Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Каква е разликата между FLAC и MP3 формата на съвремените смартфони?Ще има ли разлика в качеството на звука ако си изтегля песни в MP3 формат или да си изтегля в FLAC формат?Питам се кой е по-добрия от двата формата за смартфон.И ако може да ми кажете каква програма да си изтегля,за да конвертирам от mp3 в flac?

Редактирано от marto99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъ? Научи се да поташ чичо то Гошо (Google) или някой негов роднина.

На тъпия телефон няма да има никаква разлика, още повече за хаус/хипхоп/черно/чалга, което се напъвате да слушате.

За да се усети някаква разлика трябва да не си музикален инвалид и да се слуша на нещо истинско (усилвател и колони) за над 1000 лв.

Дърпай направо MP3. И на 128 да го смачкаш, пак няма да разбереш. Аз лично за трансмитера на колата смачках всичко на 160 - така се събира 2 пъти повече. А през радиото повече от15.5 - 16KHz няма как да мине поради стандарта за стерео излъчване с 19KHz пилоттон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Филипов написа:

Ъ? Научи се да поташ чичо то Гошо (Google) или някой негов роднина.

На тъпия телефон няма да има никаква разлика, още повече за хаус/хипхоп/черно/чалга, което се напъвате да слушате.

За да се усети някаква разлика трябва да не си музикален инвалид и да се слуша на нещо истинско (усилвател и колони) за над 1000 лв.

Дърпай направо MP3. И на 128 да го смачкаш, пак няма да разбереш. Аз лично за трансмитера на колата смачках всичко на 160 - така се събира 2 пъти повече. А през радиото повече от15.5 - 16KHz няма как да мине поради стандарта за стерео излъчване с 19KHz пилоттон.

Доста четох за това и ако знаех мислиш ли,че щях да пусна тема тук?Това исках да разбера дали ще има разлика или няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има разлика, особено ако слушате музика на добри слушалки. Качеството на песните компресирани в FLAC, APE и прочее lossless формати е в пъти по-добро от mp3 варианта и това се усеща съвсем добре  дори и на смартфон. LOSSLESS се води компресия без загуба на качеството, докато при mp3,  това не е така.По тази причина, няма смисъл да конвертирате от mp3 в FLAC - означава да разположите песни с по-лошо качество на повече място.

П.П. Колегата Филипов е прав - за да се усети напълно преимуществото на FLAC формата, трябва добра уредба и качествен звуков носител от който да се извърши конвертирането ( примерно, да се направи vinyl rip на нещо издадено от classic records). Тогава, нещата стават несъизмерими.

Редактирано от larryone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма абсолютно никакво значение в какъв формат ще слушам на смартфон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично на Андроид смартфон (или на който да е друг телефон), най-удачно е слушането на музика в MP3 320kbps или в AAC 256kbps. Използването на LOSSLESS в смартфон си е чиста загуба на пространство :) А разликата между MP3 192kbps и MP3 320kbps се усеща, ако се ползват маааалко по-читави слушалки (дори и на мойта Audiotechnika за 70 лв се хваща малко по-добрата динамика при 320, особено при бърза музика)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си оставам на мп3 формата.Благодаря ви помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проба сложих в телефона си Xiaomi флакове и mp3-ки със слушалки sony. Има разлика , но за себе си съм решил, че не си заслужава огромните файлове и загубата на и без това ограниченото място, за сметка на повишеното качество/особено по-плътния звук/. Мисля че няма да ти представлява проблем да свалиш един файл в двата формата и сам да решиш кое е най-изгодно за теб. Но конвертирането на mp3 във flac или ape няма никакъв смисъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ми препоръчвате да остана на мп3 формата.Благодаря ви помоща!

Извинявам се за спама,но съм от мобилната версия и имам проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На свестни слушалки за над 100 лв. може и да усетиш разлика, но не и за цитираните в предния ми пост стилове.

На тапи, каквото и да пуснеш - все тая. И на 128 да го смачкаш - пак няма да разбереш. Всичко това го говорим за правилно рипната MP3, блуждаещите из нета хлапешки изпълнения не подлежат на коментар.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Филипов написа:

На свестни слушалки за над 100 лв. може и да усетиш разлика, но не и за цитираните в предния ми пост стилове.

На тапи, каквото и да пуснеш - все тая. И на 128 да го смачкаш - пак няма да разбереш. Всичко това го говорим за правилно рипната MP3, блуждаещите из нета хлапешки изпълнения не подлежат на коментар.

Аз съм с LG G4 и използвам слушалките които бяха в комплекта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, marto99 написа:

Аз съм с LG G4 и използвам слушалките които бяха в комплекта.

... а те са толкова зле, че както ти казва Филипов: каквото и да пуснеш - все тая. Не се занимавай с FLAC-ове, само ще си пълниш SD картата излишно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, el Zitron написа:

... а те са толкова зле, че както ти казва Филипов: каквото и да пуснеш - все тая. Не се занимавай с FLAC-ове, само ще си пълниш SD картата излишно.

Като стана дума и за слушалки,за да не отварям нова тема можеш ли да ми кажеш какъв бюджет трябва да заделя най-малко,за да си взема добри слушалки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За читави entry-level слушалки - 70-75 лв... Не очаквай чудеса но определено ще звучат много по-добре от стоковите...

