Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам проблем с  вентилатора на видео картата:Като пусна компютъра вентилатора завърта за 3секунди и спира и не върти повече.Незнам дали преди това е въртял но от време на време загряваше и днес смених термо пастата възможно ли е да съм откачил нещо?

Видео карта:R7 260x

Редактирано от Денката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клеясал е от прахоляка. Ако не можеш сам - на сервиз за разглабяне, почистване и смазване с високооборотна тефлонова смазка (спрей),

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е в това проблема компютъра е почистван редовно,а и в началото си тръгва да върти силно след което спира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е при включване вентилаторите да развъртят за кратко на максимални обороти и след това да спрат ако температурата налага. Проверете каква е температурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го включа е 40 и след което се дига до 60-70 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сменя вентилатора дали ще се оправи?И ако може да ми кажете какъв вентилатор да взема.Ето снимка на видео  картата.search?q=ati+radeon+260x&espv=2&biw=1280

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Денката написа:

Като го включа е 40 и след което се дига до 60-70 градуса

И при 60-70 градуса не работи ли вентилатора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Филипов написа:

Аз казвам нещо, те философстват и не вярват.

И кво казваш бе Филипов?

А да вземеш да обясниш като точно как според теб клеясал вентилатор ще развърта на макс и после ще спира ?

Или просо си пишем да се правим на философи?

Искаш ли да дойдеш да ми покажеш как се смазва, че имам един тука дето върти само при старт и после чак когато мине 80%товар на вентилатора според Афтербърнъра,  а през другото време не върти въпреки, че софтуера казва обратното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, pconline написа:

И при 60-70 градуса не работи ли вентилатора?

Не,а и в програмата GPU-Z  на оборотите пише 1RPM  и не се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който вдява ще се сети.

Хубав вентилатор тръгва да върви при 5V.  Тихо, примерно на 1/3 от оборотите.  Като клеяса почва да врътва на 7 -9 че и над 10V. Нали за да е евтино Бай Хуй (китаеца) е сложил втулка и някаква смазка. Която вече е по-зле от грес. Плюс набития от перката прахоляк . . . 

Не ми трябва програма, за да видя дали върти вентилатора. А дава 1 оборот, защото делене на 0 е недопустимо. Предполагам че ходиш на училище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Филипов написа:

Който вдява ще се сети.

Хубав вентилатор тръгва да върви при 5V.  Тихо, примерно на 1/3 от оборотите.  Като клеяса почва да врътва на 7 -9 че и над 10V. Нали за да е евтино Бай Хуй (китаеца) е сложил втулка и някаква смазка. Която вече е по-зле от грес. Плюс набития от перката прахоляк . . . 

Не ми трябва програма, за да видя дали върти вентилатора. А дава 1 оборот, защото делене на 0 е недопустимо. Предполагам че ходиш на училище.

Добре с какво да го смажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Филипов написа:

Ако не можеш сам - на сервиз за разглабяне, почистване и смазване с високооборотна тефлонова смазка (спрей),

Плати си за да видиш как се прави и за да "откраднеш" занаят. Ще е по-евтино отколкото да купуваш смазка, инструменти и т.н.

А, и има бутон за отговор. Не се отговаря с цитат. Няма смисъл да се чете по няколко пъти току-що написаното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така сега видео картата дигна 90градуса - 80% натоварване на вентилатора и вентилатора се включи свали на 60 градуса и пак спря да работи това нормално ли е?И има ли начин да го направя да върти постоянно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.02.2016 г. at 14:23, pconline написа:

И кво казваш бе Филипов?

А да вземеш да обясниш като точно как според теб клеясал вентилатор ще развърта на макс и после ще спира ?

Или просо си пишем да се правим на философи?

Искаш ли да дойдеш да ми покажеш как се смазва, че имам един тука дето върти само при старт и после чак когато мине 80%товар на вентилатора според Афтербърнъра,  а през другото време не върти въпреки, че софтуера казва обратното?

UP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай със смяна на драйвера. тоя проблем съм го виждал при 9800gts gigabyte с тази разлика че при включване завърта на мак и после остава на мин. дори при 115 градуса... проблемът беше в биоса на видеокартата, но понеже нямаше от къде да намерим друг, го настроихме да се управлява от Riva Тuner (коятоп пък работи само под xp, но и компа беше с xp)

щом тръгва и спира значи не е клеясъл, а има проблем в управлението му (може и да се е прецакал датчика в чипа, който мери температурата или пък драйвера на видеото не е в час - при повечтео видеокарти без драйвер  вентилатора върти на макс, а като се инсталира драйвер, видеото почва да си сваля честотата на процесора, ако не се товари и вентилатора почва да се регулира). най лесен вариант е да се върже директно към 12 волта от захранването. и филипов спри да пишеш глупости. като клеяса обикновено вентилатора вибрира и бръмчи и като загрее лагера се завърта нормално и шума намалява. по принцип най трудно е завъртането в началото а не поддържането на оборотите...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, the professor написа:

щом тръгва и спира значи не е клеясъл, а има проблем в управлението му (може и да се е прецакал датчика в чипа, който мери температурата или пък драйвера на видеото не е в час - при повечто видеокарти без драйвер внтилатора върти на макс, а като се инсталира драйвер, видеото почва да си сваля честотата на процесора, ако не се товари и вентилатора почва да се регулира). най лесен вариант е да се върже директно към 12 волта от захранването. и филипов спри да пишеш глупости. като клеяса обикновено вентилатора вибрира и бръмчи и като загрее лагера се завърта нормално и шума намалява. по принцип най трудно е завъртането...

