Премини към съдържанието
NikoiN7

Проблем с охлаждането на видеокартата ми

Препоръчан отговор

Ползвам AMD Radeon R9 270x с охлаждане Vapor-X Toxic Triple Fan. Когато отворя каквото и да е свързано с натоварване на видеокартата (дали било игра/филм/клип) вентилаторите се усилват на 100% моментално и е прекалено шумно. От както й смених термопастата и я почистих е така. Съвети как да я оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми явно нещо при това почистване не е направено както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се включват вентилаторите на макс и при най-малкия товар това означава че чипа дига рязко температура, а това може да е от неправилно поставен охладител или паста.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си MSI Afterburner и ми показва, че вдига над 100 градуса всеки път, когато я натоваря дори и малко. Това нормално ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да е проблем в сензорите? На момента, в който спра натоварването ми показва, че температурата пада до 40-50 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква паста сложихте и как? Ожлаждащите падове на рамта подменяни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.nnelectronic.com/product.php?ProductID=148849 Сложих такава паста, сложих я нормално - в центъра на чипа и охлаждащите падове не са подменяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увери се, че радиатора е поставен правилно и ляга добре навсякъде (може да се повтори процедурата) Ресет на биос е следваща стъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, NikoiN7 написа:

http://www.nnelectronic.com/product.php?ProductID=148849 Сложих такава паста, сложих я нормално - в центъра на чипа и охлаждащите падове не са подменяни.

Не я знам тая паста що за стока е, но ....... 100 градуса не е добре. 

Аз имам същата карта пак с 3 вентилатора но е на гигабайт, та при какъвто и да е товар моята не е минавала 70 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.