Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам малко разяснение относно начина за работа на ISO файлове, които обаче не са записани на диск! Т.Е. тегля програма, игра, която обаче не записвам на диск! Вариант за отваряне на въпросните файлове е чрез Daemоn tools, но аз ги отварям и с WinRar! Ефекта за мен е същия!

Въпроса ми е WinRar играе ли в случая ролята на пълноценен заместител на Daemon Tools????? 

П.П. извинявам се ако съм изпобъркал понятията и дано бъде разбран въпросът ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С даемонтоолс можеш да използваш iso-то все едно имаш cd/dvd ром с буква асоциирана. Някои iso-та изискват и проверяват дали са стартирани по този начин и ако не мине проверката не се стартира коректно играта/софтуера в iso-то.

С winrar просто работиш с iso-файла като с архив...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Black Power написа:

Искам малко разяснение относно начина за работа на ISO файлове, които обаче не са записани на диск! Т.Е. тегля програма, игра, която обаче не записвам на диск! Вариант за отваряне на въпросните файлове е чрез Daemоn tools, но аз ги отварям и с WinRar! Ефекта за мен е същия!

Въпроса ми е WinRar играе ли в случая ролята на пълноценен заместител на Daemon Tools????? 

П.П. извинявам се ако съм изпобъркал понятията и дано бъде разбран въпросът ми!

Изпобърках се, да, но все пак и аз ще ти отговоря - не е пълноценен заместител, той дори не е замислен като такъв. И ти препоръчвам тези две програми да ги заместиш с други две, по-добри - 7-Zip и DVDFab Virtual Drive - все леки, но мощни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, krassleto написа:

С даемонтоолс можеш да използваш iso-то все едно имаш cd/dvd ром с буква асоциирана. Някои iso-та изискват и проверяват дали са стартирани по този начин и ако не мине проверката не се стартира коректно играта/софтуера в iso-то.

С winrar просто работиш с iso-файла като с архив...

Разбирам! Попитах защото ме озадачи еднаквата работата на една децка игра стартирана с 2-та варианта! т.е чрез архиватора и програмата за маунтване!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Black Power написа:

Разбирам! Попитах защото ме озадачи еднаквата работата на една децка игра стартирана с 2-та варианта!

Всъщност ти е бил стартиран само един - Daemon tools държи iso-файла стартиран в рамта, докато winrar просто го разархивира, колкото да видиш файловете вътре и да ги ползваш, с това работата му приключва. Именно от това идва и проблемът с някои игри - тъй като те правят проверка дали има поставен "оригинален" диск в някое дисково устройство, с winrar не се получава - той не симулира работата на истинско dvd-устройство. Daemoon tools, DVDFab virtual drive и останалият подобен софтуер го прави, затова е препоръчителен за работа с iso-та.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ха! За игрите добре! За ISO програмите обече ми е доста по лесно да ги инсталирам през архиватора, а не, чрез Daemon-а. Нищо не се е оприало до сега!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.