигна над 100 mbps . Аз плащам за 20mbps но получавам 92 mbps през целия ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не може да получиш повече интернет скорост от тази, за която си плащаш на интернет доставчика. Стига с тези глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, adersa написа:

До колкото съм чувал суйтча от вънка на входа в кутията от който идва лан кабела е 100mbps до мазата всичко е оптика а дано скоро да ги подменят с гигабитов суйч та да вдигна над 100 mbps . Аз плащам за 20mbps но получавам 92 mbps през целия ден .

Тези 92 mbps са ти само във вътрешната мрежа - от рутера до компютъра.

Това, че инфраструктурата позволява едни скорости и другото - дали ще ти пуснат да ползваш такива скорости, са две съвсем отделни неща.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не може да получиш повече интернет скорост от тази, за която си плащаш на интернет доставчика. Стига с тези глупости.

Емо знам че работиш в голяма интернет фирма но помисли защо малките фирми нямат проблеми а големите фирми имат аварии всеки ден на едно и също място и лъжат много в промоциите си

Заснемане.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И големите и малките фирми имат аварии и проблеми. За лъжене, промоции, договори и т.н знаем, че всяка една компания си има кирливи ризи. Виж си в договора точно какво ти предоставя интернет оператора. Плащаш ли си за 20 мегабита по договор няма как да имаш 100 или 1000, защото съответния ISP купува интернет, за да ти го продаде на теб. Да не говорим, че speedtest никога не е бил критерии за мерене на точна скорост и никога няма да бъде.

Освен това има едно друго нещо, което не се отчита. Казва се BG Peering. Понеже всички интернет в  доставчици в България споделят BG Peering в един момент се получава че, BG интернета излиза много евтин. Това обаче не се отнася за международния интернет. Така, че тези скорости, които мериш в повечето случаи са за BG интернета.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, jhoro написа:

Тези 92 mbps са ти само във вътрешната мрежа - от рутера до компютъра.

Това, че инфраструктурата позволява едни скорости и другото - дали ще ти пуснат да ползваш такива скорости, са две съвсем отделни неща.

Това най-вероятно е проблем със самия софтуер за ограничаване (шейпъра). При мен е нещо подобно. Плащам за 60Mbps, но получавам пълната скорост, поддържана от интерфейса и оператора - 100Mbps. Това не са вътрешни скорости (на теста от снимката). Сега над 100Mbps няма как да достигнеш за глобалната мрежа, какъвто и рутер да си купиш. Оператора ти, ако максимално поддържа по принцип до 100Mbps, дори и да ти смени кабела с гигабитов и разпределителната кутия, пак няма да са над 100Mbps. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Емил Костов написа:

Освен това има едно друго нещо, което не се отчита. Казва се BG Peering. Понеже всички интернет в  доставчици в България споделят BG Peering в един момент се получава че, BG интернета излиза много евтин. Това обаче не се отнася за международния интернет. Така, че тези скорости, които мериш в повечето случаи са за BG интернета.

А, да - това го забравих. Дали ще е "BG" или просто в локалната мрежа ...

Преди време, един регионален доставчик, предлагаше убийствена скорост към техния си сървър. Хубавото беше, че на сървъра имаха една камара актуално съдържание и ако ти трябва точно това - си го дръпваш за норматив. Но навън скоросттта си беше стандартната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, jhoro написа:

А, да - това го забравих. Дали ще е "BG" или просто в локалната мрежа ...

Преди време, един регионален доставчик, предлагаше убийствена скорост към техния си сървър. Хубавото беше, че на сървъра имаха една камара актуално съдържание и ако ти трябва точно това - си го дръпваш за норматив. Но навън скоросттта си беше стандартната.

