Премини към съдържанието
Antonio Georgiev

Да си купим ли оригинален windows или не?

Препоръчан отговор

Харесал съм си да си взема друг лаптоп и се чудя, дали да да го взема с оригинален windows или да си го сложа аз?? Споделете мнение??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв Уиндоус ти предлагат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е 7-ца,ама не знам дали ще се актуализира до 10?

Приеми един съвет!

Остани на седмицата! Не ти трябва осем а още повече 10 !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти го предлагат със 7 взимай :) ,а и таз 10 -ка не ти требе на здрава глава бинт да слагаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Antonio Georgiev написа:

Харесал съм си да си взема друг лаптоп и се чудя, дали да да го взема с оригинален windows или да си го сложа аз?? Споделете мнение??

Принципно - ако си купиш машина с инсталирана ОС (Уиндоус или др) ще е орегетално копие, но ще е с OEM лиценз. Това означава, че е валидно само за тази конфигурация.  При смяна на съществани компоненти се прилага процедура за запазване валидността.

Ако си купиш лаптоп без ОС и впоследствие носител с ОС - има вероятност (трябва за гледаш) да си вземеш копие с "обемен лиценз" - такъв, който можеш да си слагаш на каквато и да е машина (само една в даден момент).

преди 7 минути, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е 7-ца,ама не знам дали ще се актуализира до 10?

Предполагам, че ще може - M$ всячески се мъчат да си наложат 10-ката.

преди 3 минути, Digimon написа:

Приеми един съвет! Остани на седмицата! Не ти трябва осем а още повече 10 !

Аз пък ще го кажа така

"Windows 7 - не (няма поддръжка). 
Windows 7 SP1 - да. 
Windows 7 SP2 (т.нар. Windows 8 (или 8.1) - също не"

Съгласен ?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами уиндоуса е home premium SP1, а като цена е супер прилична и дори да си е оригинално копие/което най-вероятно е така/ поне 7-цата си е стабилна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да го плащаш отделно от компютъра, за какво ти е да го купуваш ?
При мен не продават без ОС та така ги купувам с инсталиран Уин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там където съм си го харесал лаптопчето може да го поръчам с или без ОС, но понеже цената с ОС не е кой знае каква, а по принцип до сега не съм слагал уиндоус и съм малко бос :emoji_smiley-02:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би ще е добре да си упражниш знанията и уменията по инсталиране на Windows и драйвъри след това. А и ще спестиш някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти кажи къФ ще е лаптопа ...........да не се окаже някой кенеф и после да си блъскаш главата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, McLane написа:

Ти кажи къФ ще е лаптопа ...........да не се окаже някой кенеф и после да си блъскаш главата :)

По принцип не е кенеф , ама мисля че за тези пари си струва-  http://kozelat.com/hp-spectre-xt-pro-13-6279 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Белгиеца написа:

Ако трябва да го плащаш отделно от компютъра, за какво ти е да го купуваш ?
При мен не продават без ОС та така ги купувам с инсталиран Уин.

Това, че ти не си потърсил достатъчно ...

Те и във Великобритания, по магазините няма машини без Уин (с Линукс, free DOS или без нищо), ама това не значи че няма изобщо !!

преди 36 минути, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е home premium SP1, а като цена е супер прилична и дори да си е оригинално копие/което най-вероятно е така/ поне 7-цата си е стабилна. 

Уиндоуса е леко дървен - малко по-добре от Starter, но много по зле от Professional, да не говорим за Enterprise или Ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жоре на домашен потребител Хоум Премиум му е предостатъчен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, McLane написа:

Жоре на домашен потребител Хоум Премиум му е предостатъчен :)

нИ 'нам - нивга не съм ползвал.

Ми MUI, а?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, дръндю написа:

от това което видях, компа е рециклиран ...ъ-ъ-ъ... демек втора употреба, който можеш да закупиш от някой сервиз за двойно по малка цена

Ако ти ми намериш лаптоп с подобни характеристики и със SSD за двойно по-малка цена ............пиши ми да си го купя.

преди 1 минута, jhoro написа:

Ми MUI, а?

Мой да е кирилизиран бря Жоре.То Хоум Премиум има и на БГ език :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой твоя ?Посочения дори е клас А минус ,което ще рече с някаква видима забележка инак щеше да е по-скъп .Със трето поколение I5 и SSD няма как да е по-евтин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, McLane написа:

Кой твоя ?Посочения дори е клас А минус ,което ще рече с някаква видима забележка инак щеше да е по-скъп .Със трето поколение I5 и SSD няма как да е по-евтин .

Ей ся си рових и един подобен, пак рециклиран, тук му искат 900 паунда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефтинджос казваш :) само дето е с 4-то поколение I5 и FHD дисплей :)

HP Spectre x2 13 ProIntel Core i5-4202Y (1.6GHz, 3MB), 33.782 cm (13.3 ") LED FHD slim touch (1920 x 1080), 4GB (1 x 4GB) DDR3L SDRAM, 256GB mSATA SSD, Intel HD Graphics 4200, 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, lt4112 LTE/HSPA+ Gobi 4G Mobile Broadband, Windows 8.1 Pro 64 - See more at: http://www.lambda-tek.com/HP-F1N06EA-ABU~sh/B2834491&origin=gbaseGB13.22?gclid=Cj0KEQiA6IC2BRDcjPrjm_istoUBEiQASrLz1piK04JO62Og9c8VDfuupRy-Exh5QGyl61MJx3o7j70aAi0y8P8HAQ#sthash.WHDKxAM3.dpuf

Те цените и на леките жени падат .................  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ултрабук е тва ......който може да стане и таблет ,висок клас е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, McLane написа:

Ефтинджос казваш :) .................  :)

Ич дажи не е еФтин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Ми MUI, а?

MUI е тук на какъвто език искаш ,на която и да е версия на Windows 7 ---цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, патарока написа:

MUI е тук на какъвто език искаш ,на която и да е версия на Windows 7 ---цък

Мерси - не ползвам Уиндоус. От доста време. Но все пак, благодаря са желанието.  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа мнението за оригиналния windows. Според мен е по - добре да е оригинален и да е най - новата версия, естествено ако е на добра цена :)

Преди 3г (плюс - минус) MS бяха пуснали промо да се закупи оригинален windows 8 за 30 лв (хората дават толкова за пиратски като отидат да им инсталират), ако имаш лицензен ключ за win 7, или 60 лв ако нямаш такъв. Имах достъп до ключове за 7-ца и се възползвах от промото. Сега съм обновил до 10 и съм доволен. Били ме следели ... ами сигурно всеки сайт ме следи какво посещавам и разглеждам. Една камара социални мрежи ни следят и през компютър и през мобилни телефони.

Та както й да е ... на подходяща цена си струва лицензиран софтуер, няма значение какъв е, стига да ти върши работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.