Премини към съдържанието
Antonio Georgiev

Да си купим ли оригинален windows или не?

Препоръчан отговор

Харесал съм си да си взема друг лаптоп и се чудя, дали да да го взема с оригинален windows или да си го сложа аз?? Споделете мнение??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв Уиндоус ти предлагат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е 7-ца,ама не знам дали ще се актуализира до 10?

Приеми един съвет!

Остани на седмицата! Не ти трябва осем а още повече 10 !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ти го предлагат със 7 взимай :) ,а и таз 10 -ка не ти требе на здрава глава бинт да слагаш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Antonio Georgiev написа:

Харесал съм си да си взема друг лаптоп и се чудя, дали да да го взема с оригинален windows или да си го сложа аз?? Споделете мнение??

Принципно - ако си купиш машина с инсталирана ОС (Уиндоус или др) ще е орегетално копие, но ще е с OEM лиценз. Това означава, че е валидно само за тази конфигурация.  При смяна на съществани компоненти се прилага процедура за запазване валидността.

Ако си купиш лаптоп без ОС и впоследствие носител с ОС - има вероятност (трябва за гледаш) да си вземеш копие с "обемен лиценз" - такъв, който можеш да си слагаш на каквато и да е машина (само една в даден момент).

преди 7 минути, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е 7-ца,ама не знам дали ще се актуализира до 10?

Предполагам, че ще може - M$ всячески се мъчат да си наложат 10-ката.

преди 3 минути, Digimon написа:

Приеми един съвет! Остани на седмицата! Не ти трябва осем а още повече 10 !

Аз пък ще го кажа така

"Windows 7 - не (няма поддръжка). 
    Windows 7 SP1 - да. 
    Windows 7 SP2 (т.нар. Windows 8 (или 8.1) - също не"

Съгласен ?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами уиндоуса е home premium SP1, а като цена е супер прилична и дори да си е оригинално копие/което най-вероятно е така/ поне 7-цата си е стабилна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако трябва да го плащаш отделно от компютъра, за какво ти е да го купуваш ?
    При мен не продават без ОС та така ги купувам с инсталиран Уин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами там където съм си го харесал лаптопчето може да го поръчам с или без ОС, но понеже цената с ОС не е кой знае каква, а по принцип до сега не съм слагал уиндоус и съм малко бос :emoji_smiley-02:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би ще е добре да си упражниш знанията и уменията по инсталиране на Windows и драйвъри след това. А и ще спестиш някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти кажи къФ ще е лаптопа ...........да не се окаже някой кенеф и после да си блъскаш главата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, McLane написа:

Ти кажи къФ ще е лаптопа ...........да не се окаже някой кенеф и после да си блъскаш главата :)

По принцип не е кенеф , ама мисля че за тези пари си струва-  http://kozelat.com/hp-spectre-xt-pro-13-6279 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Antonio Georgiev написа:

По принцип не е кенеф , ама мисля че за тези пари си струва-  http://kozelat.com/hp-spectre-xt-pro-13-6279 

от това което видях, компа е рециклиран ...ъ-ъ-ъ... демек втора употреба, който можеш да закупиш от някой сервиз за двойно по малка цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Белгиеца написа:

Ако трябва да го плащаш отделно от компютъра, за какво ти е да го купуваш ?
    При мен не продават без ОС та така ги купувам с инсталиран Уин.

Това, че ти не си потърсил достатъчно ...

Те и във Великобритания, по магазините няма машини без Уин (с Линукс, free DOS или без нищо), ама това не значи че няма изобщо !!

преди 36 минути, Antonio Georgiev написа:

Ами уиндоуса е home premium SP1, а като цена е супер прилична и дори да си е оригинално копие/което най-вероятно е така/ поне 7-цата си е стабилна. 

Уиндоуса е леко дървен - малко по-добре от Starter, но много по зле от Professional, да не говорим за Enterprise или Ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Жоре на домашен потребител Хоум Премиум му е предостатъчен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, McLane написа:

Жоре на домашен потребител Хоум Премиум му е предостатъчен :)

нИ 'нам - нивга не съм ползвал.

Ми MUI, а?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 57 минути, дръндю написа:

от това което видях, компа е рециклиран ...ъ-ъ-ъ... демек втора употреба, който можеш да закупиш от някой сервиз за двойно по малка цена

Ако ти ми намериш лаптоп с подобни характеристики и със SSD за двойно по-малка цена ............пиши ми да си го купя.

преди 1 минута, jhoro написа:

нИ 'нам - нивга не съм ползвал.

Ми MUI, а?

Мой да е кирилизиран бря Жоре.То Хоум Премиум има и на БГ език :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, McLane написа:

Ако ти ми намериш лаптоп с подобни характеристики и със SSD за двойно по-малка цена ............пиши ми да си го купя.

