Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

adersa

Каква скорост мога да дигна на гигабитов рутер

Препоръчан отговор

преди 1 час, teglicha написа:

Да, аз затова попитах. Не виждам как по тръба, която пуска реално около 60% полезни (около 500 мбит, т.е. 50-60 макс МБ/с) от 867Mbps (raw), ще прекараш нещо (850мбит реални, т.е. около 1300AC), което изисква повече отколкото е рейтнат рутера. Или нещо пропускам..

Мисля, че проблема там не е само от това, а и че при Wi--Fi скороста се дели ако се ползва от повече от 1 устройство и те си я поделят за това и не може да се стигне това което е на документи. Да не говорим, че ако едното устройство е със слаба антена също няма как да стане, а и други неща също могат да пречат като бавен диск. Тези 867Мбита са теоретичен максимум. То е и предполагам като със SATA контролера. Той може да поддържа до 6Гбита/сек, но не пренася само даните примерно за работа с файл, а и други данни. Все пак пакетите съдържат и информация за какво се праща, дали информацията е пристигнала и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, овърхед има при всички протоколи, но при Wifi е по-голям отколкото примерно при SATA. Иначе ставаше дума за трансфер от едно wifi устройство към нещо, звързано жично към рутера. При повече от 1 wifi устройства е ясно, че си делят общия bandwidth.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, teglicha написа:

Да, овърхед има при всички протоколи, но при Wifi е по-голям отколкото примерно при SATA. Иначе ставаше дума за трансфер от едно wifi устройство към нещо, звързано жично към рутера. При повече от 1 wifi устройства е ясно, че си делят общия bandwidth.

Да така е, но и в днешно време не трябва да се  забрава, че има много устройства който смущават комуникацията особно при 2.4Ghz.  Ефира е както се казва доста замърсен. 😁 Това е приемуществото на 5Ghz. Все още не е толкова разпространен и смущенията са по-слаби защото устройства който я ползват са малко. Изклювам неща като стени. Повечето безжични устройство, а и неща като микровълнови са на 2.4Ghz.

ПП:

Сега може би разбрах какъв е единият проблем при мен. Открих, че съм бил атакуван или по-точно рутера. Със upd flood attack!, а това доколкото четох може да доведе до претоварване на мрежата. Ужас.

Редактирано от charmeds
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за втори пост един след друго. Сега забелязах, че откакто активирах DoS защитата всеки път когато се пробвам да сваля нещо от GoogleDrive, но не от моят моят профил, MAC адрес се поставя в списъка на блокираните и интернета спира. Изтрия ли го от списъка и интернета тръгва. Сега четох, че при TP-Link тази защита създавала проблеми.  Стандартно тя беше спряна както май и SPI защитната стена. Пробвах с отметка на Ignore Ping Packet From LAN Port в DoS защита, но не помогна. Винаги го праща в списъка с блокираните при опит да сваля нещо от GoogleDrive. Някакви идей на какво може да се дължи това? Настройл бях защитата на максимум. Само при пускане на най-ниско ниво не се получава блокиране. Тествах със всички на едно ниво макар, че проблема може би е само с upd flood attack! както писах горе. Може би някаква друга настройка е причината за проблема със скороста ми когато ползвам рутера също както DoS причинява блокиране на интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...