Ако го разглобя и го свържа на мястото на cpu fan-a ще стане ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Денката написа:

Ако го разглобя и го свържа на мястото на cpu fan-a ще стане ли ?

ще стане, но не е правилно... ще се управлява според температурата на процесора а не на видеото... тоест като се натовари видеото няма да се вдигнат оборотите и то ще прегрее, а процесора с изключен вентилатор също ще прегрее... все едно да имаш сладолед и вместо да го пъхнеш в камерата, да го пъхнеш в хладилника, а в камерата да пъхнеш примерно киселото мляко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, the professor написа:

ще стане, но не е правилно... ще се управлява според температурата на процесора а не на видеото... тоест като се натовари видеото няма да се вдигнат оборотите и то ще прегрее, а процесора с изключен вентилатор също ще прегрее... все едно да имаш сладолед и вместо да го пъхнеш в камерата, да го пъхнеш в хладилника, а в камерата да пъхнеш примерно киселото мляко...

Не ме разбра искам просто да го включа там за да видя дали ще върти постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от аm-аm
      Видео е. Тръгва с VLC, KMPlayer и още някакъв боклук, но само като поток - без контрол напред, назад и т.н.
    • от krassleto
      Здравейте,
      наскоро си закупих Процесор Intel Core™ i5-7400, 3.00Ghz, Kaby Lake, 6MB, Socket 1151, BOX и след като инсталирах windows 64bit от оригинален холограмен диск на microsoft - не ми разпознава въобще видеокартата на различна от standart vga adapter.
      Тъй като инсталирания windows беше стар релийз - реших да пусна автоматичния ъпдейт и да инсталирам всички необходими ъпдейти. Теглиха се над 1.2GB и се инсталираха голяма част от тях. Стана SP1 и се инсталира IE 11.
      Това обаче не реши проблема с видеокартата. Опитах се да изтегля драйвер от страницата на производителя на процесора, но точно за windows 7 64bit няма - има за линукс и за windows 10.
      Започнаха да ми се изчерпват идеите... та помагайте...
    • от И. Купенов
      Имам домашни камери като напиша ип-то в браузера ми излиза двр пиша потребител и парола след това влиза в системата но ми иска нчкакъв плугин свалчм го инсталирам го  и нищо  пак същото 

• от dzaabo
      Привет !
      Моля някой да даде акъл за някоя програма за редакция на видео !
      Сега ще обясня ТОЧНО за какво иде реч !
      Една моя приятелка е учителка по английски език на деца !
      Целта и е на дадено анимационно филмче да махне гласа на героя който говори и да сложи глас на детето ...
      Идеята е :
      Децата да озвучат филмчето със собствени думи и после да може да се посне в училището за да видят всичките деца кой какво е направил ...
      Аз лично и препоръчах Формат Фактори ..Но тя каза че не и върши точно това , което иска .
      Жената живее в Украйна и предимство ще е някоя програма дето има Руски или английски език !
      Тенкю предварително ...
      Ако може програмата да не е много сложна !
      Като за човек със знания за работа с компютър но все пак да е по опростена !
      Ако нещо не съм обяснил както тряя ще допълня ! Само кажете точно какво се иска като инфо още от мене
    • от Свали Музика Видео
      Излезе новата версия на програмата: X-Down Video Downloader 3.0
      X-Down Video Downloader е програма за сваляне и конвертиране на клипове от сайтове като vbox7.com, youtube.com, data.bg, facebook.com, dailymotion.com и още много други. Поддържа и еротични сайтове.
      Поддържа сваляне,конвертиране или изрязване на няколко файла едновременно.
      Възможност за сваляне на клипове от youtube с различна резолюция: hd720, 144p, 240p, 360p, 480p, 720p, 1080p, 1440p, 2160p.
      Програмата може да конвертира избрани от Вас клипове в следните изходни формати:
      - MP3 (Mpeg Audio Layer 3)
      - MP4 (Mpeg-4 Video)
      - AVI (Audio-Video Interleaved)
      - WMV (Windows Media Video)
      - MKV (Matroska Video)
      - WEBM (HTML5 Webm Video)
      - MOV (QuickTime Video)
      - FLV (Flash Video)
      - MPEG-1 (MPEG-1 Video)
      - MPEG-2 (MPEG-2 Video
      Можете да видите как се работи с програмата: https://www.youtube.com/watch?v=pa_lvIfaito
      X-Down Video Downloader можете да изтеглите от тук: Изтегли

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.