Премини към съдържанието
Shreek

Какви процесори поддържа дънна платка GA-945P-S3 + въпрос за BIOS.

Препоръчан отговор

GA-945P-S3

Тази дънна платка в момента е с едноядрен процесор. Опитвам да и сложа един xeon E5405, но не тръгва. Досега не съм слагал процесор 771 на цокъл 775, и това е първият ми опит. С новия процесор дъното тръгва, подчинява се на командата на бутона за включване, и като го задържа - изключва, но не изкарва никакъв образ на екрана.

LGA775 Intel Core™ 2 Extreme/ Intel Core™ 2 Duo processor*

Това на практика двуядрени процесори ли са? Ако е така четириядрен там едва ли ще кача, но може и да мога.

Можете ли да ми линкнете някоя тема, в която е обяснено като за идиоти как се ъпдейтва БИОС? Биоса на това нещо е старичък, и определено има нужда да се ъпдейтне. Може и това да се окаже една от пречките за смяна на процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не можеш да сложиш 4-ядрен

BIOS F5 добавя поддръжка на E6420

http://ideafix.name/?p=1483

maxFSB  на дъното е 1066MHz. Посоченият Xeon работи на 1333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Не, не можеш да сложиш 4-ядрен

BIOS F5 добавя поддръжка на E6420

http://ideafix.name/?p=1483

maxFSB  на дъното е 1066MHz. Посоченият Xeon работи на 1333

Освен това, самия мод не става просто като сложиш процесора в тоя сокет. Тук има инфо какво ти трябва и можеш да провериш с кои чипсети сработва(евентуално) твоя Xeon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не поддържа C2Q а само C2D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 7-8 часа игра с компа и четене в нета го заподозрях.

Да разбирам ли, че мога да сложа всеки друядрен, който е на 771 или 775, FSB1066 ... и какво още трябва да гледам?

Видях на прилични цени Е6700, Е6850, а и други ще изскочат.

Другият вариант е да и потърся някое дъно, защото се гони максимално бюджетен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четеш или не искаш да четеш - масимумът е E6420 и то след ъпдейт на биос до F5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета уж, но съм станал преди седем сутринта, цял ден не съм се спрял, и ме чака още мъничко.

Има и такива дни, и ме извинете, че не прочетох както трябва. Не се опитвам да се оправдавам - по-скоро се извинявам за недоглеждането.

Благодаря на всички за отговорите и лека нощ. Утре ще чета ако има още написано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и този мод:

http://cdn.overclock.net/e/ea/ea3e2f49_vbattach104350.jpeg

Моят Q6600 работи с него. Лентичка изолирбанд 5х1,2-1,5мм покрива само 1 площадкаа като на снимката.

И FSB  от F става на 1,25*F.

НООО! Ако ти е слабо охлаждането да не опържиш процесора.

Лека.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ExaFlop написа:

И FSB  от F става на 1,25*F.

НООО! Ако ти е слабо охлаждането да не опържиш процесора.

Може ли поне приблизително да се заложи на това, че TDP ще стане 1.25*TDP?

Това е някакъв опит да пресметна ако изпържа един процесор по подобен начин, каква ожлаждаща мощност трябва да заложа.

И още - при изолиране на въпросния пин на процесора да разбирам ли, че забавянето на процесора при прегряване вече не работи?

Редактирано от Shreek
пропуснах да напиша нещо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма такава зависимост.

Тротлингът продължава да работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното му поддържа C2Q! Вместо да гадаете, по-лесно е да отворите CPU Support List на дънната му платка. 

abd1f83e062e.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, driver_sl написа:

Дъното му поддържа C2Q! Вместо да гадаете, по-лесно е да отворите CPU Support List на дънната му платка. 

Ти като отвори съпорт листа забеляза ли какво пише въобще там?

Capture.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, firestarter написа:

Ти като отвори съпорт листа забеляза ли какво пише въобще там?

Въобще, честно казано :) Интересно ми е защо изобщо присъстват в списъка, като не ги поддържа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

driver_sl

Отварял съм съпорт листа и съм чел, но както добре знаем доста ксеони не присъстват в супорт листите на други дъна, но това съвсем не им пречи да бъдат разпознати и употребени. Надявах се, че последният биос би ми помогнал да кача E5405 с лепенка, но не се получи. Въпросният процесор го забих на друго съно, на което съпорт листа също не съдържа ксеон, но процесорът си лепна на него от раз, и даже в момента работя с конкретните дъно и процесор. И ако му намеря още малко памет, може да си го оставя за известно време, докато си спретна следващата машинка.

Темата с дъното може би е редно да бъде приключена, защото в крайна сметка се стигна до смяна на цялата карантия - дъно, процесор и памет, след като стана ясно, че въпросният E5405 няма да заработи на онова дъно.

Благодаря на всички отзовали се, и се извинявам, че известно време не писах. Беше по независещи от мен причини.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз имам дънна платка на сокет LGA 775 също така сегашиния процесор е Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHZ. Мисълта ми е на ли ще мога фа сложа Q6600 когаго е на същия сокет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Kristian Denkov написа:

Да попитам и аз имам дънна платка на сокет LGA 775 също така сегашиния процесор е Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHZ. Мисълта ми е на ли ще мога фа сложа Q6600 когаго е на същия сокет?

Дай точния модел на дъното и ще разберем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, firestarter написа:

Дай точния модел на дъното и ще разберем.

Ето снимка надявам се да помогне защото не съм в нас и немога да кажа точно каква е модела на компютъра е Dell optiplex 745

5713eab3019cf_.png.a25db76149554bf5a6794515e9d6c561.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами тук http://www.tomshardware.co.uk/forum/333836-28-dell-optiplex-upgrade в оградения зелен пост пише,че дъното поддържа такъв процесор.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, можеш да го сложиш, въпреки, че официално няма потвърждение за Q сериите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, firestarter написа:

Да, можеш да го сложиш, въпреки, че официално няма потвърждение за Q сериите. 

Благодаря аз гледах сокетите защото така бях прочел това вярно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се гледат само сокетите. Ето малко инфо да четеш, ако ти е интересно: http://www.hardwaresecrets.com/how-to-upgrade-your-cpu/

http://www.tomshardware.com/reviews/processors-cpu-apu-features-upgrade,3569-9.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, firestarter написа:

Не се гледат само сокетите. Ето малко инфо да четеш, ако ти е интересно: http://www.hardwaresecrets.com/how-to-upgrade-your-cpu/

http://www.tomshardware.com/reviews/processors-cpu-apu-features-upgrade,3569-9.html

Може до прозвочи глупаво но има ли тема на български език, защото с английския не съм много навътре.Попринцип разбрах някой работи.

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупаво - не   Мързеливо - да

На работа съм и не ми се търси сега на БГ, ама Гугъл може да ти свърши работа ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.