Редактирано от el Zitron (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретни предложения можеш ли да ми дадеш,а и също от къде мога да поръчам ако реша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_2033/HiFi_Headphones.html

Избор голям, но гледай да са 16-32 ома макс, че ще да не се чуват едва-едва. Прецени си дали само за музика или искаш да имат и микрофон за говорене, като ти звънне някой...

http://www.musicworld.bg/bg/c_1307/In_Ear_Headphones.html <- ако държиш на тапи

Като марки - аз лично съм слушал тапи Sennheiser, слушалки Denon и Audiotechnika (сегашните ми), и Beats by Dre (които обаче са скъпи и лично на мен звукът им не ми допада много-много)... Чувал съм, че AKG са много добри, но нямам наблюдения.

Иначе Филипов и Стефан може да ти дадат по-добър съвет от мен :)

Редактирано от el Zitron (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по принцип от тип тапи може ли да се вземе нещо стойностно изобщо?Например тези

Добър вариант ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'ви тапи, к'ви флакове те гонят? Слушай си бозите с оригиналните и това е. Казаха ти - дървото си е дърво и свирка няма да стане.

Виж някой приятел, разменете си слушалките и телефоните и като усетиш разлика - мисли тогава. За да свири трябва обем. И при слушалки, и при озвучителни тела (колони). Нищо не спомена за стиловете, които слушаш. Май съм познал?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Филипов написа:

К'ви тапи, к'ви флакове те гонят? Слушай си бозите с оригиналните и това е. Казаха ти - дървото си е дърво и свирка няма да стане.

Виж някой приятел, разменете си слушалките и телефоните и като усетиш разлика - мисли тогава. За да свири трябва обем. И при слушалки, и при озвучителни тела (колони). Нищо не спомена за стиловете, които слушаш. Май съм познал?

Слушам Rap,Hip-hop и Latin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, marto99 написа:

Слушам Rap,Hip-hop и Latin.

филипов ти е отговорил. Аз няма нужда да коментирам. Тези, с които си купил телефончето, е най добре да ги ползваш, щото ще са ти в ушите 3-4 дни, най много седмица и после като някой ти говори, ще го караш по 3-4 пъти да ти повтаря какво ти е казал. Не си харчи парите за глупости. И за 200 евро да си купиш тапи, все тая, особено и с MP3 - ките и ...Hip - hop - a.След време ще порастеш, ще чуеш как свирят добри озвучителни тела с ОБЕМ и ще захвърлиш и слушалките и ...Hip-hop-a! Бъди уверен в това, което те съветваме. Ако искаш, ще ти направя един подарък, преди да си похарчил и един лев за слушалки. Даваш ми адреса си на лично и ти пращам подарък - нови тапи на Sony. Подарък! За да мирясаш! Пратката ти ще си я платиш - около 4 лева  - български пари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

филипов ти е отговорил. Аз няма нужда да коментирам. Тези, с които си купил телефончето, е най добре да ги ползваш, щото ще са ти в ушите 3-4 дни, най много седмица и после като някой ти говори, ще го караш по 3-4 пъти да ти повтаря какво ти е казал. Не си харчи парите за глупости. И за 200 евро да си купиш тапи, все тая, особено и с MP3 - ките и ...Hip - hop - a.След време ще порастеш, ще чуеш как свирят добри озвучителни тела с ОБЕМ и ще захвърлиш и слушалките и ...Hip-hop-a! Бъди уверен в това, което те съветваме. Ако искаш, ще ти направя един подарък, преди да си похарчил и един лев за слушалки. Даваш ми адреса си на лично и ти пращам подарък - нови тапи на Sony. Подарък! За да мирясаш! Пратката ти ще си я платиш - около 4 лева  - български пари.

Извинявам се за неудобството,но просто се интересувах не за друго.Иначе благодаря на всички за помощта и насоките! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Филипов, че размерът има значение при всички озвучителни тела. Всичките ми приятели ми са 2.1 системи по 50-60W, а аз миличкия, за същият обем имам 2 широколентови говорителчета-общо 20W. Отначало ми се смееха, че съм се прецакал, но като им пуснах Flac-a на Слави Трифонов от последният му албум и запяха друга песен. За жалост нямам техниката за рипване на винил, да се насладя на музиката нъпълно, но като се замисля другите в каква заблуда живеят...

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, * СТЕФАН * написа:

Защо ще изхвърля hip-hop-а? Аз отдавна вече слушам неща като Floyd, Dire Straits, Within Temptation, Rammstain и др. ама Run-D.M.C. или Wu-Tang няма да ги махна от плейлиста.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, не знам, ама аз на компа слушам с Microlab fc330 за 120 лева 2.1 система, навън като съм си имам зенхайзер цх 1.00, и на двете правя разлика между 256 (примерно) kbps и 320 kbps мп3ки  :) Предимно се стремя да си търся лослес файлове, но понякога е доста трудно и се примирявам с 320 мп3ки. Телефона ми е LG G4, а саундкартата на компа ми е вградената на дъното с чип VIA VT1708S.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, firestarter написа:

Защо ще изхвърля hip-hop-а? Аз отдавна вече слушам неща като Floyd, Dire Straits, Within Temptation, Rammstain и др. ама Run-D.M.C. или Wu-Tang няма да ги махна от плейлиста.

Аз съм се обърнал към питащия, а не към Вас. Вие си слушайте каквото на Вас ви харесва. На никого не съм забранил до сега  да слуша любимата си музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.