за конкретния комп не знам, моят в интернет се продаваше за 400 и кусур, а от сервиза го взех за 260

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой твоя ?Посочения дори е клас А минус ,което ще рече с някаква видима забележка инак щеше да е по-скъп .Със трето поколение I5 и SSD няма как да е по-евтин .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой твоя ?Посочения дори е клас А минус ,което ще рече с някаква видима забележка инак щеше да е по-скъп .Със трето поколение I5 и SSD няма как да е по-евтин .

възможно е, не отричам

моят е DELL E5410 и преди година цените бяха такива ...ъ-ъ-ъ... днес определено са по-ниски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, McLane написа:

Ей ся си рових и един подобен, пак рециклиран, тук му искат 900 паунда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ефтинджос казваш :) само дето е с 4-то поколение I5 и FHD дисплей :)

HP Spectre x2 13 ProIntel Core i5-4202Y (1.6GHz, 3MB), 33.782 cm (13.3 ") LED FHD slim touch (1920 x 1080), 4GB (1 x 4GB) DDR3L SDRAM, 256GB mSATA SSD, Intel HD Graphics 4200, 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, lt4112 LTE/HSPA+ Gobi 4G Mobile Broadband, Windows 8.1 Pro 64 - See more at: http://www.lambda-tek.com/HP-F1N06EA-ABU~sh/B2834491&origin=gbaseGB13.22?gclid=Cj0KEQiA6IC2BRDcjPrjm_istoUBEiQASrLz1piK04JO62Og9c8VDfuupRy-Exh5QGyl61MJx3o7j70aAi0y8P8HAQ#sthash.WHDKxAM3.dpuf

Те цените и на леките жени падат .................  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ефтинджос казваш :) само дето е с 4-то поколение I5 и FHD дисплей :)

HP Spectre x2 13 ProIntel Core i5-4202Y (1.6GHz, 3MB), 33.782 cm (13.3 ") LED FHD slim touch (1920 x 1080), 4GB (1 x 4GB) DDR3L SDRAM, 256GB mSATA SSD, Intel HD Graphics 4200, 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0, lt4112 LTE/HSPA+ Gobi 4G Mobile Broadband, Windows 8.1 Pro 64 - See more at: http://www.lambda-tek.com/HP-F1N06EA-ABU~sh/B2834491&origin=gbaseGB13.22?gclid=Cj0KEQiA6IC2BRDcjPrjm_istoUBEiQASrLz1piK04JO62Og9c8VDfuupRy-Exh5QGyl61MJx3o7j70aAi0y8P8HAQ#sthash.WHDKxAM3.dpuf

хм, таблет с клавиатура на неразумно висока цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ултрабук е тва ......който може да стане и таблет ,висок клас е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Alexandar1115
        Здравейте! Втори ден имам доста досаден проблем с първото ми зглобено PC. Всичко тръгна като по вода след пускането(и аз не знам как), вкарах диска за Windows 7 и изведнъж както влиза в инсталацията мишката и клавиатурата спират. След това сложих SSD-то на друг компютър да си го кача. Но сега след като се пусне компютъра спират отново
        Дъно: ASUS Prime B350M-A.                      Windows: 7 Ultimate 64
        1.В BIOS работят перфектно
        2. USB Legacy е активирано както и всички USB портове
        3. Включвах ги на различни места, както 2 и 3 USB port 
        4. Компютъра няма никакви драйвъри на него защото няма как да ги инсталирам
        5. Не разполагам с мишка и клавиатура PS/2 слот
        Как да реша проблема или поне идея как да си инсталирам драйвърите за дъното и предполагам ще тръгнат след това?
      • от Тъп Но Грозен
        Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден Направо към въпроса ми ? Одеве преди 2 часа като станах и пуснах компа нали както си му е реда изчаках да зареди и после отворих Google Chrome и чакам да зареди по едно време незнайно защо отворих TaskManager да видя кво става там и забелязах 3 процеса с име : software_reporter_tool.exe които бяха активни не повече от 15 секунди след това всичките изчезнаха Тръгнах да търся из форумите нещо ако мога да намеря за тези процеси някъде пише,че това били на Google Chrome няква добавка на други места пише,че този файл било някъв вирус инсталиращ се за следене и кражба на лични данни и честно казано вече се обърках незнам на кое да вярвам Някой ако с нещо може да ми бъде полезен и знае нещо относно проблема нека да пише !!! 

• от ngdt
        Здравейте.
        Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
      • от asdfj
        Здравейте! Имам лаптоп Lenovo G50 закупен с оргинален уиндоус 8 но го преинсталирах с 7цата.Сега отново искам да бъда на 8 обаче при инсталацията дава грешка.Тръгва логото и ми дава син екран с грешка с 2 уиндоуса пробвах и двата дават едно и също,тъй като не разбирам много се надявам някой да ми помогне и каква би била причината? Няма как да е несъвместим тъй като вече беше с 8 и вървеше идеално....,възможно ли е самия уиндоус да не е читав или пък моето записване също.При инсталиране на 7 нямам тези проблеми.И ако може препоръчайте ми кой уиндоус би бил подходящ за моя лаптоп последно пробвах с 8 про където изписва грешка.
        Благодаря ви !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.