Да, навремето бяха така Оптиспринт Плевен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ем да ви кажа аз от бг хостове не тегля файлове а най-често си тегля от zippyshare там винаги дигам 3/4 mb/s  и чат пат от някоя руска търсачка и там ги дигам пак толкоз 3/4 mb/s

преди 44 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Плащам за 60Mbps, но получавам пълната скорост, поддържана от интерфейса и оператора - 100Mbps.

И аз съм така и пакет тв и нет тв си идва по коаксиал директно в плазмата се боца нета е лан кабел плащам за 20 и получавам 92 вечер след 22 съм забелязал и 94 да дигам .

преди 36 минути, Емил Костов написа:

Да, навремето бяха така Оптиспринт Плевен.

Оптиспринт си имат тест в сайта си аз от там тествам на слаби машини доста добри резултати показва

..

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Емил Костов написа:

Изобщо не са глупости... Същата работа е и с Оптиспринт, получаваш най-малко 15-20Mbps повече.

Плащам за 75Mbps - 21лв.

3757b2ab1510d974.png

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде пък точно за тях не ми приказвай. Това, че са пипнали шейпъра да ти дава няколко секунди гювеч колкото да излезе тъпия тест и да вървят клипчетата май не го знаеш. И че шейпят торент ъплоуда  също. 

Локални сървъри и локални торенти отдавна няма, и локална мрежа няма, всичко върви през интернета. Ъплоуд към локален пиър повече от 100 - 200KB не ми закача, но затова пък се случва разни от Търново. Сф или Варна да дигне и мегабайт.

Колкото до рутера, зависи колко връзки и конекции може да обработи. Стотици или хиляди пиъри от торент трафик му идват много. И зависи от скоростта на запис на локалния хард, особено при торент парчета.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Koka, покажи трафик в speedtst.net директно, не през доставчика си и покажи скорост към UK, London, Vodafone

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, ExaFlop написа:

Koka, покажи трафик в speedtst.net директно, не през доставчика си и покажи скорост към UK, London, Vodafone

Нека аз, нека аз ...

показвам  http://www.speedtest.net/my-result/5085718189

Как е, а?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не много добре ето ги моите тестовете са направени нейде в Европа през рутер

19:22 пиково време

Заснемане.PNG

Заснемане3.PNG

Значи не си заслужава инвестицията в гигабитов рутер а в гигабитова лан карта пак ли ще са така нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.speedtest.net/my-result/5085816445

http://www.speedtest.net/my-result/5085811825

преди 19 минути, adersa написа:

Значи не си заслужава инвестицията в гигабитов рутер а в гигабитова лан карта пак ли ще са така нещата ?

Ако на входа на мрежовото устройство подаваш сигал със скорост >100Mbps, има смисъл от гигабит устройство(рутър, мрежова карта) . Ако не, не.

Ако зад рутъра имаш повече от 1 гигабит мрежово устройство, можеш зад негигабитов рутър да сложиш гигабит суич.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, ExaFlop написа:

Ако зад рутъра имаш повече от 1 гигабит мрежово устройство, можеш зад негигабитов рутър да сложиш гигабит суич.

Това няма никакъв смисъл. Единствено за устройствата свързани към суича. За тези към рутера, както и глобалната мрежа, няма.

преди 27 минути, adersa написа:

Повече от 100Mbps в интернет няма как да достигнеш! Радвай се, че плащаш за 20Mbps, пък имаш 100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Спокойно, ще покажа , че нъсм в нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Това няма никакъв смисъл. Единствено за устройствата свързани към суича. За тези към рутера, както и глобалната мрежа, няма.

Точно за тях има смисъл и по-точно за свързаността между тях. Примерно един NAS  и всички в локалната мрежа ползват общ ресурс склад при гигабитова свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, ExaFlop написа:

http://www.speedtest.net/my-result/5085884875 

96190ffd47e69a6c.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

WI FI скорост на лаптоп рутера е до детската стая в момента съм в хола на доста разстоние от рутера !

Заснемане.PNG

рекорда ми е бил 47mbps

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.